Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 7d. 14:02

D.Grybauskaitė nepritars D.Camerono norams diskriminuoti emigrantus

Dalia Grybauskaitė ir Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Cameronas
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos / Dalia Grybauskaitė ir Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Cameronas
Prezidentė Dalia Grybauskaitė prognozuoja, kad Britanijos derybos dėl reformų Europos Sąjungoje (ES) prieš planuojamą referendumą dėl tolesnės narystės bus sudėtingos, o pirminius Londono pasiūlymus dėl išmokų imigrantams ribojimo pavadino diskriminaciniais.

„Diskriminaciniai siūlymai prieštarauja ne tik principams, bet ir europinėms direktyvoms, ir manau, kad nebus taip paprasta gauti tokį sutikimą“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė prezidentė.

Ji teigė remianti britų premjero Davido Camerono pasiūlymus dėl ES efektyvumo didinimo ir biurokratijos mažinimo, tačiau sakė „tikrai nesutiksianti“ su diskriminacija.

Britų vyriausybės vadovas siūlo nemokėti socialinių  išmokų atvykėliams iš kitų Bendrijos narių pirmuosius ketverius  jų gyvenimo Britanijoje metus. Tai gali būti aktualu ir Britanijoje gyvenantiems emigrantams iš Lietuvos. 2011 metų surašymo duomenimis, Anglijoje gyveno daugiau nei 95 tūkst. lietuvių, Londone – beveik 40 tūkst.

D.Grybauskaitė neatsakė į žurnalisto klausimą, ar britų pasiūlymų įgyvendinimas stabdytų „protų nutekėjimą“ iš Lietuvos: „Aš negalėčiau atsakyti į šį klausimą taip, kaip jūs suformulavote, aš tik noriu pasakyti principinę vieną nuostatą – negali būti diskriminacinio požiūrio į mūsų žmones“.

D.Cameronas referendumą žada surengti iki 2017 metų pabaigos, kai kurie stebėtojai prognozuoja, kad balsavimas įvyks dar šiemet. Premjeras žada agituoti už pasilikimą ES, jei prieš tai pavyks susitarti dėl reformų Bendrijos viduje.

Naujienų agentūra „Reuters“ neseniai skelbė, kad Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis sutiktų su mažesnėmis išmokomis emigrantams, jei būtų numatyti didesni gynybos pajėgumai regione. Pats ministras vėliau teigė, kad jo interviu buvo neteisingai interpretuotas ir pabrėžė, kad Varšuva nesutinka su Londono pasiūlymais.

„Aš, kaip valstybės prezidentė, negaliu komentuoti atskirų šalių užsienio reikalų ministrų pasisakymų. Užsienio politikoje, kaip ir Lietuvos vidaus politikoje, kaip ir savo asmeniniame gyvenime, nenaudoju mainų politikos jokiomis temomis. Saugumo garantijos yra mūsų visų NATO partnerių susitarimo reikalas ir čia negali būti nei mainai, nei kokie kiti neskaidrūs atvejai“, – sakė prezidentė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min