Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 19d. 22:03

Belgijoje barą valdantys lietuviai gavo įspėjantį laišką: „Išmokit olandiškai arba grįžkit į Airiją“

Airijos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Airijos vėliava

Barą Belgijoje valdanti lietuvių pora sulaukė keisto laiško, kuriame jie skatinami arba išmokti olandų kalbą, arba grįžti atgal į Airiją. Kaip rašo „The Brussels Times“, tai vienas iš pastaruoju metu užfiksuotų ksenofobinių incidentų prieš šalyje gyvenančius užsieniečius.

Lietuviai laišką gavo dar praėjusią savaitę, tačiau apie tai Belgijos žiniasklaida pranešė tik pirmadienį. Teigiama, kad lietuviai dėl gauto laiško nesikreipė į policijos pareigūnus – nusprendė, kad tai būtų neteisinga.

Kaip rašoma „The Brussels Times“ publikacijoje, lietuviai Ingrida Tankeliun ir Edgaras Tarlapas Alsto mieste valdo airiško stiliaus barą „St-James Gate pub“, kuriame patys ir dirba.

Lietuviai dėl gauto laiško nesikreipė į policijos pareigūnus – nusprendė, kad tai būtų neteisinga.

Praėjusią savaitę jie sulaukė laiško. „Galbūt jūs nesuprasite, ką rašau. Tačiau niekada nėra per vėlu... išmokti olandų kalbą“, – rašoma gautame atvirlaiškyje.

Patys lietuviai nesupranta, kodėl jie sulaukė tokios žmonių reakcijos.

„Mes dirbame labai daug ir mokame mokesčius“, – lietuvius cituoja „Het Laatste Nieuws“.

„Tai nėra malonu“, – pabrėžia baro savininkė Ingrida, kuri rado pašto dėžutėje laišką ir paprašė klientų, kad jie išverstų, kas jame parašyta.

Lietuviai pabrėžia, kad norėtų geriau kalbėti olandų kalba, tačiau tam mokytis paprasčiausiai trūksta laiko: „Mes sunkiai dirbame kiekvieną dieną.“

Tai naujausias pranešimas apie ksenofobiškus laiškus, kurie Belgijoje būna nukreipti prieš šalyje gyvenančius užsieniečius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min