Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 1d. 09:43

Danijos konservatoriai rinkėjus vilioja su daina apie girtus lietuvius, kurie apvogė ir primušė moterį

Danijos konservatorių rinkiminė daina
15min.lt skaitytojo Lauryno iliustr. / Danijos konservatorių rinkiminė daina

„Danų ksenofobija jau peržengia ribas“, – į 15min.lt kreipėsi skaitytojas Laurynas. Jis informavo, kad Danijos konservatorių partija (Det Konservative Folkeparti) sukūrė rinkiminę dainą, kuria rinkėjai gąsdinami girtais, vagiančiais ir smurtaujančiais lietuviais.

Rinkiminėje dainoje dainuojama apie tris lietuvius, kurie apvogę ir primušę moterį nusipelno kalėti Lietuvos kalėjime. „Sustabdykit nusikaltėlius iš Rytų”, – kelis kartus kartojama dainoje.

Toks konservatorių siekis pritraukti rinkėjų balsus sukėlė pasipiktinimą Danijos lietuvių bendruomenėje. 

„Kas tai, teisingas laisvas žodis, nevykęs humoras ar pigiai renkami neišprususių rinkėjų balsai?“, – piktinamasi „Lietuvių bendruomenės Jylland & Fyn“ paskyroje „Facebook“ tinkle.

„Visi lietuviai Danijoje, kurie kasdien plušate savo darbovietėse, duokim atsaką Danijos konservatoriams“, – raginami tautiečiai.

„Danijos lietuvių bendruomenė Vejlėje skelbia akciją – apačioje nurodyto įrašo komentaruose aprašykite savo atliekamą darbą, darbo stažą ir pasiekimus. Dalinkitės šiuo skelbimu su draugais ir kolegomis danais. Paskleiskime alternatyvų lietuvio įvaizdį Danijoje, neleiskime vienam šaukštui deguto gadinti visą medaus statinę!“, – kreipiamasi į lietuvius Danijoje.

https://twitter.com/KonservativeDK/status/604656048046264320Konservatorių sukurta rinkiminė dainelė apie tris...

Posted by Lietuvių bendruomenė Jylland & Fyn, Litauisk forening Jylland & Fyn on Sunday, 31 May 2015

Parlamento rinkimai Danijoje vyks birželio 18 d. Konservatorių partija 2011 m. gavo mažiausiai rinkėjų balsų iš visų partijų, patekusių į parlamentą – 4,9 proc.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

07:45
02:10
03:18

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min