Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Globalios Lietuvos lyderių forumas Stokholme sutraukė rekordinį skaičių Švedijos versle dirbančių lietuvių

Globalios Lietuvos lyderių forumas Stokholme
Globalios Lietuvos lyderių forumas Stokholme
Šaltinis: 15min
0
A A

Švedijoje dirbantys lietuviai – bankininkystės, finansų, telekomunikacijų ir kitų industrijų profesionalai, gausiai dalyvavo „GLL | Global Lithuanian Leaders“ rengiamame forume apie Šiaurės – Baltijos šalių ekonomikos ateitį. Renginys vyko spalio 2 dieną Lietuvos ambasados rezidencijoje Švedijos Karalystėje.

Apskirto stalo diskusijoje apie Šiaurės – Baltijos šalių ekonomikos ateitį kalbėjo Stokholme dirbantys ekspertai bei verslo vadovai: Švedijos prekybos tarybos vadovas Lietuvoje Mantas Zalatorius, investicijų bendrovės „East Capital“ dirbančios Šiaurės – Baltijos ir Rytų Europos regionuose partneris ir vykdantysis direktorius Kęstutis Sasnauskas; didžiųjų Švedijos bankų atstovai – Aušra Matusevičienė,  „SEB“ grupėje atsakinga už IT ir operacijų sritį Baltijos šalyse ir Giedrius Dusevičius, „Swedbank“ grupės produktų vadovas. 

Forumas vyko ūkio ministrui Rimantui Žyliui lankantis Švedijoje ir pristatant Lietuvos investicinę aplinką potencialiems investuotojams. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas, „Swedbank“ Lietuvoje Prezidentas Antanas Danys, „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė  bei potencialių Švedijos investuotojų atstovai.

Dalyviai diskutavo apie ekonomikos plėtros scenarijus Šiaurės – Baltijos šalyse ir juos lydinčias galimybes investicijų pritraukimo, eksporto, inovacijų plėtros ir kitose srityse. Ypatingo dėmesio sulaukė regioninio verslo nuveikti ir planuojami darbai, perkeliant didelių korporacijų paslaugų centrus į Baltijos šalis. 

Globalios Lietuvos lyderių forumas Stokholme
Globalios Lietuvos lyderių forumas Stokholme

„Kalbant apie Šiaurės – Baltijos šalių, kaip vieno regiono, ekonomikos ateitį, turime būti tikri, jog Lietuvos ir Baltijos šalių integracija į Šiaurės regioną bus lydima nuoseklių  ir kryptingų tiek verslo, tiek valdžios veiksmų. Nuoseklumas yra didžiausia vertybė šiuo klausimu, siekiant pritraukti investicijas ne tik iš didžiųjų korporacijų bet ir iš vidutinių bei smulkių Šiaurės šalių įmonių„, – sakė Tadas Langaitis, GLL valdybos narys, moderavęs diskusiją.

„Kurį laiką pozityvus sentimentas Baltijos šalims Švedijoje buvo nunykęs. Tai įtakojo investuotojams nepalankūs ekonominiai pokyčiai, viešoji nuomonė Lietuvoje ir kiti dalykai. Galėjome stebėti, kad be didžiųjų bankų ir telekomunikacijų bendrovių Lietuvoje naujų švediško kapitalo investicijų beveik nebuvo. Tačiau šiandien pozityvūs sentimentai ir investuotojų pasitikėjimas grįžta, tai geriausiai iliustruoja IKEA korporacijos atėjimas į Lietuvą. Tikimės, kad artimiausiu metu džiaugsimės augančiomis Švedijos kompanijų  investicijomis Lietuvoje“, – sakė Švedijos prekybos tarybos vadovas Lietuvoje Mantas Zalatorius.

Visi apskritojo stalo diskusijos dalyviai sutiko, kad Lietuvai Šiaurės regione trūksta bendrojo žinomumo, todėl svarbu aktyviai „pardavinėti“ galimybes Lietuvoje, pristatant aukštos kokybės žmogiškuosiuos išteklius šalyje ir konkurencingą darbo jėgos kainą.

„Lietuva tebėra „didžioji paslaptis“ (angl. „best kept secret“) Skandinavijos rinkoje.  Mūsų šaliai trūksta bendrojo elementaraus  žinomumo regione. Pagrindinė Lietuvos problema išlieka kapitalo pritraukimas „, – sakė investicijų bendrovės „East Capital“, dirbančios Šiaurės – Baltijos ir Rytų Europos regionuose, vykdantysis  partneris Kęstutis Sasnauskas.

„Mes turime informacinę visuomenę, nes yra labai stipri infrastruktūra, esame imlūs technologijoms, naujovėms, esame lyderiai ir plačiajuosčio interneto sklaidoje. O tai yra svarbiausi dalykai, kuriant Šiaurės – Baltijos  ir Lietuvos ateities ekonomiką “, –  tvirtino Ūkio ministras Rimantas Žylius, kalbėdamas apie šalies stiprybes ir užsienio investuotojų nusiteikimą rinktis Lietuvą. „Tačiau kalbantis su investuotojais galioja principas „Kad patikėtum – turi paliesti“, – pridūrė jis.

„Tai, kad išvykę iš Lietuvos specialistai yra vertinami užsienio ir tarptautinėse darbo rinkose, rodo, jog  turime potencialą kurti darbo vietas vidaus rinkoje bei regione konkuruoti talentais“, – pridūrė „East Capital“ vykdantysis partneris Kęstutis Sasnauskas, kalbėdamas apie stipriausius argumentus investuotojams.

Kad specialistai iš Lietuvos kuria talentingų žmonių šalies įvaizdį tik patvirtino auditorijoje susirinkę arti šimto lietuvių specialistų dirbančių Švedijos bankuose, finansų ir telekomunikacijų bendrovėse bei kūrybinių industrijų srityse.

„Skandinavijos investicijų pritraukime Lietuva „parduodama“ naudojant „kvalifikuotos darbo jėgos už prieinamą kainą “kortą. Įmonės iš tiesų ieško, kaip efektyviais kaštais perkelti IT, mokesčių, ar kitų sričių paslaugas. Tačiau vien pigumu konkuruoti nepavyks, turime akcentuoti kokybę ir kitu ėjimu rodyti, kad darbo rinka Lietuvoje geba ne tik vykdyti siaurų kompetencijų užduotis, bet vystytis kūrybiškai,“ - sakė Aušra Matusevičienė,  „SEB“ grupėje atsakinga už Baltijos šalių operacijas ir IT.

„Mūsų kaip jaunos rinkos ekonomikos šalies privalumas, lyginant su Skandinavija, yra tai, kad produktai Baltijos šalyse yra vystomi labai greitai. Akceleracija yra sparti, pirmiausia todėl, kad įgūdžiai yra švieži – jų keisti nereikia. Skandinavijoje tuo tarpu pokyčiai įgūdžių ir gebėjimų bei kompetencijų vystyme ateina lėtai dėl įsisenėjusių įpročių“- sakė Giedrius Dusevičius, „Swedbank“ grupės produktų vadovas.

GLL organizuoto renginio tikslas – diskutuoti apie Šiaurės – Baltijos šalių  ekonomikos ateitį, sukuriant progą lietuviams profesionalams Švedijoje ir jų turimiems verslo kontaktams – potencialiems Švedijos investuotojams bei investicijų paieška užsiimantiems Lietuvos valdžios atstovams rasti vertingų ryšių.

Reginio partneriai: Neformalus lietuvių verslo klubas Stokholme, Lietuvos ambasada Švedijoje, „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“.

Globalios Lietuvos lyderiai | GLL – tai globali galimybių platforma su Lietuva save tapatinantiems profesionalams (dauguma jų – užsienio lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys) visame pasaulyje. Organizacija įsikūrė po Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo (PLEF) 2009 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min