Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 28d. 23:12

Britų teisėjai neleido praeityje nuteisto pedofilo deportuoti atgal į Lietuvą

Didžiosios Britanijos policija
„Scanpix“/AP nuotr. / Didžiosios Britanijos policija

Didžiosios Britanijos teisėjai neleido praeityje nuteisto pedofilo lietuvio deportuoti atgal į Lietuvą, praneša „The Sun“.

Imigracijos tribunolo teisėjas panaikino Vidaus reikalų ministerijos sprendimą deportuoti Feliksą Grigą (31 metai), kuriam Lietuvoje buvo skirti devyni teistumai už 11 nusikaltimų, padarytų nuo 2005 iki 2017 metų.

Tarp F.Grigo įvykdytų nusikaltimų – ir nepilnametės išprievartavimas 2007 metais, už tai jis kalėjime praleido šešerius metus. Jis taip pat buvo nuteistas už neteisėtą ginklo laikymą bei agresyvų elgesį 2013 metais. Kiti jo nusikaltimai – vagystės, sukčiavimas ir melagingi parodymai.

Visus šiuos minėtus nusikaltimus F.Grigas įvykdė dar prieš persikeldamas gyventi į Didžiąją Britaniją 2018 metų lapkritį. Tačiau nepaisant jo anksčiau įvykdytų nusikaltimų sunkumo, Vidaus reikalų ministerijos bandymams F.Grigą deportuoti teisėjas užkirto kelią.

Vidaus reikalų ministerija deportavimo procesą pradėjo vos tik F.Grigas atvyko į Didžiąją Britaniją.

Nepriklausomas psichologas atliko F.Grigo keliamos rizikos vertinimą ir nustatė, kad F.Grigas „kelia mažą smurto ar rimtos žalos kitiems pavojų“.

Taip pat psichologas nurodė, kad „F.Grigas neturi jokio požiūrio ar įsitikinimų, kurie palaikytų seksualinį elgesį su vaiku ar agresyvią seksualinę veiką“.

Teisėjo sprendimas blokuoti deportaciją, anot „The Sun“, stipriai prasilenkia su vyriausybės pasižadėjimus susitvarkyti su užsienio nusikaltėliais. Vidaus reikalų ministerija dėl to kreipsis dėl apeliacijos.

Šiaurės Vakarų Lesteršyro parlamento narys Andrew Bridgenas teigė, kad yra pasibaisėjęs tokiu sprendimu.

„Taip pradedi galvoti, ką žmogus apskritai turi padaryti, kad būtų deportuotas iš Didžiosios Britanijos. Tai juk siaubingas nusikaltimas. Sprendimas blokuoti deportaciją man kelia pasibaisėjimą“, – tikina Andrew Bridgenas.

Teisėjas, skelbdamas sprendimą blokuoti deportaciją, pareiškė, kad F.Grigas į Didžiąją Britaniją atvyko siekdamas pradėti naują gyvenimą ir pabėgti nuo savo kriminalinės praeities.

„Nepaisant finansinių sunkumų, kuriuos sukėlė jo nesugebėjimas įsidarbinti, jis nuo pat atvykimo į JK nepadarė jokio nusikaltimo“, – tvirtino teisėjas.

„Mūsų prioritetas visada bus apsaugoti Didžiosios Britanijos visuomenę. Užsienio piliečiai, kurie pamina mūsų svetingumą atlikdami nusikaltimus turėtų be jokios abejonės būti deportuoti. Ir nuo 2010 metų tokių nusikaltėlių mes deportavome per 53 tūkst.“ – sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min