Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 13d. 17:01

Bulgarijoje įsikūręs Vladas Simanelis sukūrė aromatizuotas kojines: 1000 porų jau parduota

Vladas Simanelis
Asmeninio albumo nuotr. / Vladas Simanelis

Vilniuje gimęs ir augęs, baltarusiško ir ukrainietiško kraujo turintis Vladas Simanelis septynerius metus laimės ieškojo Londone. Tačiau ten rado meilę – bulgarę Veliną. Su ja pastaruosius metus gyvena Sofijoje, tačiau rimtai svarsto galimybę drauge kurdintis Lietuvoje. Grįžtų ne tuščiomis – galva plyšta nuo idėjų.

Dabar V.Simaneliui 29-eri. Gimtuosius namus Vilniuje jis paliko būdamas 21-erių. Maitinimo verslo Vilniaus kolegijoje studijas baigęs vaikinas nusprendė išplaukti į platesnius vandenis. Vylėsi, kad Londone įgyvendins slaptą svajonę tapti dizaineriu arba mažų mažiausiai modeliu.

„Po kelių mėnesių paieškų likau nieko nepešęs. Visose agentūrose girdėjau tą patį: neturiu išskirtinių bruožų, trūksta ūgio. Labai nusivyliau savimi ir visa mados industrija“, – neslepia V.Simanelis.

Labai nusivyliau savimi ir visa mados industrija.

Santaupos tirpo – reikėjo mąstyti blaiviai. Vaikinas nusprendė grįžti prie to, ką gerai mokėjo – padavėjo ar barmeno darbo, iš kurio duoną valgė nuo 17-kos.

„Savo paslaugas siūliau ne vienai maitinimo įstaigai, tačiau visą mėnesį nesulaukiau jokių atsakymų. Matyt, todėl, kad mano anglų kalba anuomet buvo prastoka“, – svarsto Vladas.

„Scanpix“ nuotr./Jamie Oliveris
„Scanpix“ nuotr./Jamie Oliveris

Darbas J.Oliverio restorane

Tuo metu, kai buvo bepuoląs į neviltį, V.Simanelis sulaukė pasiūlymo išbandyti jėgas Londono centre įsikūrusiame Jamie Oliverio ir Adamo Perry Lango restorane „Barbecoa“.

„Padirbęs maždaug valandą gavau testą apie maistą ir gėrimus, – prisimena Vladas ir neslepia, kad susikirto. – Vadybininkas paaiškino, kad man trūksta žinių – neatitikau reikalavimų.“

V.Simanelio nusivylimas, matyt, atsispindėjo veide. Giliai atsidusęs vadybininkas suteikė jam antrą šansą: davė keletą knygų apie maistą ir gėrimus ir paskyrė susitikimą po kelių dienų.

„Vertinau tai kaip paskutinę progą, todėl dieną naktį jas varčiau, bandydamas viską įsidėmėti. Vėl atėjau į atranką ir žinių patikrinimą. Vadybininkas mane atidžiai stebėjo, kol galiausiai paklausė, ar noriu dirbti. Užtikrinau, kad labai. Tada pasiteiravo, ar skaičiau knygas. Tai žinoma! Tačiau nieko neklausinėjo. Matyt, tenorėjo įsitikinti, kad siekdamas darbo įdėsiu pastangų, kad esu motyvuotas“, – kalba V.Simanelis.

Nauja aistra: sportas ir mityba

Restorane „Barbecoa“ V.Simanelis dirbo maždaug metus. Viskas patiko ir tiko, tačiau neapleido jausmas, kad iš tikrųjų norėtų užsiimti kuo nors kitu.

Be to, restorane dirbdamas po 50–60 valandų per savaitę jis beveik neturėjo laisvalaikio, o tai kliudė susirasti draugų.

Asmeninio albumo nuotr./Vladas Simanelis
Asmeninio albumo nuotr./Vladas Simanelis

„Susidomėjau fitnesu, ėmiau save prižiūrėti, sveikiau maitintis. Nors degiau aistra sportui, darbe taip pavargdavau, kad neužtekdavo jėgų nueiti į sporto salę. Turėjau nuspręsti, kaip gyventi toliau“, – pasakoja pašnekovas.

Visą kitą laiką skyriau mokslams ir sportui.

Jis nusprendė keisti darbą – vietą rado naktiniame klube, kur dirbdavo tik tris vakarus per savaitę: „Visą kitą laiką skyriau mokslams ir sportui. Studijavau koledže ir gavau asmeninio trenerio ir mitybos specialisto diplomus.“

Įgijęs asmeninio trenerio kvalifikaciją V.Simanelis įsidarbino sporto klube. „Jis man suteikė ne darbą, bet darbo vietą, už kurią turėjau mokėti nuomos mokestį. Pačiam teko megzti ryšius, ieškoti klientų ir jiems save parduoti – viskas priklausė nuo manęs“, – dėsto jaunas vyras.

Asmeninio albumo nuotr./Su klientu, Huff Post redaktoriumi Stephenu Hullu.
Asmeninio albumo nuotr./Su klientu, Huff Post redaktoriumi Stephenu Hullu.

Pradžia buvo sunki: „Buvau drovus, sunkiai prieidavau prie žmonių. Norėdamas persilaužti skaičiau knygas ir mokiausi bendrauti su žmonėmis.“

Žmoną sutiko sporto klube

Ledai pajudėjo: atsirado kontaktų, tarp klientų dominavo papildomų kilogramų norinčios atsikratyti moterys.

„Dirbau labai daug, be laisvadienių ir savaitgalių. Keldavausi penktą ryto ir važiuodavau į treniruotes sporto klube ar klienčių namuose“, – pasakoja.

Asmeninio albumo nuotr./Vladas su žmona 32 metų bulgare Velina.
Asmeninio albumo nuotr./Vladas su žmona 32 metų bulgare Velina.

Būtent sporto klube V.Simanelis susipažino ir su moterimi, kurią netrukus vedė.

„Darbo reikalais ji viešėjo Londone ir apsistojo viešbutyje netoli sporto klubo, kur dirbau. Kelis kartus atėjo sportuoti – susibendravome. Per Kalėdas ji atsiuntė man laišką, o po Naujųjų aš ją aplankiau Bulgarijoje. Taip metus vis keliavome vienas pas kitą, o po to susituokėme“, – šypsosi V.Simanelis.

Asmeninio albumo nuotr./Vlado ir Velinos vestuvės Bulgarijoje.
Asmeninio albumo nuotr./Vlado ir Velinos vestuvės Bulgarijoje.

Pavargęs nuo tiesioginio darbo su klientais internete jis sukūrė 14 savaičių svorio metimo ir mitybos įpročių tobulinimo programą.

„Pats esu visavalgis ir savo klientų neverčiu laikytis dietų, tik stengiuosi motyvuoti sveikiau maitintis ir judėti“, – pasakoja V.Simanelis.

Dėmesio centre – linksmos kojinės

Klientus V.Simanelis nusprendė įkvėpti savo pavyzdžiu, todėl pradėjo improvizuoti su maistu ir fotografuoti savo patiekalus. Nuotraukomis ir video įrašais dalijosi socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.

Asmeninio albumo nuotr./Vladas fotografavo patiekalus, prie jų priderindamas linksmas spalvingas kojines.
Asmeninio albumo nuotr./Vladas fotografavo patiekalus, prie jų priderindamas linksmas spalvingas kojines.

„Kad būtų įdomiau, maistą fotografuoju stovėdamas, iš viršaus, todėl nuotraukose kyšo ir mano kojinės, kurių turiu labai spalvingų ir šmaikščių. Viena mano nuotrauka buvo publikuota „Tasty“ paskyroje, turinčioje 90 mln. sekėjų. Nors tai – garsus kulinarinis puslapis, deja, visi kalbėjo tik apie mano kojines“, – juokiasi V.Simanelis.

Asmeninio albumo nuotr./Ši nuotrauka buvo publikuota „Tasty“ paskyroje, turinčioje 90 mln. sekėjų.
Asmeninio albumo nuotr./Ši nuotrauka buvo publikuota „Tasty“ paskyroje, turinčioje 90 mln. sekėjų.

Netrukus jam toptelėjo mintis dvi savo aistras – maistui ir linksmoms kojinėms – sujungti į vieną projektą. Kurti „skanias“ kojines.

„Su žmona, įmonėms augti padedančia koučingo specialiste, 8 mėnesius gyvenome Londone ir vienas kitą koučindami nusprendėme, kad metas ką nors keisti – išsikraustėme į Sofiją“, – kalba V.Simanelis.

Pavargo nuo skubos ir lėkimo

Londone V.Simanelis jautėsi išsunktas triukšmo, nuolatinės skubos ir lėkimo. Vieną dieną suprato, kad laiko neturi net mąstyti ir pabūti su savimi.

„Gyvenimas Sofijoje primena Vilnių, todėl nesunkiai adaptavausi, labai greitai išmokau kalbą“, – džiaugiasi pašnekovas.

Sofijoje jis plėtoja subalansuotos mitybos programos internete veiklą, kuri bulgarams atrodo labai moderni. Be to, dirba Amerikos ambasadoje Bulgarijoje, kur darbuotojams veda sporto treniruotes.

„Tačiau didžiausią pasitenkinimą dabar teikia kojinių projektas. Pirmosios mūsų su žmona sukurtos kojinės buvo su amerikietiškomis spurgomis. Pagaminome 1000 kojinių, kurios buvo išpirktos per dvi savaites. Laukiame antros partijos“, – šypsosi V.Simanelis.

Asmeninio albumo nuotr./Vlado ir jo žmonos kurtos kojinės su spurgomis.
Asmeninio albumo nuotr./Vlado ir jo žmonos kurtos kojinės su spurgomis.

Išskirtinumas – aromatas

Už kojines pirkėjai negaili mokėti net 20 eurų. Kodėl? „Pradėkime nuo to, kad vietoje kojinių poros klientai gauna tris – dvi vienodas ir vieną panašios stilistikos, bet skirtingą. Pavyzdžiui, dvi kojinės dekoruotos spurgų piešiniu, o trečia – tik spurgų pabarstukais. Taip – dar linksmiau. Antra, kojinės yra aromatizuotos ir maloniai kvepia. Dėžutė, kurioje jos įpakuotos, prisotinta kvapo, todėl kojines į ją įdėjus po skalbimo, jos vėl ims kvepėti. Trečia, dovanų pridedame aromatizuotos druskos maišelį pėdų vonelei praturtinti“, – pasakoja V.Simanelis.

Asmeninio albumo nuotr./1000 dėžučių su trimis kojinės buvo parduota per 2 savaites.
Asmeninio albumo nuotr./1000 dėžučių su trimis kojinės buvo parduota per 2 savaites.

Šiuo metu jis su žmona vėl kūrybiniame procese: pasitelkę dizainerę kuria kalėdinių kojinių kolekciją. Kuo jos kvepės ir kokiais piešiniais bus dekoruotos – paslaptis. Tačiau koncepcija liks ta pati – piešiniuose vyraus kalėdinių skanėstų motyvai.

Gali būti, kad Kalėdas šeima sutiks Vilniuje. Čia ketina apsistoti ilgiau ir tikisi įgyvendinti kirbančias verslo idėjas: „Jaunėlis brolis, baigęs studijas Anglijoje, grįžo į Lietuvą. Jaučiu, kad reikia pabandyti ir man.“

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Skandalas dėl J.Khashoggi nužudymo drąsina kritikus: kodėl JAV parduoda tiek daug ginklų Saudo Arabijai?

Sportas

Danas Rapšys iškovojo auksą ir į šipulius sudaužė Lietuvos rekordą

Gazas

F-1 etapo JAV kvalifikacijoje triumfavo Lewisas Hamiltonas

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios grupės narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Pasaulis kišenėje

Paryžius savaitgaliui: kur drąsios žiurkės ir kur neverkia vaikai

Sportas

Dvejopos nuotaikos Katalonijoje: „Barcelona“ laimėjo, bet traumą patyrė L.Messi

Gyvenimas

Jos mus saugo. Oro iššūkis pareigūnėms: „Aro“ surengtas aukščio baimės testas

Aktualu

M.Gessen: „V.Putinas rusams žada rojų, bet dėl Rusijos branduolinės doktrinos meluoja“

Gyvenimas

Švedijos ligoninėje dirbantis Mykolas: baletas gelbėdavo, kai sukrisdavo du koliokviumai per dieną

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

Gyvenimas

Vestuvinių suknelių kolekcijų pristatyme – žinomi modeliai ir kito sezono tendencijos

Verslas

Vilniaus valdžia ketina rekonstruoti sporto aikštyną Pilaitėje

Gazas

BMW pajuto grėsmę: „Tesla Model 3“ bavarus stumia iš rinkos

Verslas

„Bloomberg“ būstinė – Jungtinės Karalystės Metų namas

Vardai

Pirmąkart su krikštasūniu Kipru duetu uždainavusi Simona Nainė: „Jaučiu dvigubą atsakomybę“

Vardai

Vilniuje startavo paroda „Išteku.lt“: vestuvių tendencijomis domėjosi ir garsūs svečiai

Aktualu

Lenkijos lietuviams ir po referendumo dėl dvigubos pilietybės nebus lengva tapti Lietuvos piliečiais

24sek

Prancūzijoje – „sausos“ Ado Juškevičiaus rungtynės ir pralaimėjimas

Laisvalaikis

Kas turi pasirūpinti ant elektros tinklų susuktais gandralizdžiais?

Naujienos

Interviu Kultūra

Filosofas N.de Warrenas: nežinojimas įveikiamas, bet mes susiduriame su kvailumu

Vardai

Ypatinga princesės Eugenie nuotakos suknelė: nenorėjo slėpti didžiulio rando po operacijos

Deuce

Turnyre nežaisti galvojęs Borna Čoričius nugalėjo R.Federerį ir pateko į finalą

Pasaulis kišenėje

Odekolono ir gero oro miestas Vokietijoje, puikiai tinkantis net ir rudens savaitgaliui

Aktualu

Donaldas Trumpas priims iš Turkijos areštinės paleistą JAV pastorių Andrew Bransoną

Aktualu

Europos socialdemokratai Vilniuje diskutavo apie kairiųjų ateitį

Laisvalaikis

Lietuvos karpininkai pasaulio čempionate sugavo „auksinę žuvelę“

Sportas

„L'Equipe“: pradėtas tyrimas dėl PSG ir „Crvena Zvezda“ rungtynių

Sportas

Lietuvos regbininkai įspūdingu stiliumi parbloškė čekus

Aktualu

D.Trumpas žada nubausti Rijadą, jei paaiškės, kad dingęs žurnalistas buvo nužudytas

Aktualu

15min paaiškina: kodėl pagal Konstituciją Seimo narių yra būtent 141?

24sek

Ispanų spauda: N.Woltersas buvo pernelyg vienišas karys, kad „Žalgiris“ laimėtų

Vardai

„Lietuvos balse“ – vienas aštriausių Donato Montvydo ir Ingos Jankauskaitės konfliktų

Aktualu

Kelmėje girtas vyras kėde trenkė sugyventinei į galvą

Aktualu

Įtakingas Malaizijos politikas Anwaras Ibrahimas užsitikrino parlamentaro mandatą

Vardai

Pirmojo Lietuvoje šokolado muziejaus atidaryme Trakuose – ir garsenybės

24sek

„Žalgirio“ varžovų ataka pateko į gražiausių epizodų dešimtuką

Verslas

Vilkaviškio rajono ūkininkas kolekcionuoja automobilius, pila piliakalnius ir puoselėja lietuvybę

24sek

Ambicingas „Warriors“ tikslas – 5 krepšininkai JAV rinktinėje

Sportas

Tailande žaidžiantis N.Valskis egzotiškuose kraštuose norėtų ilgiau užsibūti

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min