Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos policiją įsiutino teisėjo sprendimas paleisti pensininkės namą apvogusį Mantvydą Krištaponį

Plėšikas
LŽ nuotr. / Plėšikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos policija neslepia nesuprantanti trečiadienį teismo priimto sprendimo pensininkę apvogusį lietuvį Mantvydą Krištaponį nubausti tik dešimties mėnesių bausme ją atidedant dvejiems metams ir paleisti į laisvę, nors jam grėsė iki 14 metų kalėjimo, skelbia dailymail.co.uk.

Sufolko policijos vadas Timas Passmore'as teisėjo Jonathano Cooperio sprendimą pavadino ypatingai nuolaidžiu.

Prokuroras Robertas Saddas Ipsvičo karališkajame teisme pasakojo, kaip lietuvis M.Krištaponis pernai liepą įsilaužė į pensininkės namą. Tos dienos rytą namo savininkė, dviejų dukrų mama, buvo porai valandų išėjusi į miestą, o grįžusi rado išdaužtą langą ir ant žemės išmėtytus savo daiktus.

Paliko tapatybės kortelę

Dauždamas langą plėšikas susižalojo, ant pažirusių stiklų liko jo DNR. Be to, apvogtame name jis pametė savo tapatybės kortelę. Šią aplinkybę kaltinamojo advokatas Stevenas Dyble'as nurodė kaip lengvinančią, nes iš to galima daryti išvadą, kad vyrs nusikaltimui nesiruošė ir pripažįsta kaltę.

M.Krištaponis pavogė kompiuterinių žaidimų, konsolę, kompiuterį, du vėrinius ir žiedą su deimantu.

M.Krištaponis pavogė kompiuterinių žaidimų, konsolę, kompiuterį, du vėrinius ir žiedą su deimantu.

Auka teisme tvirtino buvusi sukrėsta įsilaužimo ir to, kaip po plėšimo, atrodė jos namai.

Be lygtinės bausmės, teismas įpareigojo M.Krištaponį būti namuose nuo 21 iki 6 val. ir sumokėti 300 svarų sterlingų kompensaciją nukentėjusiajai.

Teisėjas J.Cooperis pabrėžė, kad nuteistojo elgesys buvo nepriimtinas, tačiau atsižvelgė į tai, kad lietuvis nebuvo baustas anksčiau ir prisipažino, todėl realios laisvės atėmimo bausmės neskyrė.

Skųs tarybai

Tačiau policininkų toks teisėjo sprendimas netenkino. Sufolko policijos vadovas T.Passmore'as pareišė prašysiąs šį sprendimą svarstyti Sufolko kriminalinės teisės taryboje.

„Žmonės moka mokesčius ir tikisi, kad sistema dirbs jų labui. Policija sugaišo daug laiko tirdama šį nusikaltimą. Ką reiškia žinia, kad nusikaltėlis dabar tiesiog paleidžiamas?“ – pyko policininkas.

Teisingumo ministerijos atstovas spaudai pažymėjo, kad už įsilaužimą daugiausia gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė iki 14 metų, tačiau kokią konkrečią bausmę skirti sprendžia pats teisėjas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min