Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 26d. 21:16

„Bureaulogic Recruitment“ – sukčių kontora ar nepelnytai šmeižiama įmonė?

„Bureaulogic Recruitment“ įdarbinimo agentūra
ANGLIJA.today nuotr. / „Bureaulogic Recruitment“ įdarbinimo agentūra

ANGLIJA.today pradėjo žurnalistinį tyrimą dėl Rytų Londone, Romforde esančios įdarbinimo agentūros „Bureaulogic Recruitment“ veiklos. Ši agentūra tarp mūsų tautiečių, kaip ir tarp kitų, į Jungtinę Karalystę laimės ieškoti atvykusių žmonių, liūdnai pagarsėjo savo machinacijomis bei neskaidria veikla. ANGLIJA.today nusprendė išsiaiškinti, kas gi yra ta „Bureaulogic Recruitment“ – „Šaraškino kontora“ (abejotina veikla užsiimanti įmonė, – red. past.), o gal nepelnytai pavydžių lietuvių apšmeižta dorų britų įmonė? ANGLIJA.today sulaukė daug skaitytojų atsiliepimų apie šią įdarbinimo agentūrą ir sužinojo labai įdomių dalykų.

„Ranka ranką plauna“: „Bureaulogic Recruitment“ susitarimas su darbdaviais

Neseniai į Jungtinę Karalystę atvykusi skaitytoja skundėsi, kad per „Bureaulogic Recruitment“ agentūrą ji gavo darbą naktinėje pamainoje, tačiau jai už šį darbą buvo mokamas tik minimalus valandinis atlyginimas.

Žinant, kad įdarbinimo agentūra už kiekvieną atsiųstą naują darbuotoją gauna pinigus iš darbdavio, kyla klausimas, kieno kišenėje „nusėda“ nuo naktinio darbo nusuktas užmokestis: įdarbinimo agentūros, kuri apgaudinėja nieko neįtariantį darbdavį, ar darbdavio, sutartinai sukčiaujančio kartu su „Bureaulogic Recruitment“ ir apgaudinėjančio britiškų įstatymų neišmanančius, dažnai anglų kalbos nemokančius tautiečius?

Kyla pagrįstas įtarimas, kad „Bureaulogic Recruitment“ bendradarbiauja su kai kuriais nesąžiningai veikiančiais darbdaviais, nes žmonės, tiesiogiai dirbę šiems darbdaviams už minimalią algą, pačių darbdavių buvo „permesti“ į „Bureaulogic Recruitment“ agentūrą.

Įdomu, koks sveikai mąstantis verslininkas norės atiduoti savo darbuotojus įdarbinimo agentūrai ir mokėti jai už šiuos darbuotojus tarpininkavimo mokesčius? Panašu, kad „Bureaulogic Recruitment“ ir kai kurie neskaidriai veikiantys darbdaviai vadovaujasi senu geru posakiu: „Ranka ranką plauna“.  

Pasak skaitytojų, „Bureaulogic Recruitment“ agentūra metų pabaigoje atleidžia visus savo įdarbintus žmones ir vėl iš naujo juos priima, aišku, apie šį nuostabų „triuką“ agentūra savo darbuotojų nelinkusi informuoti.

Iš pradžių atostogos, pinigai – vėliau

Bent kelios skaitytojos tvirtino, kad įsidarbinusios per „Bureaulogic Recruitment“ ir vėliau išėjusios atostogų, atostoginius gavo po 3-5 mėnesių ar net ilgesnio laikotarpio. Atostoginius pinigus delsiama mokėti, kol negaunamas oficialus raštas, pavyzdžiui, tokį raštą gali parašyti įdarbintą žmogų konsultuojanti buhalterinės apskaitos kompanija.

Pasak kai kurių skaitytojų, nukentėjusių nuo „Bureaulogic Recruitment“, ši agentūra metų pabaigoje atleidžia visus savo įdarbintus žmones ir vėl iš naujo juos priima, aišku, apie šį nuostabų „triuką“ agentūra savo darbuotojų nelinkusi informuoti.

Tikėtina, kad, ši agentūra ne tik apgaudinėja žmones dėl darbo užmokesčio, bet ir užsiima dokumentų klastojimu – juk sudarant naują darbo sutartį būtinas priimamo į darbą žmogaus parašas ir kiti formalumai, kurių neįmanoma atlikti be būsimo darbuotojo sutikimo.

Klaidingas pajamų deklaravimas mažai uždirbančius „paverčia“ turtuoliais

Kiek smulkiau apie šią „Šaraškino kontorą“ sutiko papasakoti skaitytoja Monika (vardas pakeistas). Monika gerai išmano „Bureaulogic Recruitment“ veiklą, nes ji šiai agentūrai yra dirbusi keletą metų.

Paklausta, kodėl ji taip ilgai dirbo šiai, neskaidrią veiklą vykdančiai agentūrai (gal nebuvo ten jau taip blogai?), Monika įvardijo kelias pagrindines priežastis: anglų kalbos nemokėjimas, baimė keisti darbovietę ir darbdavio glaudus bendradarbiavimas su „Bureaulogic Recruitment“ (Monika anksčiau dirbo tiesiogai darbdaviui, kuris ją, be jos sutikimo ir žinios, „permetė“ šiai agentūrai). Tiesa, šiuo metu „Bureaulogic Recruitment“ jau neberegistruoja naujų darbo ieškančių žmonių, kurie nekalba angliškai.    

Pasak Monikos, vienas iš mėgstamiausių šios agentūros triukų – klaidingas pajamų deklaravimas. „Bureaulogic Recruitment“ už Moniką pateikė pajamų deklaraciją, kurioje buvo nurodyta dvigubai didesnė suma nei ji buvo uždirbusi per metus (vietoje 13 000 svarų buvo deklaruota 26 000 svarų).

Aišku, Jungtinės Karalystės Mokesčių inspekcija (HM Revenue and Customs; HMRC) nedelsiant susidomėjo, kodėl mokesčiai sumokėti nuo vienos sumos, o deklaruota visiškai kita ir nurodė Monikai papildomai sumokėti 6 000 svarų. Žinoma, po tokio „siurprizo“ į paniką puolusi Monika ėmė rašyti „Bureaulogic Recruitment“ administracijai laiškus, kurie buvo paprasčiausiai ignoruojami (kaip paaiškėjo, Monika nebuvo išimtis – „Bureaulogic Recruitment“ linkusi ignoruoti visų savo įdarbintų žmonių laiškus).

Skurdžiai gyvenančią, vieną vaiką auginančią ir kito vaiko besilaukiančią moterį dėl klaidingai deklaruotų pajamų užgriuvo bėdos – moteris neteko visų gaunamų pašalpų ir iki šios dienos negali išsikapstyti iš finansinių bei teisinių problemų liūno.

Galiausiai,  „Bureaulogic Recruitment“ Monikai maloningai teikėsi paaiškinti, kad pajamų deklaracijoje įsivėlė klaida.

HMRC laišką dėl klaidingos pajamų deklaracijos pateikimo Monikai atsiuntė gegužę, o „Bureaulogic Recruitment“ apmaudžią pajamų deklaracijos klaidą ištaisė tik spalį – tai yra po pusę metų trukusio Monikos aiškinimosi, sugadintų nervų ir papildomų išlaidų, kurios susidarė, nes reikėjo mokėti buhalterinės apskaitos kompanijai, kad ji išsiaiškintų kur „dingo“ neuždirbti, tačiau deklaruoti 13 000 svarų.

Monikos draugė „Bureaulogic Recruitment“  agentūroje „uždirbo“ dar daugiau – jos realus  metinis darbo užmokestis siekė 6 000 svarų (moteris vėliau išėjo dekretinių atostogų), o „Bureaulogic Recruitment“ šios moters pajamų deklaracijoje „įpaišė“ 32 000 svarų. Galima tik įsivaizduoti Monikos draugės nustebimą, kai sužinojo, kad jai nuo šios sumos reikės sumokėti papildomus mokesčius.

Skurdžiai gyvenančią, vieną vaiką auginančią ir kito vaiko besilaukiančią moterį dėl klaidingai deklaruotų pajamų užgriuvo bėdos – ji turėjo aiškintis su HMRC, moteris neteko visų gaunamų pašalpų (būsto pašalpos bei kitų) ir iki šios dienos negali išsikapstyti iš finansinių bei teisinių problemų liūno.

Monikos ir ją konsultavusių buhalterių nuomone, „Bureaulogic Recruitment“, klaidingai deklaruodama, perkelia dalį savo pajamų kitiems žmonėms, taip mažindama sumą, nuo kurios agentūra turi mokėti mokesčius. Kitaip sakant, agentūros mokesčiai perkeliami ant mažiausiai uždirbančių žmonių pečių. Jei klaidingas deklaravimas iškyla viešumon, tada tiesiog pateikiama versija, kad deklaracijoje įsivėlė klaida.

Monika prisimena, kad anksčiau „Bureaulogic Recruitment“ administracijoje dirbo moteris vardu Terri, kuri buvo giminystės ryšiais susijusi su agentūros savininku. Terri „laikais“ agentūroje vyravo tvarka: atostoginiai pinigai buvo mokami laiku, pajamų deklaracijos pateikiamos tvarkingai ir visos iškilusios problemos sprendžiamos greitai. Tiesa, pasak Monikos, Terri buvo atleista iš „Bureaulogic Recruitment“, nes „pernelyg uoliai dirbo“.

Buhalterinių įmonių kaita – įprasta „Bureaulogic Recruitment“

Per „Bureaulogic Recruitment“ agentūrą įdarbinti žmonės skundėsi, kad ši „Šaraškino kontora“ kiekvienais metais, kartais kelis kartus per metus, keičia šios agentūros finansus tvarkančias buhalterinės apskaitos įmones.

Tai sukelia labai didelių sunkumų agentūros įdarbintiems žmonėms – pasikeitus buhalterinėms įmonėms, agentūros įdarbinti žmonės vėliau nebegali atsispausdinti vadinamųjų payslip‘ų (atsiskaitymo lapelių), kuriuose nurodoma kiek buvo sumokėta darbuotojui, kiek mokesčių atskaičiuota ir kita panaši informacija. Šių lapelių gali prireikti deklaruojant pajamas, keičiant darbovietę ar kitais atvejais, kai būtina pateikti ankstesnes pajamas įrodančius dokumentus.

Kita problema, iškilusi „Bureaulogic Recruitment“ agentūrai dirbantiems žmonėms, – klaidingai apaskaičiuotos socialinio draudimo (angl. National Insurance; NIN) įmokos. Monikos tvirtinimu, ji uždirbdavo 300 svarų per savaitę, tačiau agentūros išskaičiuota NIN įmoka siekė tik 1 svarą.

Įdomiausia, kad britų teisininkai žmonėms, ketinantiems teistis su „Bureaulogic Recruitment“, pataria nesivelti į teisminius ginčus. Teigiama, kad „Bureaulogic Recruitment“ tiesiog paskelbs bankrotą ir savo veiklą toliau tęs, tačiau jau kaip kita kompanija, o teismines išlaidas teks sumokėti ieškovui (žmogui padavusiam „Bureaulogic Recruitment“ į teismą). Tiesa, buvo vienas atvejis, kai moteris, supykusi ant „Bureaulogic Recruitment“  dėl neišmokėtų pinigų, pasikvietė advokatą – „Bureaulogic Recruitment“ šiai moteriai pasiūlė nė 2 000 svarų nesiekiančią kompensaciją, tačiau ši moteris vėliau buvo priversta išeiti iš darbo.  

ANGLIJA.today išgirdo įdomų „Bureaulogic Recruitment“ pasiteisinimą: „Mes keitėme buhalterinę apskaitą vykdančias įmones, darbo užmokesčio apskaitos skaičiai netyčia susidubliavo dėl mūsų ir senosios buhalterinės kompanijos kaltės. Nuo praėjusių metų rugsėjo „Bureaulogic Recruitment“ kelis kartus susisiekė su HMRC, siekiant išspręsti šią problemą, paveikusią daugelį mūsų darbuotojų.“

ANGLIJA.today

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Vytautas Landsbergis: ateis laikas, kai bus RS – Racionalus Seimas

24sek

Patenkintas S.Pešičius gyrė buvusį kauniečių herojų ir „Žalgirį“

Aktualu

Konservatoriai sieks atšaukti mokesčių reformą, o jei nepavyks – nepalaikys biudžeto

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: briediena kanadietiškai

Vardai

Birutė Dambrauskaitė: „Tėvas sakydavo, kad aš jo angelas, bet nepaklusus mušdavo“

Aktualu

CŽV išvada: Saudo Arabijos princas suorganizavo žurnalisto J.Khashoggi nužudymą

Vardai

Prieš 23 metus duotame interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis ir „pilotuotą“ naikintuvą

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Tylą nutraukęs G.Arlauskis apie sugrįžimą į rinktinę: „Šiuo metu – ne“

Gyvenimas

Saudo Arabijos karališkosios šeimos grožio terapuetė Lilija: „Turėdavau būti pasiekiama per 20 minučių“

24sek

Gražiausių Eurolygos epizodų rinkinyje – du žalgiriečių skrydžiai

Gyvenimas

4 būdai, kaip stilingai dėvėti didelius šalikus šį sezoną

Aktualu

Apleistos turgavietės padegėjai visiškai suįžūlėjo: šįkart gaisrą sukėlė dienos metu

„Vieni vartai“: (Ne)prarasta karta, E.Jankauskas ir Lietuva – Rumunija

Vardai

Carolina Herrera žeria patarimų moterims: „Niekas taip nesendina, kaip bandymas apsimesti jaunai“

24sek

Panevėžio „Lietkabeliui“ – kaltinimas dėl skolų ir neteisėto sprendimo

Aktualu

Naujos konservatorių partijos įkūrėjai nerodo savo veidų

Vardai

V.Siegel švenčia 24-ąjį gimtadienį: „Didžiausias džiaugsmas – dukra. Mano „aš“ nuėjo į antrą planą“

Aktualu

Konservatoriai patvirtino dešimt kandidatų į merus

Vardai

Elvį Presley ir dar septinis amerikiečius Donaldas Trumpas apdovanojo Laisvės medaliu

24sek

Braškanti Neveno Spahijos kėdė: tarp galimų įpėdinių Rimo Kurtinaičio nėra

Naujienos

Aktualu

Vytautas Landsbergis: ateis laikas, kai bus RS – Racionalus Seimas

24sek

Patenkintas S.Pešičius gyrė buvusį kauniečių herojų ir „Žalgirį“

Aktualu

Konservatoriai sieks atšaukti mokesčių reformą, o jei nepavyks – nepalaikys biudžeto

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: briediena kanadietiškai

Vardai

Birutė Dambrauskaitė: „Tėvas sakydavo, kad aš jo angelas, bet nepaklusus mušdavo“

Aktualu

CŽV išvada: Saudo Arabijos princas suorganizavo žurnalisto J.Khashoggi nužudymą

Vardai

Prieš 23 metus duotame interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis ir „pilotuotą“ naikintuvą

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Tylą nutraukęs G.Arlauskis apie sugrįžimą į rinktinę: „Šiuo metu – ne“

Gyvenimas

Saudo Arabijos karališkosios šeimos grožio terapuetė Lilija: „Turėdavau būti pasiekiama per 20 minučių“

24sek

Gražiausių Eurolygos epizodų rinkinyje – du žalgiriečių skrydžiai

Gyvenimas

4 būdai, kaip stilingai dėvėti didelius šalikus šį sezoną

Aktualu

Apleistos turgavietės padegėjai visiškai suįžūlėjo: šįkart gaisrą sukėlė dienos metu

„Vieni vartai“: (Ne)prarasta karta, E.Jankauskas ir Lietuva – Rumunija

Vardai

Carolina Herrera žeria patarimų moterims: „Niekas taip nesendina, kaip bandymas apsimesti jaunai“

24sek

Panevėžio „Lietkabeliui“ – kaltinimas dėl skolų ir neteisėto sprendimo

Aktualu

Naujos konservatorių partijos įkūrėjai nerodo savo veidų

Vardai

V.Siegel švenčia 24-ąjį gimtadienį: „Didžiausias džiaugsmas – dukra. Mano „aš“ nuėjo į antrą planą“

Aktualu

Konservatoriai patvirtino dešimt kandidatų į merus

Vardai

Elvį Presley ir dar septinis amerikiečius Donaldas Trumpas apdovanojo Laisvės medaliu

24sek

Braškanti Neveno Spahijos kėdė: tarp galimų įpėdinių Rimo Kurtinaičio nėra

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min