Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 5d. 19:00

Iš pilies vogtas gėrybes Anglijoje saugojęs lietuvis nuteistas kalėti

Egidijus Gapšys
Didžiosios Britanijos policijos nuotr. / Egidijus Gapšys

Teisėjo silpnu žmogumi pavadintas 25-erių metų Lietuvos pilietis Egidijus Gapšys ketverius su puse metų praleis kalėjime už tai, kad priėmė saugoti iš pilies Anglijoje pavogtus senovinius daiktus. Teismas lietuvio šiek tiek pagailėjo, nes šis teismuose Lietuvoje neslėpė, kas buvo pagrindinis nusikaltimo organizatorius, skelbia „Hull Daily Mail“.

Istorines vertybes lietuvio sandėlyje sekdama labdaros vagių pėdsakais policija aptiko 2014-aisiais. Tuomet nustatyta, kad 2013-aisiais E.Gapšys vagišiams atrakino sandėlį ir užtikrino galimybę paslėpti per apiplėšimą pagrobtus daiktus. 

Tai buvo Saddamui Husseinui priklausęs kardas ir Oliverio Cromwellio nešioti šarvai. Abu daiktai verti ne mažiau nei 350 tūkst. svarų. 

Pilis, iš kurios pavogtos vertybės
Pilis, iš kurios pavogtos vertybės

Istorinės vertybės buvo pagrobtos iš pilies, kurioje gyveno tuomet aštuoniasdešimtuosius metus ėjęs kolekcininkas Brianas Dalley. Lietuvių nusikaltėlių gauja jį surišo, sumušė metaliniu strypu, beisbolo lazda aptalžė jo šunį ir pavogė penkis istorinių šarvų komplektus, Oliverio Cromwellio paveikslus ir Sadamui Husseinui priklausiusį kardą. 

Vaizdo kameros fiksavo, kad po kelių valandų vogtus daiktus sandėlyje paslėpti padėjo E.Gapšys. 

Netrukus po įvykio E.Gapšys grįžo gyventi į Lietuvą, tačiau pernai birželį buvo sulaikytas Didžiosios Britanijos pasieniečių. Sulaikymo metu E.Gapšys vairavo vilkiką. 

Halo karališkame teisme kaltinamasis ašarojo ir teisinosi buvęs įtrauktas į gaują naudojant smurtą. Be to, jis tikino Lietuvos teismuose pernai liudijęs prieš jos vadeivą. 

Tačiau tai nuo bausmės lietuvio neišsuko. Teismas pripažino jį kaltu dėl vogtų daiktų ir narkotikų laikymo, nes aptiktame sandėlyje pareigūnai, be istorinių vertybių, rado ir 360 gramų narkotinių medžiagų bei padirbti paruoštų asmens dokumentų.

Teisėjas Jeremy Richardsonas skelbdamas nuosprendį akcentavo, kad E.Gapšys yra silpnas žmogus. 

„Atrodo, kad tavo vaidmuo buvo tik sudaryti galimybę vogtus daiktus paslėpti. Mano vertinimu, buvai tik lojalus gaujai. Tu iš tų žmonių, kuriuos įdarbina rimti nusikaltėliai. Tačiau tau teks už tai sumokėti. Džiugu, kad liudijai Lietuvos teismuose prieš savo gaujos lyderį ir padėjai Lietuvos policijai. Tai solidi lengvinanti aplinkybė“, – pranešdamas, kad lietuviui teks kalėti 4,5 metų, kalbėjo teisėjas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min