Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijoje kalinčių lietuvių artimieji skundžiasi žmogaus teisių pažeidimais

Pergalės ženklus pro kalėjimo grotas rodantys sulaikyti protestuotojai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Romas Valentukevičius, reaguodamas į Estijos Pernu miesto areštinėje kalinčių Lietuvos piliečių artimųjų nusiskundimus dėl netinkamų laikymo sąlygų ir trukmės bei tęsdamas ilgametį Seimo kontrolierių ir Estijos Teisingumo kanclerio (ombudsmeno) įstaigų bendradarbiavimą, kreipėsi į šią instituciją, prašydamas patikrinti lietuvių kalinimo minėtoje įstaigoje sąlygas.

„Atlikdamas žmogaus teisių padėties stebėseną Lietuvos uždarose laisvės apribojimo institucijose, bei matydamas, kad Seimo kontrolierių įstaigoje gaunami skundai dėl netinkamų kalinimo sąlygų dažnai pripažįstami pagrįstais, negalėjau nereaguoti į panašaus pobūdžio Lietuvos piliečių nusiskundimus dėl Estijos kalinimo įstaigų“, – pranešime spaudai cituojamas Romas Valentukevičius.

Atsižvelgdamas į Seimo kontrolieriaus prašymą Estijos Teisingumo kancleris kartu su priešgaisrinės saugos ir sveikatos priežiūros ekspertais šių metų liepą atliko patikrinimą, kurio metu paaiškėjo, kad iš šešiolikos areštinėje tuo metu buvusių asmenų 4 buvo lietuviai.

Patikrinimo metu nustatyta nemažai žmogaus teisių pažeidimų: įstaigoje nesudarytos sąlygos sulaikytiems asmenims pasivaikščioti gryname ore, nėra trumpalaikio pasimatymo kambarių, todėl sulaikytieji priversti su artimaisiais bendrauti koridoriuje, areštinėje nėra medicinos darbuotojo, todėl nėra užtikrinama sulaikytųjų teisė į sveikatos priežiūrą. Be to, jei nėra mediko, nėra fiksuojami sulaikytojo asmens kūno sužalojimai.

Taip pat nustatyta, kad tokiomis sąlygomis kai kurie asmenys šioje įstaigoje buvo laikomi ilgiau nei 6 mėnesius, nors Teisingumo kancleris ne kartą buvo atkreipęs Estijos teisėsaugos institucijų dėmesį, jog asmenys areštinėse neturėtų būti laikomi ilgiau nei 30 dienų.

Ataskaitoje dėl patikrinimo taipogi pastebėta, kad atvykstantiems į įstaigą sulaikytiems buvo išduoti nauji patalynės komplektai ir stalo indai, kamerose pakeistos lemputės, siekiant užtikrinti tinkamą apšvietimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min