Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžioji Britanija nori, bet negali deportuoti nusikaltėlių iš Lietuvos ir kitų ES šalių

Antrankiai
Policijos nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiosios Britanijos teismai dažnai priima sprendimus, kad atlikę bausmę nusikaltėliai turi būti deportuojami. Tačiau, pasak Didžiosios Britanijos sostinės policijos vadovo Bernardo Hogan-Howe'o, iš tiesų tokie nusikaltėliai netrukus gali vėl sugrįžti į šalį ir niekas negalės jų išvaryti, nes Europos Sąjungos šalių narių yra užtikrinamas laisvas judėjimas po visą bendriją, rašo dailymail.co.uk.

Londono policijos vadovas įspėjo, kad Didžiosios Britanijos teisingumo sistema nėra pasiruošusi imigracijos pasekmėms.

Šiuo metu trečdalį Londone įvykdomų nusikaltimų padaro užsieniečiai. Dauguma jų – Europos sąjungos piliečiai, kuriems užtikrinama teisė laisvai judėti ir įsikurti bet kurioje bendrijos šalyje.

Bet kokie siūlymai deportuoti sulaikomus užsieniečius yra labai komplikuoti, – sako B.Hogan-Howe'as.

B.Hogan-Howe'as įsitikinęs, kad Didžioji Britanija turėtų labiau pasistengti ir užtikrinti, kad atvykstantys nusikaltėliai į Didžiąją Britaniją nepatektų, o nuteisti pačioje šalyje būtų iš jos deportuoti be teisės sugrįžti.

„Per metus apie 80 tūkst. užsieniečių patenka į mūsų areštines. Didžioji dauguma jų – daugiau nei pusė – kilę iš Europos sąjungos šalių ir turi teisę nevaržomi keliauti ir gyventi čia. Todėl bet kokie siūlymai deportuoti sulaikomus užsieniečius yra labai komplikuoti“, – sakė jis.

Pareigūnas aiškino, kad kyla daug sunkumų bendradarbiaujant su užsienio policininkais bandant išsiaiškinti, ar sulaikytieji nėra nusikaltę gimtinėse.

„Mes negalime rizikuoti, kad užsienietis, kurio paieška paskelbta dėl bet kokio sunkaus nusikaltimo – išprievartavimo, apiplėšimo ar žmogžudystės – išeitų iš mūsų nuovados laisvas, o jo tapatybė nebūtų nustatyta.  Sistemos, bendradarbiavimas ir procesai turi užtikrinti ne tik tikslią informaciją, bet ir tai, kad ją gautume greitai“, – sakė jis.

Šių metų pradžioje Didžiosios Britanijos Vyriausybė įsipareigojo užtikrinti, kad visi sulaikomi užsieniečiai – taip pat ir Europos Sąjungos šalių narių piliečiai – būtų deportuojami net tuomet, kai jų kaltė nenustatyta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min