Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų darbdavys imigrantams: išmokite kalbėti angliškai arba lauk

Anglų kalbos žodynas
sxc.hu nuotr. / Anglų kalbos žodynas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiosios Britanijos meno ir amatų reikmenų parduotuvių tinklas „Hobbycraft“ savo darbuotojams imigrantams iškėlė sąlygą darbe tarpusavyje kalbėti tik angliškai. Tie, kuriems ši sąlyga nepriimtina, gali atsisveikinti su darbu, rašo „The Daily Mail“.

Bertono prie Trento mieste, Stafordšyro grafystėje, esančio „Hobbycraft“ paskirstymo sandėlio darbuotojai praėjusią savaitę buvo pakviesti į susitikimą, per kurį jiems pranešta apie tai, kad kyla sunkumų dėl skirtingų tautybių žmonių, kurie tarpusavyje kalba tik savo gimtąja kalba.

Darbuotojams buvo pranešta, kad įmonės politika yra tokia, kad darbo metu reikia kalbėti tik angliškai, nepaklūstantiems šiam reikalavimui grės skrydis iš darbo.

Mums neleidžiama kalbėti vieniems su kitais jokia kita kalba, tik – anglų. Jeigu nepaisysime šio nurodymo, būsime atleisti, – sakė darbuotoja.

„Gebėjimas kalbėti angliškai yra vienas iš mūsų įdarbinimo kriterijų“, – sako „Hobbycraft“ personalo direktorius Chrisas Fenlonas. Pasak jo, kalbėjimas anglų kalba užtikrins sklandų bendravimą darbo metu.

Viena kompanijoje dirbanti lenkė, kuri nenorėjo, kad jos tapatybė būtų paviešinta, pavadino tokį reikalavimą tiesiog kvailu.

„Mums neleidžiama kalbėti vieniems su kitais jokia kita kalba, tik – anglų. Jeigu nepaisysime šio nurodymo, būsime atleisti“, – sakė ji.

Vis dėlto, teisininkų teigimu, kompanija dėl šio savo žingsnio gali sulaukti ieškinių dėl diskriminacijos.

„Nors ši politika bus taikoma visiems darbuotojams, visiškai aišku, kad tie, kuriems anglų kalba nėra gimtoji, atsidurs sudėtingesnėje padėtyje, palyginti su tais, kuriems ši kalba yra gimtoji“, – komentavo vienos teisės įmonės atstovas.

Pasak jo, būtų natūralu, jei vienos tautybės darbuotojai tarpusavyje kalbėtų savo kalba.

„Jei yra su žmonių sveikata ar saugumu susijusių priežasčių reikalauti, kad žmonės kalbėtų angliškai, tai dar galėtų būti pateisinama. Vis dėlto įvesti visuotinį draudimą nematau pagrindo“, – pridūrė teisininkas. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min