Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaimynus Hanlyje ašarinėmis dujomis „pavaišinęs“ emigrantas pasiteisino: „Lietuvoje tai normalu“

Dujų balionėlis
BFL/Laurio Viksne nuotr. / Dujų balionėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Garsiai muzikos besiklausiusius tris kaimynus Hanlyje, Didžiojoje Britanijoje, ašarinėmis dujomis apipurškęs 26 m. Lietuvos pilietis Arūnas Kastentinavičius teisme pasiteisino taip pasielgęs dėl to, kad Lietuvoje tai normalu, rašo dailymail.co.uk.

Prieš išpuolį lietuvis kartą jau buvo nuėjęs raminti triukšmadarių kaimynų. Jie sutiko patildyti muziką, tačiau po valandos vėl sulaukė A.Kastentinavičiaus vizito. Šįkart vyras nebebuvo linkęs į kalbas ir vos atidariusiems duris kaimynams į veidus papurškė ašarinių dujų.

Aiškindamasis, kodėl taip pasielgė, teisme lietuvis pareiškė, kad dujų balionėlio ėmėsi nenorėdamas mušti moters.

Atidariusi duris moteris jį aprėkė, todėl kaltinamasis papurškė jai į veidą ašarinių dujų, nes tai esą normalu Lietuvoje.

Tačiau pasekmės nebuvo lengvesnės. Aukos patyrė nudegimus ir dusulio priepuolius, o viena moteris buvo nugabenta į ligoninę.

Nustatyta, kad A.Kastentinavičius prieš kaimynus naudojo Didžiojoje Britanijoje uždraustas naudoti ašarines dujas, kurių koncentracija didesnė nei tų, kurias naudoja britų policija.

Dėl to jis buvo teisiamas už draudžiamo ginklo panaudojimą ir užpuolimą.

Dujų balionėlį atsiuntė mama

Prokuroras Heatheris Chamberlinas teigė, kad A.Kastentinavičius iš pradžių nesuvokė savo nusikaltimo esmės.

Advokatas aiškino, kad sūnų auginantis vyras tą dieną buvo labai pavargęs po sunkios darbo dienos ir dėl to „pasidavė emocijoms“.

„Jis teigė pasibeldęs į kaimynų duris dėl per garsios muzikos. Atidariusi duris moteris jį aprėkė, todėl kaltinamasis papurškė jai į veidą ašarinių dujų, nes tai esą normalu Lietuvoje. Dujų balionėlį kaltinamajam mama atsiuntė iš Lietuvos. Jis teigė nežinojęs, kad Didžiojoje Britanijoje tokius naudoti draudžiama“, – pasakojo prokuroras.

Lietuvio advokatas Kevinas Moorlockas teigė, kad A.Kastentinavičius tebegyvena tame pačiame name ir daugiau jokių incidentų tarp jo ir kaimynų nekyla.

Advokatas aiškino, kad sūnų auginantis vyras tą dieną buvo labai pavargęs po sunkios darbo dienos ir dėl to „pasidavė emocijoms“.

Teismas nusprendė, kad lietuvis kaltas dėl užpuolimo ir nelegalaus ginklo panaudojimo.

Jam skirta pusės metų lygtinė bausmė, 100 valandų visuomenei naudingų darbų ir nurodyta kiekvienai aukai sumokėti po 200 svarų sterlingų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min