Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ispanijos ūkiuose nugaras lenkusius lietuvius keičia perkantieji namus poilsiui

Ispanija
L. Sėlenienės nuotr. / Ispanija
Šaltinis: Specialiai 15min.lt iš Ispanijos
0
A A

Per pasaulio finansinę krizę Ispanijoje sparčiai pradėjusios retėti emigrantų iš Lietuvos gretos šiuo metu visai susitraukė. Ispanijoje yra įsikūrę apie 23 tūkst. lietuvių. Dirbti į šią šalį traukusius lietuvius palengva keičia namus poilsiui įsigyjantys tautiečiai.

Tai, kad iš Lietuvos atvykę emigrantai sparčiai suka atgal į tėvynę, Valensijoje įsikūrusio Lietuvos konsulato darbuotojai pastebėjo prieš kelerius metus. Ispanijoje jiems dirbti tiesiog nebeapsimoka. Per finansinę krizę  žemiau 1 000 eurų nukritę lietuvių atlyginimai tapo ne tokie patrauklūs, ir pragyvenimo šaltinio imta žvalgytis kitur, dažnai ir tėvynėje.

„Iki finansinės krizės daug lietuvių dirbo statybose, taip pat aptarnavimo sferoje. O dabar dažniausiai jie dirba žemės ūkyje“, – 15min.lt pasakojo Lietuvos garbės konsulas Valensijoje Tomas Irnius.

L. Sėlenienės nuotr./Lietuvos konsulas Valensijoje Tomas Irnius
L. Sėlenienės nuotr./Lietuvos konsulas Valensijoje Tomas Irnius

Gausu Ispanijoje lietuvių, prasigyvenusių ir iš nusikalstamos veiklos. Kiek tiksliai Ispanijos įkalinimo įstaigose yra dienas leidžiančių lietuvių, konsulatas duomenų neturi. Bet vien tik šalia Valensijos esančiame kalėjime kali 19 lietuvių.

Lietuvos diplomatinės atstovybės darbuotojų žiniomis, daugelis lietuvių padaromų nusikaltimų nėra labai sunkūs, o patys lietuviai nėra laikomi Ispanijoje nusikaltimais pirmaujančiais emigrantais.

„Neseniai skaičiau, kad Ispanijos policija sulaikė 12 lietuvių. Grupuotė yra įtariama kitų emigrantų išnaudojimu žemės ūkio darbuose“, – pasakojo konsulas.

Ne tik dirbti, o ir atsipūsti nuo darbų lietuviai traukia į Ispaniją. Pastebima, kad čia jie dairosi vadinamųjų antrųjų namų poilsiui.

Būstas Ispanijoje lietuviams nėra jau toks neįkandamas. Dviejų kambarių butą prie jūros netoli Valensijos galima įsigyti už 80 tūkst. eurų.

Valensijoje gyvena didžiausia Ispanijos lietuvių bendruomenė  – 8 tūkst. emigrantų. Tad ir konsulatas įsikūręs ne antrame pagal dydį Ispanijos mieste – Barselonoje, o Valensijoje. Įstaigoje dirba 5 žmonės.  

Daugiausia emigrantų Ispanijoje yra iš Lotynų Amerikos, paskui rikiuojasi rumunai ir bulgarai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Katalonija Ispanija
Parašykite atsiliepimą apie 15min