TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Belgai ir toliau lietuvių dokumentuose rašo, kad jų tėvynė – Sovietų Sąjunga

J.Gališanskiui išduotas dokumentas
J.Gališanskio nuotr. / J.Gališanskiui išduotas dokumentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors Belgija buvo pažadėjusi, kad Lietuvos piliečiams šioje šalyje išduodamuose dokumentuose neberašys, jog šie gimę Sovietų Sąjungoje, Belgijos biurokratai šį pažadą, regis, pamiršo. Briuselyje gyvenantis Lietuvos pilietis Julijanas Gališanskis labai nustebo, kai Briuselio savivaldybės administracijos išduotame dokumente pamatė, jog yra gimęs ne Lietuvoje, o Sovietų Sąjungoje.

Taip buvo parašyta J.Gališanskiui išduotame registracijos pažymėjime, kuris laikinai atstoja Belgijoje gyvenantiems žmonėms išduodamą asmens tapatybės kortelę.

Praėjusiųjų metų pabaigoje šią problemą pagarsinusi LRT paskelbė, kad tokia gimimo vieta kartais įrašoma ne tik lietuviams, bet ir latviams bei estams išduodamuose dokumentuose.

Tokia gimimo vieta kartais įrašoma ne tik lietuviams, bet ir latviams bei estams išduodamuose dokumentuose.

Į šios problemos sprendimą tuomet įsitraukė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.

LRT cituota Latvijos politikė ir diplomatė Sandra Kalnietė Sovietų Sąjungos minėjimą dokumentuose pavadino įžeidimu.

„Toks įrašas nuolat primena baisią Baltijos šalių praeitį. Aš pati gimiau Gulage, o Sovietų Sąjungos, kaip gimimo vietos, nurodymas man primena skaudžią istoriją“, – sakė ji.

„Aplaidumas atsiranda dėl biurokratinės rutinos. Tarnautojai automatiškai visas šalis priskiria vienai ir pagal jų ribotą mąstymą viskas atrodo gerai. Bet mes, Baltijos šalių atstovai, kaskart dėl to turime diskutuoti su žemesnių grandžių valstybės tarnautojais, bet jie neturi galios pakeisti tvarką. Greičiausiai jie nemano, kad tai svarbu, todėl nemato prasmės apie problemą pranešti aukščiau“, – sakė ji.

Praėjusiųjų metų gruodį buvo paskelbta, kad po daugiau nei pusmečio darbo lietuvių diplomatai pasiekė, jog Baltijos šalių piliečiams, gimusiems iki 1991-ųjų, išduodamuose dokumentuose belgai nurodytų ne šalį – Sovietų Sąjungą, o tik miestą ar vietovę.

Taip nusprendė Belgijos Užsienio reikalų ir Vidaus reikalų ministerijų pareigūnai.

Belgai aiškino, kad išimtį nenurodyti Sovietų Sąjungos kaip gimimo vietos jie padarė tik Baltijos valstybių piliečiams, nors jų taisyklės numato, kad į Nacionalinį registrą reikia įrašyti tokį valstybės pavadinimą, koks jis buvo žmogaus gimimo metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min