Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 21d. 22:05

Dvylikametės mergaitės iš Lietuvos drama: Airijoje prarado mamą, bet atrado naują šeimą

Pagalbos prašymas Airijos lietuvių bendruomenės „Facebook“ paskyroje paskelbtas sekmadienį.
Pagalbos prašymas Airijos lietuvių bendruomenės „Facebook“ paskyroje paskelbtas sekmadienį.

Airijos lietuvių bendruomenę ir sukrėtė, ir suvienijo į šią šalį atvykusią moterį bei jos dukrą ištikusi nelaimė. 51 metų Valeriją Gilienę Airijoje ištiko staigi mirtis, o jos dvylikametė dukra svetimoje šalyje liko visiškai viena. Tačiau mergaitė į Lietuvą negrįš – ją pasiryžusi auginti jos motinos draugė, o mirusioji bus palaidota iš bendruomenės narių surinktų aukų.

Airijos lietuvių bendruomenė savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį paskelbė pagalbos prašymą – pasisvečiuoti į Golvėjaus miestą atvykusią Valeriją Gilienę ištiko infarktas ir ją lydėjusi dvylikametė dukra liko visiškai viena.

Mirė miegodama

Airijos lietuvių bendruomenės Dubline pirmininkė Rasa Raižienė, kuri ir išplatino prašymą paaukoti pinigų, sako apie įvykį sužinojusi iš savo draugės advokatės.

Nuotr. iš Airijos lietuvių bendruomenės interneto tinklalapio/Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rasa Raižienė
Nuotr. iš Airijos lietuvių bendruomenės interneto tinklalapio/Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rasa Raižienė

Valerija Gilienė su dukrele į Airiją atvyko savaitei atostogų, aplankyti čia gyvenančios draugės Elenos Valentienės. Ji atskrido antradienio vakarą, o kitą naktį miegodama moteris mirė. Pasak E.Valentienės, mirties priežastis – širdies smūgis.

Ji sako, kad Airijoje V.Gilienė neketino likti, nes dukrai reikėjo grįžti į mokyklą, nors giminaičių Lietuvoje beveik nebeturėjo.

51 metų V.Gilienė gyveno Širvintų rajone Lapelių kaime. Pasak draugės, ji yra buvusi Kultūros namų darbuotoja, tačiau pastaruoju metu nedirbo, nes turėjo invalidumą. Moteris sirgo vėžiu.

Mergaitė į Lietuvą negrįš

„Mes su ja buvome labai artimos draugės, – 15min.lt pasakojo E.Valentienė. – Jau seniai esame kalbėję: Jei tu, Vale, pirma numirsi, aš tikrai tavo dukrelę priimsiu. Pati turiu tris savus vaikus – tai ar keturi, ar penki, nėra didelių problemų.“

E.Valentienė savo pažadą ketina tesėti – ji jau bendrauja su Airijos ir Lietuvos vaikų teisių apsaugos tarnybomis, kad galėtų apsiimti globoti draugės dukrą. Dvylikametė neketina grįžti į Lietuvą.

„Mergaitė labai mane myli, jos pirmieji žodžiai, sužinojus apie mamos mirtį, buvo: Teta Elenute, tik neišvežkit manęs į Lietuvą, labai labai prašau“, – sakė E.Valentienė.

„Mergaitė labai mane myli, jos pirmieji žodžiai, sužinojus apie mamos mirtį, buvo: Teta Elenute, tik neišvežkit manęs į Lietuvą, labai labai prašau“, – sako E.Valentienė.

Pasak jos, mergaitė yra labai susidraugavusi su jos vaikais, o Lietuvoje ja nebūtų kam pasirūpinti – V.Gilienė ją augino viena, o kitų giminaičių beveik nelikę.

Taip pat ir velionė į tėvynę negrįš – ji bus palaidota Airijoje E.Valentienės lėšomis.

Bendruomenė itin daug padėjo

Moteris sako, kad iš pradžių galvojo, jog teks imti didelę paskolą draugės laidotuvėms, tačiau į pagalbą atėjo Airijos lietuvių bendruomenė, noriai atsiliepusi į prašymą paremti finansiškai. E.Valentienė vis vien planuoja imti paskolą, tačiau daug mažesnę, nei tikėjosi iš pradžių.

„Būtinai parašykite, kad ypač noriu padėkoti Stellai Williams ir Rasai Raižienei,– 15min.lt prašė E.Valentienė. – Jos organizavo lėšų rinkimą.“

Airijos lietuvių bendruomenės Dublino skyriaus pirmininkė R.Raižienė pasakoja, kad sekmadienį kunigo Egidijaus Arnašiaus už velionę laikytų šventų mišių metu parapijiečiai taip pat noriai aukojo laidotuvėms.

„Dėkoju visiems už pagalbą, taip pat ir moralinę“, – sako E.Valentienė, pridurdama, kad Lietuvos ambasada į jos pagalbos prašymą reagavo daug šalčiau. Jai buvo pranešta, kad finansinės paramos ambasada neteikia, pasiūlyti gali tik juridinę konsultaciją.

„Bet man jau 8 valandą ryto Airija visą juridinę informaciją suteikė. Paskambinus pagalbos telefonu, atvažiavo dvi greitosios, kunigas namuose paskutinį patepimą suteikė – labai gerai žmonės dirba“, – E.Valentienė gyrė Airijos pagalbos tarnybas.

Ministerija apie mirtį žino, o apie dukrą – ne

Užsienio reikalų ministerija 15min.lt patvirtino, kad „Lietuvos ambasada Airijoje yra informuota apie jūsų minimos Lietuvos pilietės (Valerijos Gilienės, – 15min.lt) mirtį Airijoje Galway grafystėje.“ Vis dėlto ambasada dar nėra gavusi oficialios informacijos iš vietos tarnybų, kokia moters mirties priežastis ir kad kartu su ja į šalį buvo atvykusi nepilnametė dukra.

„Tuo atveju, kai užsienio valstybėje mirus (žuvus) asmeniui, nepilnametis asmuo lieka be priežiūros arba globos, juo pasirūpina Airijos vaiko teisių apsaugos institucijos, kurios susisiekia su vaiko kilmės valstybės atitinkamomis institucijomis ir derina tolimesnius vaiko globos ir rūpybos klausimus“, – teigiama ministerijos laiške.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min