TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ginklų kontrabanda vertęsi lietuviai Didžiojoje Britanijoje pateko į kalėjimą

Aivaras Vyšniauskas ir Gytis Vyšniauskas
Didžiosios Britanijos policijos nuotr. / Aivaras Vyšniauskas ir Gytis Vyšniauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Du lietuviai, 33 metų Aivaras Vyšniauskas ir 46 metų Gytis Vyšniauskas, Didžiojoje Britanijoje nubausti atitinkamai 10 ir 15 metų laisvės atėmimu.

Du ginklų kontrabandininkai iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją nelegaliai vežę pistoletus, duslintuvus ir šovinius, buvo nuteisti kalėti, rašo portalas news.sky.com.

33 metų A.Vyšniauskas ir jo keleivis 46 metų G.Vyšniauskas buvo sulaikyti pasienio punkte 2016 m. kovą. Apieškoję jų automobilį, pasieniečiai rado slaptą skyrių, kuriame buvo paslėpta 10 rusiškų pistoletų, 10 duslintuvų ir 100 9 mm skersmens šovinių.

Vyrai buvo sulaikyti ir apklausti Nacionalinės kovos su nusikalstamumu agentūros tyrėjų. A.Vyšniauskas tikino, kad gyveno Great Yarmouthe, vėliau grįžo į Lietuvą, kur įsigijo automobilį. Jis prisipažino, kad aplink pavarų dėžę sukonstravo slaptą skyrių, kuriame ir paslėpė ginklus.

Tuo tarpu G.Vyšniauskas neigė bet kokius kaltinimus, susijusius su ginklų kontrabanda. Vis dėlto DNR tyrimai parodė, kad bent jau vieną iš ginklų jis lietė.

Pistoletai buvo modifikuoti, kad iš jų būtų galima šaudyti 9 mm šoviniais, taip pat buvo padaryti specialūs grioveliai, kad būtų galima pritaisyti duslintuvą. Kiekvienas ginklas turėjo savo serijinį numerį.

2016 m. balandį vykusio teismo posėdžio metu A.Vyšniauskas savo kaltę pripažino, o G.Vyšniauskas ją neigė. Tačiau šių metų spalio pabaigoje Canterbury Crowno karališkasis teismas juos abu pripažino kaltais. Skiriasi tik bausmės dydis.

Pasak pareigūnų, Aivaras ir Gytis Vyšniauskai buvo ginklų kontrabandininkai, dirbantys nusikaltėlių tinkluose, todėl tyrimas, apimantis tiek Didžiąją Britaniją, tiek užsienio šalis, vyksta toliau.

„Šie mirtį nešantys ginklai buvo skirti kriminalinio pasaulio rinkai, taigi jie galėjo padaryti labai didelės žalos“, – teigė pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min