Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Dainų šventę atvykę šokėjai iš Bostono: „Lietuva – puiki, Dainų šventė – įspūdinga“

Šokėjai iš Bostono. K.Gecevičiūtės nuotr.
Šokėjai iš Argentinos. K.Gecevičiūtės nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jubiliejinė Dainų šventė „Čia – mano namai“ įsibėgėja. Prieš Didžiąją šokių generalinę repeticiją, vyksiančią penktadienį nuo 21 iki 23 val. 30 min. Lietuvos futbolo federacijos stadione, 15min.lt pakalbino šokių kolektyvą iš Bostono. JAV lietuviai džiaugėsi proga apsilankyti Lietuvoje ir dalyvauti tokiame grandioziniame renginyje.

„Atvykome iš Bostono su dviem kolektyvais. Jaunimas Dainų šventėje dalyvauja jau trečią, o suaugusiųjų grupė – pirmą kartą“, – pasakoja Bostono sambūrio vadovas Tomas Mikuckis.

Šokėjai iš Bostono
Šokėjai iš Bostono

„Įspūdžiai – puikūs. Dauguma mūsų šokėjų nesitikėjo, kad reikės šokti nuo ryto iki vakaro. Nors esame šiek tiek pavargę, bet laimingi. Labai gera ir smagu Lietuvoje. Jaučiu nostalgiją, visada norisi čia sugrįžti“, – gerų žodžių Lietuvai negailėjo Bostono sambūrio suaugusiųjų grupės narė Vida Rimkus.

Pasak T.Mikuckio, dalyvauti tokiame masiniame renginyje yra fantastiška proga: „Bostone mes irgi organizuojame dainų šventes kas ketverius metus, bet ten susirenka tik apie 1 500 dalyvių. Ne tiek daug kaip Lietuvoje.“  

Šokėjai iš Bostono
Šokėjai iš Bostono

Bostono sambūris gyvena Mykolo Romerio universiteto bendrabučiuose. Pasak sambūrio narės Vidos, Bostono lietuviai jaučiasi puikiai, po repeticijų visi kartu vyksta į miestą.

Bostono lietuvių tautinių šokių Sambūris susikūrė 1937 metais. Tai ilgiausiai veikiantis išeivijos lietuviškų šokių ansamblis.

Iš viso Dainų šventėje dalyvauja rekordinis išeivių šokių grupių skaičius. Tarp šokėjų net iš 11 šalių: JAV, Kanados, Urugvajaus, Argentinos, Australijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Rusijos.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min