Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje savo buvusią žmoną nužudęs Rimas Venclovas neigia kaltę

Vitalija Baliutavičienė
Asmeninio archyvo nuotr. / Vitalija Baliutavičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos teismas toliau nagrinėja bylą, kurioje 47 m. lietuvis Rimas Venclovas įtariamas iš keršto pasmaugęs savo buvusią žmoną 29 m. Vitaliją Baliutavičienę.

Ketvirtadienio teismo posėdyje vyriškis per vertėją pareiškė, kad praėjusių metų rugpjūtį – tą dieną, kai V.Baliutavičienė buvo pagrobta eidama iš namų Peterboro mieste į darbą, jis buvo kitoje šalyje.

R.Venclovas teismui pasakojo, kad pagrobimo dieną jis buvo ne Didžiojoje Britanijoje, o Prancūzijos miesto Dunkirko dokuose.

Tuo tarpu prokurorai teismą tikino, kad Peterboro gatvėse įrengtos vaizdo stebėjimo kameros nusikaltimo dieną fiksavo R.Venclovui priklausantį žalią „Mercedes“.

Tačiau R.Venclovas teigė, kad prie automobilio vairo tądien buvo ne jis. Pasak kaltinamojo į Prancūziją jis vyko savo žaliu „Mercedes“, nes norėjo perduoti tam tikrus daiktus į Peterborą. R.Venclovo teigimu, paskui jį į Prancūziją vyko ir kitas lietuvis Vaidas Bežimis, vairavęs „Audi“.

„Vitalija buvo mane įspėjusi, kad atvykęs į Didžiąją Britaniją aš iškart būsiu suimtas. Tai pasakiau Vaidui. Taip pat paaiškinau, kad bus atimti ir mano vežami daiktai. Paprašiau jo mano automobiliu juos nuvežti, kol aš palauksiu Dunkirke. Pats nebuvau Didžiojoje Britanijoje nei rugpjūčio 11 nei 12 dieną“, – teisme pareiškė R.Venclovas.

Kaltinamasis taip pat paaiškino V.Bežimiui davęs du savo mobiliuosius telefonus. Paskui, anot R.Venclovo, V.Bežimis grįžo į Prancūziją ir jie patraukė atgal į Lietuvą. Tiesa, automobiliais vyrai atsikeitė, pasak kaltinamojo, tik Lenkijoje.

Teisme buvo peržiūrėti vaizdo įrašai iš Peterboro gatvės, kur, kaip įtariama, užfiksuota, R.Venclovo užpuolimas.
R.Venclovas teigė, kad įraše yra ne jis ir ne jo buvusi žmona. „Ta moteris ne Vitalija. Jos kitokia figūra. Be to, ši moteris su trikampe rankine, o Vitalija turėjo mano atsiųstą keturkampę“, – aiškino jis.

Taip pat teisme buvo peržiūrėti vaizdo kamerų Doverio dokuose įrašai, kur, kaip manoma, užfiksuota, kaip R.Venclovas perka kelto bilietus kelionei į Prancūziją.

„Tai ne aš. Tas vyras įraše turi didesnes rankas ir mažiau plaukų. Be to, jis kalba angliškai, o aš šios kalbos nemoku. Ir aš neturiu dviejų piniginių, o jis turi“, – pareiškė R.Venclovas.

Tauragiškis R.Venclovas neigia pagrobęs savo buvusią žmoną ir ją nužudęs.

Tai ne aš. Tas vyras įraše turi didesnes rankas ir mažiau plaukų. Be to, jis kalba angliškai, o aš šios kalbos nemoku, – teisme kaltės gynėsi R.Venclovas.

Pasak jo, apie tai, kad moteris dingo, jam pranešęs į kelionę kartu vykęs V.Bežimis.

„Kitą dieną į mano parduotuvę užėjo du vyrai ir pagrasino, kad policijai apie Vaidą neprasitarčiau, nes nukentėsiu. Aš išsigandau“, – teisme aiškino vyras.

Primename, praėjusiame teismo posėdyje paaiškėjo, kad nužudytosios kūną R.Venclovas automobilyje vežėsi per pusę Europos, kol išmetė miške Lenkijoje.

Įtariama, kad R.Venclovas pernai rugpjūtį buvusią žmoną pagrobė ir pasmaugė sužinojęs, kad ji Didžiojoje Britanijoje susirado naują mylimąjį.

Prokurorai teisme teigė, kad nusikaltimui lietuvis ruošėsi itin smulkmeniškai: susiorganizavo netikrą pasą ir kredito korteles svetimu vardu, kad nebūtų susektas, nusipirko naują automobilį. Taip pat vyras pakeitė savo išvaizdą: užsiaugino plaukus ir ūsus.

Prieš įtarimus žmogžudyste vyras Didžiojoje Britanijoje jau dukart buvo sulaikytas už grasinimus buvusiai žmonai. Vengdamas nuobaudų, 2011 m. jis buvo pabėgęs į Lietuvą. Netrukus vyras grįžo į Didžiąją Britaniją lemtingai atakai.

Savo buvusią žmoną jis užpuolė vos išėjusią iš namų Peterboro mieste į darbą, praėjusių metų rugpjūčio 12 d. rytą.

R.Venclovas ir V.Baliutavičienė susipažino Lietuvoje, kai merginai tebuvo 17 metų. Netrukus ji pagimdė sūnų. 2007 m. pora susituokė. Santuokoje pragyvenę trejus metus, 2010 m. V.Baliutavičienė ir R.Venclovas išsiskyrė.

Po skyrybų vyras nepaliko moters ramybėje ir šantažuodamas dėl sūnaus auginimo privertė jį pasikviesti gyventi į Didžiąją Britaniją.

Prokurorų teigimu, moteris nuolat patirdavo psichologinį ir fizinį smurtą.

„Jis jai sakydavo, kad jų sūnui lemta gyventi be motinos, o V.Baliutavičienei – mirti nuo vyro rankos“, – teisme sakė valstybinis kaltintojas.

Miške Lenkijoje rastas V.Baliutavičienės kūnas penkis mėnesius buvo neatpažintas.

Moteriai dingus, jos dešimtmetis sūnus perduotas auginti Didžiosios Britanijos vaikų globos įstaigai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min