Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Australijoje mirė garsus cirko artistas Jonas Žilinskas, pagarbiai vadintas „Stipruoliu Jonu“ ir „geležiniais žandikauliais“

Cirko artistas Jonas Žilinskas
"Vakarų ekspreso" archyvo nuotr. / Cirko artistas Jonas Žilinskas (kairėje) su broliais Juozu ir Albinu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Australijos žiniasklaida praneša, kad užgeso žinomo cirko artisto, kilusio iš Žemaitijos, Jono Žilinsko gyvybė.

J.Žilinskas Australijoje buvo vadinamas cirko legenda. 1919 m. jis gimė Plungės rajone, Karklėnų kaime. 1940-aisiais šeima, vengdama tremties į Sibirą, emigravo į Australiją. Čia Jonas iškart pradėjo dirbti klajojančiuose cirkuose. Lietuvis nuo pat pradžių stebino didele fizine jėga ir neįtikėtinai stipriais žandikauliais. Todėl ir buvo vadinamas „geležiniais žandikauliais“, taip pat „Stipruoliu Jonu“ arba „Stipruoliu Samsonu“.

Stulbinantys J.Žilinsko triukai

J.Žilinskas neslėpė, kad cirko artisto karjerai jį įkvėpė Nepriklausomos Lietuvos cirko legenda Jonas Ramanauskas.

Paties J.Žilinsko triukas daugeliui žiūrovų atrodydavo išties nežemiškas. Nuo 1962 m. iki 2002 m. jis dirbo Eštono šeimos cirke. Jį artistas iš Lietuvos ir išgarsino savo vaidmenimis. Pats sudėtingiausias, kaip rašo Australijos spauda, buvo toks. Kabėdamas po kupolu žemyn galva ir dantimis sukandęs specialų laikiklį, J.Žilinskas pakeldavo trapeciją su keliomis ant jos esančiomis akrobatėmis. Šį triuką Jonas kartojo ir sulaukęs 83-ejų metų.

J.Žilinskas buvo ne tik artistas – jis kurdavo ir specialią akrobatiniams triukams reikalingą įrangą. Ją naudodavo ir kiti cirkai, rašo „Vakarų ekspresas“.

Aborigeno išvaizda

J.Žilinskas pasižymėjo ir ypatinga išvaizda. Daug kam ilgaplaukis pusamžis vyras primindavo aborigeną. Ir gyveno jis ne prabangiuose namuose, kaip derėtų žvaigždei, o namelyje ant ratų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Artistas
Parašykite atsiliepimą apie 15min