Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 3d. 15:27

Drama Vokietijoje: dvi pagyvenusios lietuvės susipliekė dėl vyro

Pora
Photos.com nuotr. / Pora. Asociatyvinė nuotrauka.

Vokietijoje gyvenanti pensinio amžiaus lietuvė, nepažįstamą tautietę priglaudusi šeimos namuose ir padėjusi šiai susirasti darbą, užuot sulaukusi padėkos, patyrė tik nemalonumų – atvykėlė ėmė vilioti jos garbaus amžiaus vyrą ir kėsintis užimti šeimininkės vietą, rašo panskliautas.lt.

„Padariau klaidą, nereikėjo prasidėti su žmonėmis, kurių nepažįstu. Nemaniau, kad nebejauna moteris iš kaimo gali būti tokia ištvirkusi“, – „Panevėžio rytui“ savo laiške guodėsi jau 10 metų Vokietijoje gyvenanti buvusi panevėžietė Nijolė.

73 metų vokietis su lietuve susipažino tapęs našliu. Panevėžietė pedagogė į Vokietiją buvo nuvykusi ieškoti didesnio uždarbio, ji slaugė senukus. Moteris irgi ką tik buvo tapusi našle.

Vokietis anksčiau laikraščiui pasakojo apie jo ir dviejų sūnų valdomą klestinį verslą ir „Panevėžio ryte“ patalpino skelbimą, norėdamas surasti moterį vienišam savo sūnui.

Skelbimas sudomino daug moterų, tačiau tinkamos neatsirado, kai kurios pretendentės net kaulijo pinigų. Galiausiai susipažinti su vokiečiu nuvyko 57 metų moteris iš vieno rajono.

Nijolė dabar apgailestauja, kad į šeimos namus įsileido nepažįstamąją.

Įsitikinau, kad kaimo bobos labiau ištvirkusios negu miestietės, - sakė Nijolė.

„Dikta, storomis šlaunimis ir blauzdomis, didelėmis kojomis. O mūsų kavalierius aukštas ir plonas kaip smilga. Nemokėjo nė žodžio vokiškai. Pirma frazė buvo, kad šioje firmoje betrūksta tik jos. Vidurdienį atvažiavo, o vakare jau susirado kavalieriaus miegamąjį ir pusnuogė nulindo pas jį į lovą“, – pirmus įspūdžius apie atvykėlę pasakojo Nijolė.

Toks nebejaunos viešnios elgesys šokiravo visus šeimos vyrus.

„Kitą rytą ji man su pasididžiavimu papasakojo, kaip permiegojo. Nuo tos akimirkos mūsų kavalierius nė artyn prie jos nebėjo, kaip įmanydamas šalinosi, net maisto į burną nebeėmė. Ji ir bučiavo, ir glostė, o tas tik tolyn nuo jos“, – sakė Nijolė.

Neapsikentęs vokietis atvykėlei viską išdėstė raštu. Nijolei teko išversti nemalonaus turinio laišką. Vyras rašė, kad jiedu netinka vienas kitam, kad verčiau eiti savais keliais.

„Bet ji neprarado vilties, verkė, išgyveno, dejavo, kad gimtinėje turėjo labai sunkiai dirbti, kad galėtų pragyventi, sakė, jog labai norėtų čia likti. Tada man pagailo jos. Pasakiau, jei nori, tegul atsisako to sunkaus darbo, pasimoko vokiečių kalbos ir tada atvažiuoja, padėsiu čia kur nors įsidarbinti“, – pasakojo Nijolė.

Rajono gyventoja atvažiavo po 3 mėnesių. Nijolė ją vėl priėmė šeimos namuose.

Įdėjo į vietinį laikraštį darbo skelbimą, kad moteris galėtų prižiūrėti senus žmones. Mėnesį niekas neatsiliepė. Atvykėlė pas vokiečius gyveno beveik kaip šeimos narys, kartu sėsdavo prie stalo ir šiek tiek padėjo namų ruošoje.

Pagaliau paskambino žmonės, ieškantys slaugės 92 metų senutei. Senolė aiškaus proto, namelis nedidelis, ruošos mažai, valgio gamyba – tik pusfabrikačių pašildymas. Nijolė padėjo susitikti su darbdaviais, davė reikalingų patarimų.

Įsidarbinusi naujoji pažįstama ryšių su Nijolės šeima nenutraukė, ji vis nusiųsdavo elektroninių laiškų ir ją išbrokavusiam jaunikiui.

Kai Nijolė su vyru važiavo į Lietuvą, atostogų parvežė ir naująją šeimos draugę. Keliaudama į Italiją irgi ją pasiėmė kartu, mat šioji skundėsi, kad slaugyti seną žmogų nuobodu, norėtų aktyvesnės veiklos.

Tada Nijolė ją dar kartą priėmė į savo namus, iš naujo įdėjo darbo skelbimą ir ėmė laukti pasiūlymų.

„Tris savaites niekas neskambino. Ji gyveno pas mus. Visur ją kartu vežiojomės – ir pas gimines, ir pas draugus. Tada ir pradėjo dėtis negražūs dalykai. Įsitikinau, kad kaimo bobos labiau ištvirkusios negu miestietės. Mūsų viešnia ko tik nedarė, kad patrauktų vyrų dėmesį: kiekvieną dieną puošdavosi naujais rūbais, gulinėjo ant grindų kaip penkiolikmetė, neva jai geriau mokytis kalbas ant grindų, kur visi per tą kambarį vaikšto. Kartą atlėkė naktiniais marškiniais iki tarpukojo per visą mūsų didelį namą, per kelis aukštus, kur pas mus vieni vyrai, pasirodyti, kokia ji graži su tais baltiniais, demonstruodama storas šlaunis su išvirtusiom venom. Kai pas vyro brolį pietavome, brolienė mane pašaukė į virtuvę, o kai netikėtai grįžau atgal, toji mano kraštietė atšoko nuo maniškio. Kilo įtarimas, pradėjau sekti. Aha, sūnus nekreipia dėmesio, tai nusitaikė į tėvą? Užtikau koridoriuje prie jo rankas kišant. Vis ji atsiranda ten, kur maniškis, vakarais eidama miegoti vis pabučiuoja ir paploja per šlaunį. Nei gėdos, nei sarmatos“, – nebejaunos moters viražus atpasakojo Nijolė.

Nijolės kantrybė trūko, kai vieną vakarą jos vyras nuėjo į namo pusę, kur gyvena sūnūs, o šeimos draugė pasalūniškai nusekė jam iš paskos. Kiek palaukusi Nijolė nutykino pavymui. Tai, ką pamatė, jos nepradžiugino, viešnia lyg nuplikyta atšoko nuo žilagalvio namų šeimininko.

„Aš užsidegiau, sakau, lauk, barakuda, kad tavęs čia daugiau nebūtų. Daugiau nepadėsiu, dink iš kur atvykusi. Ji tą pačią dieną užsisakė autobusą, o kol jis atvyko, dvi dienas gyveno sūnų pusėje. Ir visą laiką plakė liežuviu, neva aš bloga, o ji gera. Kalbos nemokėjo, tai naudojosi vertimų knyga“, – skaudžiais išgyvenimais dalijosi pensininkė.

Kol įsiūtis neatvėso, Nijolė prie sienos prirėmė ir savo vyrą. Visų trijų akivaizdoje liepė pasakyti, su kuria dama pusamžių sūnų tėvas nori likti. Jei pasirinks atėjūnę, Nijolė tuojau pat paliks tuos namus.

„Jis man pasakė: man jos nereikia, kaip čia atrodytų, atvažiavo pas sūnų, o liko pas mane“, – gynėsi garbaus amžiaus vokietis.

Kai šeimos ardytoja išsinešdino, Nijolė sužinojo, kad jai už nugaros buvo rezgamas gerokai rimtesnis planas, nei įtarė.

„Skambino mano draugės ir klausė, ar aš šiais metais nevažiuosiu atostogauti į Šri Lanką su saviškiu? Nustebau dėl tokio klausimo, o draugės paaiškino, kad mūsų viešnia gyrėsi, jog šiemet į Šri Lanką su mano vyru skris ji. Paklausiau saviškio, kas čia dabar? Jis išsigynė nieko nežinantis. Bet nepasitikėjimas vistiek pasėtas“, – apgailestavo Nijolė.

„Panevėžio rytui“ pavyko surasti vokiečio širdį troškusią užkariauti moterį.

Išvaizdi, gražios figūros, skoningai pasipuošusi ir gerokai jauniau atrodanti šviesiaplaukė ponia, vos susėdus pokalbio, nebuvo labai šneki.

„Gyvenimas ten lyg rojuje. Ūkyje darbo mažai, jau prieš 16 valandą visi laisvi. Jei aš dar ką darydavau, šeimininkas liepdavo ilsėtis. Per tris savaites viską išblizginau, dalgiu grioviuose žolę išpjoviau. Kai pamačiau laikraštyje ūkio nuotrauką, pasakiau sau, kad ten reikia darbščių mano rankų“, – pasakojo pašnekovė.

Moteris sakė, kad iš šeimos vyrų kalbų supratusi, jog didžiąją dalį ūkio dabar valdo sūnus, tas pats, kuris per skelbimą ieškojo žmonos lietuvaitės. Šis faktas ją gerokai suintrigavęs. Ji prisipažino, kad užkariauti šio vyro širdies nepavyko.

Pusamžis kavalierius pasakęs, jog ji jam esanti per smarki. Tačiau tai nereiškia, kad nebėra šansų į turtingą šeimą grįžti kitokiais būdais. „Ten jie daug lėtesniu tempu gyvena, aš galėčiau daug daugiau visko padaryti“, – apgailestavo rajono gyventoja.

Moteris dar pridūrė, kad su ją išbrokavusiu kavalieriumi santykių nenutraukė, kartkartėmis pabendrauja elektroniniais laiškais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Aktualu

Šilutės rajone galimai neblaivaus vairuotojo nesuvaldytas BMW trenkėsi į elektros stulpą

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Aktualu

Šilutės rajone galimai neblaivaus vairuotojo nesuvaldytas BMW trenkėsi į elektros stulpą

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Aktualu

Politologės apie V.Putino grasinimus NATO: didesnio pavojaus Lietuvai nėra

Vardai

Rusijos popžvaigždė Eminas po skyrybų su Azerbaidžano prezidento dukra vedė tituluotą gražuolę

Aktualu

Euroraktas – silpnaregiui Žilvinui tokio Lietuvoje dar neteko panaudoti

Aktualu

Medikai skundžiasi jiems tenkančia biurokratine našta

Aktualu

Lietuvių kalbos besimokantis amerikietis: lietuviai yra truputį egzotiški

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ per vargus iškopė į kitą Europos lygos atrankos etapą

Gazas

Ramygalos trasoje pirmą kartą istorijoje varžysis Lietuvos autokroso čempionato dalyviai

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min