Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 26d. 13:43

Britų mokytojos knygos – lietuvių emigrantų vaikams

Naujoji biblioteka Pilaitėje
Luko Balandžio nuotr. / Knygos

Mokytoja, negalėjusi rasti tinkamų anglų kalbos mokymo priemonių savo moksleiviams, kilusiems iš Lietuvos, nusprendė pati išleisti knygą, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Kembridžšyre esančio Visbičo miestelio Pekoverio mokyklos mokytoja Carrie Norman išleido aštuonias temines  knygeles, dizainą apipavidalino Kate Woods.

„Mes manome, kad aptikome nišą, dabar tėvai galės knygas skaityti namuose kartu su vaikais“, – sakė C.Norman.

Knygeles planuojama išleisti ir rusų, lenkų bei latvių kalbomis.

Šiaurinėje šalies dalyje esančioje mokykloje mokosi apie 350 moksleivių, net 80 iš jų yra iš Lietuvos, jų amžius tarp ketverių ir vienuolikos metų.

Sudomino knygynus

„Maždaug trečdalis mūsų moksleivių yra iš Rytų Europos, dažnai jie atvyksta menkai ar išvis nemokėdami anglų kalbos, nes namuose kalba gimtąja kalba“, – sakė mokyklos direktorės pavaduotoja C.Norman.

2011 metų surašymo duomenimis, Kembridžšyro Fenlando vietovėje, turinčioje apie 95 tūkst. gyventojų, yra apie 1 800 lietuvių.  Manoma, kad tikrieji skaičiai gali būti kur kas didesni.

C.Norman teigė buvusi nusivylusi, kai niekaip negalėjo rasti knygų, kurios vaikams padėtų mokytis anglų kalbos.

„Tiesiog pagalvojau, velniop, parašysiu pati“, – teigė ji.

Jos pusseserė K.Woods pasirūpino knygelių dizainu ir fotografijomis, o mokytojos asistentė Asta Šiškienė rūpinosi vertimais.

Knygelėse aprašomos įvairios temos, pradedant ėjimu į mokyklą ir gyvenimu Didžiojoje Britanijoje, baigiant savaitės dienomis, skaičiais, metų laikais ir maisto produktais. Jos išleistos lietuvių ir anglų kalbomis bei skirtos skaitymui su tėvais ir naudojimui mokyklose.

Anglų kaip papildomą kalbą mokanti mokytoja ponia Morris teigė, kad knygas išleidusi bendrovė „Bee Lingual UK“ sulaukė bibliotekų ir knygynų susidomėjimo. Jomis jau prekiauja ir „Waterstones“. Vienos knygelės kaina – apie 7 svarai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min