Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bausmės dėl motinos nužudymo Airijoje laukianti lietuvė G.Dudko: neketinau jos žudyti

Greta Dudko
Greta Dudko
Šaltinis: 15min
0
A A

36-erių lietuvė Greta Dudko, laukianti bausmės dėl motinos nužudymo Airijoje, teigė neketinusi žudyti savo motinos. Kaip rašo portalas irishtimes.com, lietuvės advokatė sakė, kad Kūčių vakarą jos ginamoji neketino nužudyti savo motinos, nes buvo visiškai apsvaigusi.

Advokatė Caroline Biggs teisme ginanti 36-erių slaugytoja dirbusią moterį, kuri kaltinama 2010-ųjų gruodžio 24 d. nužudžiusi savo motiną, pasakė baigiamąją kalbą.

Priminsime, kad G.Dudko kaltė dėl netyčinės 55-erių Anos Butautienės žmogžudystės jau yra įrodyta, tik kol kas už tai teismas jai nėra paskyręs bausmės. Vis dėlto lietuvė tvirtina tyčia savo motinos nežudžiusi.

Ar negali būti taip, kad dėl didžiulio kiekio svaigalų ji atsidūrė padėtyje, kai negalėjo suvokti savo ketinimų? – teisme kėlė klausimą advokatė.

Lietuvės advokatė prašė teisėjų atsižvelgti į tai, kad nėra pakankamai įrodymų, kad ji turėjo ketinimų žudyti savo motiną. Anot advokatės, tyčinis nužudymas galėtų būti perkvalifikuotas į netyčinį. Ji pabrėžė, kad jos klientė tą vakarą buvo apsvaigusi.

„Ar negali būti taip, kad dėl didžiulio kiekio svaigalų ji atsidūrė padėtyje, kai negalėjo suvokti savo ketinimų?“ – teisme kėlė klausimą advokatė.

Ji taip pat pažymėjo, kad gali būti, jog atitinkamai galėjo sureaguoti ir klientės vartojami vaistai. Kitaip tariant, alkoholio poveikis dėl minėtų vaistų esą galėjo būti stipresnis. Advokatė taip pat prašė perkvalifikuoti nusikaltimą iš tyčinio į netyčinį nužudymą, teigdama, kad „viskas įvyko spontaniškai, tai buvo sekundžių reikalas“.

Anksčiau buvo skelbta, kad teismui jau žinoma, kad iki nusikaltimo moteris buvo dirbusi slaugytoja, tačiau likus kelioms savaitėms iki nužudymo buvo nušalinta. Be to, tuo metu moteris turėjo problemų dėl byrančios santuokos bei alkoholio. Likus dviem savaitėms iki Kalėdų moteris su vaiku persikėlė gyventi pas motiną A.Butautienę.

Išgirdo, kokia prasta motina yra

Jos vyras Vitalijus Dudko teisme teigė, kad uošvė yra jiems abiems pareiškusi, jog jie yra blogi tėvai: „Ji nuolatos mums sakė, kad esame prasti tėvai ir auklėjame savo sūnų neteisingai. Ji sakydavo, kad pasiims jį kartu į Lietuvą.“

Kalbėdamas apie žmogžudystę, V.Dudko teigė, jog žmona jam prisipažino padarius kai ką baisaus: „Ji man pasakė, kad grūmėsi su savo motina ir tuomet trenkė ją į sieną, dėl ko ji ir mirė.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min