Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klivlando lietuvių kredito unijos vadovas Aleksas Spirikaitis prisipažino pasisavinęs milijonus dolerių

Aleksas Spirikaitis
FTB nuotr. / Aleksas Spirikaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs uždarytos lietuvių kredito unijos „Taupa“ vadovas Aleksas Spirikaitis pirmadienį JAV teisme Klivlande pripažino jam pareikštus kaltinimus lėšų pasisavinimu.

51 metų buvusiam kredito unijos vadovui gresia 30 metų kalėjimo ir milijono JAV dolerių bauda, praneša „Credit Union Times“. Jis kaltinamas dalyvavimu aferoje, kurios metu iš „Taupos“ buvo pasisavinta 15 mln. JAV dolerių, didžiausia suma JAV kredito unijų istorijoje.

Nuosprendis jam turėtų būti skelbiamas gegužės 9 dieną.

Kaltinimai pareikšti ir buvusiam kredito unijos buhalteriui Vytui Apanavičiui. Per savo firmą „VPA Accounting“ jis 1995-2013 metais „Taupai“ teikė buhalterijos paslaugas ir, manoma, su A.Spirikaičio pagalba pasisavino beveik milijoną dolerių.

A.Spirikaitis prisipažino 2001–2013 metais iš „Taupos“ į savo asmeninę kišenę įsidėjęs 4,2 mln. dolerių. Už tuos pinigus jis pasistatė prabangų namą Klivlando priemiestyje (Ohajo valstija, JAV), išsipirko tribūną Klivlando „Browns“ stadione ir įsigijo devynis automobilius.

Be to, pasak „Credit Union Times“, už pasisavintas kredito unijos lėšas A.Spirikaitis sukaupė pusiau automatinių ginklų arsenalą, kurį laikė kooperatyvo patalpose.

Teigiama, kad 1995 metais tapęs „Taupos“ prezidentu jis susimokė su trimis buvusiais kooperatyvo darbuotojais pasisavinti milijonus dolerių lėšų ir sugebėjo nuslėpti trūkumą nuo auditorių, direktorių tarybos ir kooperatyvo narių.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min