Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 3d. 09:10

Emigrantai šaliai duoda daugiau nei savo sultyse verdantys lietuviai?

Atostogos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Atostogos

Penktadienį antrus metus iš eilės prezidentūroje vyks „Globalios Lietuvos“ lyderio apdovanojimai. Šio projekto vadovė Lina Dusevičienė „Žinių radijo“ laidoje tikino, kad labai svarbu įvertinti užsienio lietuvius, kurie nusipelnė šaliai mokslo, verslo ir kultūros srityse.

„Apsiribodami geografiškai mažu lopinėliu, mes ignoruojame didelę dalį lietuvių. O tų lietuvių, kuriuos nori įtraukti globalūs lyderiai, yra be galo daug visame pasaulyje“, – sakė pašnekovė.

Apsiribodami geografiškai mažu lopinėliu, mes ignoruojame didelę dalį lietuvių.

Globalios Lietuvos lyderių tikslas rasti su jais kontaktą, jiems apie Lietuvą priminti, nors, pasak pašnekovės, jie labai dažnai jos net nebūna pamiršę ir labai ją myli, taip pat rasti būdą, kaip jų žinias ir patirtį, norą padėti „atvesti“ į Lietuvą.

Jaučiasi skolingi

„Žmonės tai vadina „grąžinimu“, kas yra labai įdomi sąvoka. Jie jaučiasi skolingi kažkodėl ir daro tai labai noriai. Mes radome du būdus. Jauniems – mentorystės programa „Big brother“, kur žmonės, dirbantys svarius darbus, padeda studentams nusitiesti karjeros takelį“, – Žinių radijo laidoje pasakojo L. Dusevičienė.

Kita programa – „Patarėjai verslui“, kur užsienio lietuviai, pasiekę labai daug ir dirbantys aukštuose postuose įvairiose įmonėse ar valstybinėse institucijose, konsultuoja konkrečias įmones Lietuvoje labai konkrečiais klausimais.

„Tai tik vienas iš takelių, kaip galima  kurti Lietuvą didesnę, gražesnę, stipresnę ir turtingesnę“, – teigė pašnekovė.

Mokslo emigracija – skatintina

Lietuva susiduria su opia emigracijos problema. Šalies Baudžiamasis kodeksas netgi numato teisinę atsakomybę už skatinimą emigruoti iš šalies.

„Tie žmonės, kurie išvažiuoja, jie išvažiuoja lavintis, jie važiuoja plėsti akiračio. Tai iš tikrųjų reikėtų skatinti“, – tokiuos nuomonės laikosi „Globalios Lietuvos“ projektų vadovė.

Lietuva susiduria su opia emigracijos problema. Šalies Baudžiamasis kodeksas netgi numato teisinę atsakomybę už skatinimą emigruoti iš šalies.

Tuomet, pasak pašnekovės, šiais laikais su tais žmonėmis reikėtų palaikyti ryšį, kas nėra sudėtinga. Vėliau juos sudominti tuo, ką Lietuvoje turime įdomaus: „Tai yra trys etapai, kurie padeda apsukti tokį lanką, kuris tiek žmogui, tiek Lietuvai yra naudingas.“

„Labai daug lietuvių dirba aukštuose postuose, labai gaila, kad apie juos mažai žinome. Jie išsilavino užsienyje, patys padarė aukščiausias karjeras didžiausiuose bankuose ir Amerikoje, ir Jungtinėje Karalystėje. Pasaulio banke dirba bent keletas lietuvių ir daro įspūdingą karjerą ir tuo pačiu dar dirba projektuose, kurie padeda Lietuvai. Tas lietuvis, kuris dirba aukštose pareigose Čikagoje, gali Lietuvai duoti daugiau, nei čia būdamas didelės įmonės direktoriumi“, – tikino L.Dusevičienė.

Šešiose apdovanojimų kategorijose varžysis daugiau nei 40 kandidatų. Tarp jų – operos dainininkė Violeta Urmana, akordeonininkas Martynas Levickis, išmaniųjų telefonų aplikacijos „Yplan“ kūrėjai Viktoras Jucikas ir Rytis Vitkauskas ir kt. 

Visą laidos įrašą rasite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

20:37
00:58
00:23

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min