Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 23:25

Brito butą apiplėšti sumanę girti vagys iš Lietuvos žvengdami pažadino kaimynus

Jordanas Borušas
Asmeninio archyvo „Facebook“ nuotr. / Jordanas Borušas

Girtas dviejų lietuvių bandymas apiplėšti butą Didžiojoje Britanijoje galėtų rimtai pretenduoti į kvailiausio nusikaltimo vardą. Įsilaužę į namą Halo miesto vakaruose jiedu taip garsiai kvatojo, kad prižadino kaimynus, o atvykus policijai užsiklojo antklode ir apsimetė miegančiais, rašo hulldailymail.co.uk.

Buto gyventojas negalėjo patikėti tuo, kas vyksta, kai, išgirdęs triukšmą savo namuose, pagavo Lietuvos piliečius Jordaną Borušą ir Artūrą Korsakovą besilinksminančius koridoriuje.

Abu vyrai teisme pripažino ketinę įvykdyti apiplėšimą, tačiau to padaryti jiems nepavyko.

Prieš įsilauždami į namą vyrai išgėrė degtinės ir vyno, o tuomet, paryčiais, apie 4.20 val. užlipę renovuojamo namo pastoliais, pateko į svetimą būstą. Įsilauždami jie taip garsiai kvatojo, pokštavo ir trankėsi, kad nubudęs kaimynas iškvietė policiją.

Nuo triukšmo pabudo ir namo savininkas. Prokuroro Stepheno Robinsono teigimu, išgirdęs triukšmą jis neuždegė švieos, o pasišviesdamas mobiliuoju telefonu išėjo į koridorių. Čia ir sutiko  plėšikus.

„Jis paklausė, ką jie čia daro ir sulaukė atsakymo: „Labas, mano drauge“. Be to, vienas iš užpuolikų dar paprašė buto savininko padėti jo draugui, kuris susižeidė koją“, – pasakojo prokuroras.

Jie gulėjo svetainėje ant sofos, apsikloję antklode, ir apsimetė miegančiais. Atrodo, buvo tikrai labai girti, – pasakojo prokuroras.

Namo savininkas įsibrovėlių paprašė išeiti, bet jie nesutiko.

„Atvykę pareigūnai rado du kaltinamuosius besielgiančius labai keistai. Jie gulėjo svetainėje ant sofos, apsikloję antklode ir apsimetė miegančiais. Atrodo, buvo tikrai labai girti“, – teisme pasakojo prokuroras.

Abu vyrai buvo sulaikyti, nors pareigūnams iš pradžių aiškino tik ieškoję vietos numigti ir manę, kad butas, į kurį įsilaužė, yra tuščias.

Plėšė ne pirmą kartą

Vėliau paaiškėjo, kad tai ne pirmas 25 m. J.Borušo nusikaltimas. Tuo metu, kai bandė įvykdyti šį apgailėtiną apiplėšimą, jis jau buvo nuteistas lygtine laisvės atėmimo bausme už kitą plėšimą, o dar anksčiau – 2006 m. – už vagystę jau buvo teistas Lietuvoje. Todėl teismo sprendimo J.Borušas laukė už grotų, kai jo bendrininkas A.Korsakovas buvo paleistas į laisvę už užstatą.

Tačiau per tą laiką, kol teismas nagrinėjo girto apiplėšimo bylą, A.Korsakovas sugebėjo darsyk įkliūti dėl vagystės. Jie su bendrininku buvo sučiupti gatvėje su gausybe vogtų daiktų.

Tai jokiu būdu nebuvo sofistikuotas apiplėšimas, – pripažino advokatas.

J.Borušo gynėjas Johnas Thackray'us teisme pripažino, kad šis nusikaltimas nebuvo labai sofistikuotas.

„Tai jokiu būdu nebuvo sofistikuotas apiplėšimas. Jie kvatojo, buvo girti ir labiausiai norėjo kur nors pamiegoti. Užklupti jie nebėgo, nieko nepavogė. Mano ginamasis sako, kad buvo toks girtas, jog apskritai neatsimena, kas nutiko“, – teigė jis.

Aštuonerių metų dukrą turinčio A.Korsakovo gynėjas tikino, kad vyrui už grotų bus labai sunku, nes jis beveik nemoka anglų kalbos, bus atskirtas nuo šeimos ir jausis izoliuotas.

Tačiau teisėjas Simonas Jackas vagių nepasigailėjo. A.Korsakovui skirta devynių mėnesių nelaisvės bausmė, o J.Borušui – metai kalėjimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min