Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 9d. 14:29

Bausmė už klaikų seksualinį nusikaltimą Šiaurės Airijoje lietuvį pasivijo po šešerių metų

Prievarta
Vida Press nuotr. / Prievarta

Prieš šešerius metus siaubingai išprievartavęs merginą ir baisiai sumušęs jos draugą trisdešimtmetis Stasys Baranauskas penkerius metus sėkmingai slapstėsi nuo teisėsaugos. Tačiau pareigūnai vyrą surado ir penktadienį Kreigavono teismas jam skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę, praneša itv.com.

S.Baranauskas pripažintas kaltu dėl brutalaus išprievartavimo, užpuolimo ir sunkaus kūno sužalojimo.

Nusikaltimas buvo įvykdytas Lurgane, Šiaurės Airijoje, 2011-ųjų liepą.

Tuomet S.Baranauskas su dviem bendrininkais Dariumi Porciku ir Vytautu Mikulinu, kurie jau nuteisti, gatvėje užpuolė ir susimušė su vaikinu iš Lietuvos. Muštynių įkarštyje aukos draugė stengdamasi išgelbėti vaikiną įsitempė jį į savo namus.

Tačiau konfliktas tuo nesibaigė. Netrukus užpuolikai išlaužė namų duris ir toliau mušė vaikiną. Kai sumuštas draugas be sąmonės gulėjo kitame buto kambaryje, D.Porcikas su S.Baranausku ėmėsi užgaulioti merginą, ją mušė, prievartavo. Tam jie naudojo kuoką ir butelį. Merginos kankinimas truko beveik 12 valandų.

Mergina kelissyk bandė pabėgti, tačiau nesėkmingai. Paskui ji pasidavė budelių valiai, o kai šie, ketindami ją toliau prievartauti miške, išsivedė moterį iš namo, iškankintai aukai vos ne vos pavyko gatvėje paprašyti praeivių pagalbos.

Sumuštas merginos vaikinas dėl patirtų kūno sužalojimų ir įvairių lūžių tapo neįgaliuoju.

Policijos teigimu, aukoms nusikaltimas sukėlė ilgalaikių trauminių patirčių.

S.Baranauskas pareigūnų buvo apklaustas dar nusikaltimo dieną, tačiau jis parodymų nedavė, į klausimus neatsakinėjo, o tyrėjams dar trūko įrodymų įtarimams pareikšti. Todėl nusikaltėlis buvo paleistas į laisvę.

Netrukus ekspertai rado S.Baranausko DNR pėdsakų bute, kuriame įvykdytas nusikaltimas. Tačiau lietuvio pėdos jau buvo ataušusios.

Tik 2016-aisiais pareigūnai surado vyrą Lietuvoje. Buvo pareikalauta ekstradicijos ir S.Baranauskas sugrąžintas į Šiaurės Airiją, kur penktadienį sulaukė bausmės.

Kitas nusikaltimo bendrininkas D.Porcikas buvo nuteistas prieš dvejus metus. Jam skirti 18 metų nelaisvės.

Teisme D.Porcikas dėl nusikaltimo labiausiai kaltino S.Baranauską. Išprievartauta mergina taip pat liudijo, kad S.Baranauskas buvo pagrindinis nusikaltimo iniciatorius.

Kitas nusikaltimo bendrininkas V.Mikulinas teisme buvo pripažintas kaltu tik dėl merginos draugo sumušimo. Jis buvo nuteistas metams kalėjimo bausmę atidedant ir iš teismo salės paleistas į laisvę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min