-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 05 02

Dėl draudimo kalbėti gimtąja kalba lenkė britų gamyklą padavė į teismą

Didžiojoje Britanijoje darbo teisės ginčus nagrinėjantis tribunolas šią savaitę atvertė bylą, kurioje 35 metų Lenkijos pilietė Magdalena Konieczna kaltina žuvies produktų gamyklą „Whitelink“ imigrantų diskriminacija. Pasak jos, įmonė elgėsi neteisėtai uždraudusi darbuotojams net per pertraukas kalbėtis gimtąja kalba. Pati lenkė mano buvusi atleista tik dėl to, kad su šiuo reikalavimu nesutiko, rašo pressandjournal.co.uk.
Lenkų protesto akcija Vilniuje
Lenkų protesto akcija Vilniuje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

M.Konieczna „Whitelink“ buhalterijoje dirbo nuo 2012 m. iki pernai birželio, kai buvo atleista.

Tribunole ji tvirtino, kad buvo atleista ne dėl blogo darbo, o todėl, kad nesutiko su įmonės įvesta nauja taisykle, draudžiančia imigrantams tarpusavyje kalbėtis gimtąja kalba.

Apie naują tvarką M.Konieczna tribunolui sakė išgirdusi praėjusį balandį, kai tuo skundėsi penki kolegos lenkai. Kolegos ją patikino, kad lenkiškai kalbėtis draudžiama net per pertraukas.

Angliškai mokėjo tik trys

M.Konieczna pripažino,  kad dauguma fabrike dirbusių imigrantų angliškai mokėjo labai prastai arba išvis nemokėjo. Ji pati buvo tarp trijų lenkų darbuotojų, kurie angliškai galėjo bendrauti visiškai laisvai.

Tai reiškė, kad jie neteko bet kokios galimybės bendrauti, nes angliškai tiesiog nemokėjo, – teigė M.Konieczna.

„Vieną dieną išgirdau iš kolegų, kad jiems draudžiama kalbėtis lenkiškai. Tai reiškė, kad jie neteko bet kokios galimybės bendrauti, nes angliškai tiesiog nemokėjo. Buvau šokiruota. Niekada nebuvau girdėjusi apie tokią įmonės politiką. Tai akivaizdi diskriminacija“, – tvirtino moteris.

Moteris šiam draudimui priešinosi ir keliskart gavo papeikimų už tai, kad nekalbėjo angliškai. Gegužės 28 dieną ji gavo drausminantį laišką, kuriame buvo išdėstyti keli priekaištai, tarp kurių buvo nurodytas ir gimtosios kalbos vartojimas.

Anglų kalba – dėl saugumo?

Atleista moteris buvo po mėnesio, nors su padarytais nusižengimais niekada nesutiko ir savo teises gynė. Tiesa, susitikimuose su valdžia apie draudimą kalbėti gimtąja kalba lenkė neužsiminė, nes esą bijojo tai padaryti.

Teisėjas Nickas Hosie teiravosi ieškovės, kodėl, jos nuomone, darbovietė nusprendė ją atleisti.

Ianas Macleanas tribunolui tvirtino, kad darbuotojams gimtąja kalba buvo draudžiama kalbėti tik darbo metu, o ne per pertraukas.

„Tai prasidėjo nuo naujos taisyklės, draudžiančios mums kalbėti ne angliškai“, – atsakė ji.

„Whitelink“ atstovas Ianas Macleanas tribunolui tvirtino, kad darbuotojams gimtąja kalba buvo draudžiama kalbėti tik darbo metu, o ne per pertraukas. Pasak jo, tai buvo būtina darbo saugos sumetimais.

Žuvų produktų gamykloje „Whitelink“ iki šiol dirba maždaug šimtas imigrantų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Kinijos ir Bulgarijos.

Byla bus nagrinėjama toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius