TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvigubai daugiau lietuvių praėjusiais metais gynė savo teises ES

Pirmadienis Vilniuje: tuščia ir šalta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pirmadienis Vilniuje: tuščia ir šalta
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministerijoje veikiantis Lietuvos „Solvit“ centras 2013 m. padėjo lietuviams spręsti tarpvalstybines problemas dėl leidimų gavimo gyventi kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse, vizų trečiosios šalies pilietybę turintiems jų šeimos nariams. Taip pat gynė pažeistas teises socialinės apsaugos srityje, dėl profesinės kvalifikacijos ir vairuotojo pažymėjimo pripažinimo. Daugiausia lietuvių skundų 2013 m. buvo gauta dėl Didžiosios Britanijos, Kipro, Ispanijos ir Vokietijos valdžios institucijų sprendimų.

2013 m. centras gavo 168 užklausas dėl biurokratinių kliūčių ir neteisingai taikomų ES teisės aktų. Palyginti su 2012 m., 2013 m. užklausų skaičius išaugo 52 proc.

Tai yra didžiausias gautų užklausų skaičius nuo Lietuvos „Solvit“centro įkūrimo 2004 m.

Sėkmingas centro veiklos pavyzdys – suteikta pagalba sprendžiant Lietuvos pilietei iškilusią problemą, kai už Vokietijoje suteiktą medicinos pagalbą buvo kompensuota tik nedidelė dalis išlaidų.

ES teisės aktuose numatyta, kad savo šalyje apdraustam asmeniui kitose ES valstybėse narėse medicinos pagalba suteikiama ir apmokestinama pagal tų šalių teisės aktus. Bendradarbiaujant Lietuvos ir Vokietijos centrams išsiaiškinta, kad Vokietijoje tokios išlaidos yra kompensuojamos. Siekdama ištaisyti klaidą, Vokietijos atsakinga institucija perskaičiavo kompensuojamą sumą ir likusios kompensuojamos išlaidos lietuvei buvo grąžintos.

Kita, padedant Lietuvos „Solvit“ centrui, sėkmingai išspręsta problema – ES piliečių sutuoktiniai arba šeimos nariai (ne ES piliečiai) iš Airijos į Lietuvą jau gali vykti be vizos. Anksčiau dėl Airijos išduodamų leidimų gyventi šalyje ES piliečių šeimos nariams pavadinimo netikslumo šie dokumentai nesuteikė teisės atvykti į Lietuvą be vizos.

Į centrą Lietuvos piliečiai ir verslo atstovai gali kreiptis, kai kitose ES šalyse nepripažįstamas Lietuvoje įgytas diplomas, kvalifikacija, nesuteikiamos asmeniui priklausančios socialinės garantijos, neleidžiama pradėti paslaugų verslo, išleisti prekių į rinką, susigrąžinti PVM, reikalaujama papildomo patikrinimo, dokumentų ir pan.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min