Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bergeno lietuvius pradžiugino teatras iš Lietuvos ir ambasadorės vizitas

Bergeno lietuvių bendruomenės šventė
Nuotr. iš bergenas.no / Bergeno lietuvių bendruomenės šventė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Jūs ir mes – kartu ir esam Lietuva” – tai naujai paskirtos Lietuvos ambasadorės Norvegijos karalystėje Izoldos Bričkovskienės žodžiai Bergeno lietuviams, kurie šeštadienį susirinko į bendruomenės šventę.

Tai buvo labai turiningas savaitgalis Bergeno lietuvių bendruomenėje. Pliaupiant bergeniškam lietui šeštadienio popietę į bendruomenės būstinę, esančią Bergeno centre St. Paulio mokykloje, rinkosi lietuvių šeimos su vaikučiais.

Jaukioje amfiteatrinėje salėje tuo metu jau ruošėsi pasirodymui su koncertiniu turu per Norvegiją keliaujantis „Teatriukas“ iš Vilniaus. Septynioliktus veiklos metus skaičiuojantis kolektyvas dviejų savaičių turui per Norvegijos lietuvių bendruomenes paruošė nuotaikingą muzikinę pasaką lietuviškų dainų ir pasakų motyvais.

Nuotr. iš bergenas.no/Bergeno lietuvių bendruomenės šventė
Nuotr. iš bergenas.no/Izoldos Bričkovskienės sveikinimas

Bendruomenės narius, vaikučius ir „Teatriuko“ kolektyvą prieš pasirodymą sveikino iš Oslo į Bergeną pirmą kartą atvykusi naujai paskirta Lietuvos ambasadorė Norvegijoje I.Bričkovskienė.

Po linksmo muzikinio pasirodymo ilgai neišnyko šypsenos lietuvaičių veiduose. „Lauksime vėl atvykstant į Bergeną“, – tokiais žodžiais atsisveikinome su keliaujančiais aktoriais Dalia, Žilvinu ir Gediminu.

Nuotr. iš bergenas.no/Bergeno lietuvių bendruomenės šventė
Nuotr. iš bergenas.no/Bergeno lietuvių bendruomenės šventė

Linksmybėms pasibaigus, ambasadorė pakvietė BLB valdybos narius artimiau susipažinti ir aptarti „Draugystės tilto“ – pasaulio lietuvių bendruomenių lituanistinių mokyklų 11-ojo sąskrydžio, kurio pereinamoji vėliava buvo įteikta Bergeno lietuvių bendruomenei, projektą.

Sekmadienio rytą ambasadorė apsilankė BLB lituanistinėje mokykloje „AbėCėlė“, kalbėjosi su mokyklos kolektyvu, vaikučiais, jų tėvais. Pirmoji ambasados sekretorė Jurgita Bilvaisienė atsakė į bendruomenės nariams rūpimus klausimus, davė daug aktualių praktinių patarimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min