TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV 14 metų praleidusi Dalia Cidzikaitė: Amerika vieniems yra svajonių, o kitiems – jų žlugimo šalis

Po pranešimo apie nukautą Osamą bin Ladeną į gatves Niujorke išėjo džiūgaujantys amerikiečiai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV vėliava ir amerikietis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Dalia Cidzikaitė, kartu su kitomis autorėmis planuojanti išleisti knygą „Manėm, kad greit grįšim“, į Lietuvą grįžo po 14 gyvenimo Čikagoje metų. Ten nuvykusi doktorantūros studijoms, vėliau likusi dirbti Amerikos lietuvių laikraštyje „Draugas“ vyr. redaktore, D.Cidzikaitė sako sulaukusi daug globos iš vyresniosios Amerikos lietuvių kartos.

 „Be galo malonios draugystės su Amerikos lietuviais, ypač vyresniąja karta, kuri iš tikrųjų yra globojanti. Daugelis Amerikos lietuvių, kuriuos sutikau, ėmėsi globoti mane kaip jauną žmogų, atvykusį iš Lietuvos, ir tai buvo be galo malonu patirti“, – Žinių radijo laidoje „Salos“ sakė D. Cidzikaitė.

Svajonių ar nusivylimo šalis?

Ar žmogui pasiseks užsienyje, priklauso ne tik nuo asmeninių žmogaus savybių, bet ir nuo susiklosčiusių aplinkybių, – sakė D.Cidzikaitė.

Kad Amerika – svajonių šalis, ji sako pajutusi kai kurių žmonių asmeniniuose gyvenimuose: „Atvažiavę be didelių pinigų kišenėje, be jokių sutarčių, Amerikoje jie susikūrė tokį gyvenimą, kuriuo gali didžiuotis, kokį jie manosi norėję gyventi. Bet Amerika yra ir su daug karčių patirčių ir nelaimingų žmonių. Amerika kai kam yra svajonių, o kai kam – nusivylimo šalis.“

Ar žmogui pasiseks užsienyje, priklauso ne tik nuo asmeninių žmogaus savybių, bet ir nuo aplinkybių, mano D.Cidzikaitė.

Ji pasakoja skaičiusi studiją, kurioje teigiama, kad emigrantai, sulaukiantys artimųjų paskatinimo ir net spaudimo labiau stengtis, pasiekia daugiau nei tie, kurie tokio spaudimo nejaučia.

Amerikos lietuvių vaikai

Vieni Amerikos lietuvių vaikai nenori turėti nieko bendro su JAV lietuviais, kiti tokiais save laiko, eina į lituanistines mokyklas ir domisi Lietuva.

„Šiuo metu Amerikoje veikia 26 lituanistinės mokyklos. Pati didžiausia – Maironio lituanistinė mokykla – negali net visų norinčių priimti. Šiuo metu ten mokosi 700 Amerikos lietuvių“, – sakė D.Cidzikaitė.

Pasak jos, toje šalyje netrūksta bendruomeniškai nusiteikusių lietuvių, kurie aukoja savo laiką ir dirba savanoriškai, organizuoja renginius, dirba vasaros stovyklose ir lituanistinėse mokyklose.

Ar ilgai D.Cidzikaitė užsibus gimtinėje?

„Nesakau visam, nesakau trumpam. Sugrįžau, nes norisi išbandyti jėgas Lietuvoje. Amerika traukia kaip šalis, kurioje praleidau tikrai nemažai laiko – 14 svarbių brandos metų“, – teigė pašnekovė.
 

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min