Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 12 01, 21:10

Kiek emigrantui kainuoja per žiemos šventes grįžti į Lietuvą?

Žiemos šventėms iš įvairių kampelių užsienyje į Lietuvą grįžta tūkstančiai lietuvių. Toks malonumas atsieina nepigiai, tad toli gražu ne kiekvienas gali sau leisti Kūčias, Kalėdas ar Naujuosius metus praleisti tėvynėje su artimaisiais.
Emigrantams apkabinti artimuosius per Kalėdas Lietuvoje - brangus malonumas.
Emigrantams apkabinti artimuosius per Kalėdas Lietuvoje - brangus malonumas. / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.

Norint šventėms grįžti į Lietuvą reikia apskaičiuoti viską. Išlaidos dovanoms, kelionės bilietams, tėvynėje išleisti pinigai, atostogų darbe kaina, išlaidos telefonui naudojant užsienyje, namų priežiūra išvykus, neretai – nauji drabužiai, mat žiemai Lietuvoje reikia atitinkamai pasiruošti.

Pigiausia – važiuoti savo automobiliu

Toli gražu ne visi emigrantai darbe gauna mokamų atostogų. Laisvai samdomi darbuotojai, pavyzdžiui, statybų sektoriuje ar daugelyje lietuviškų įmonių Jungtinėje Karalystėje atostogaudami už tai dažniausiai negauna nė grašio.

Pavyzdžiui, pagalbiniu darbininku statybose už 70 svaro sterlingų per dieną dirbantis vyras per savaitę netenka apie 350 svaro sterlingų uždarbio. Tuo tarpu aukštesnės kvalifikacijos darbininkui, gaunančiam po 150 svaro sterlingų per dieną, vien atostogų gavimas kainuos dvigubai brangiau. Toks vyras, nusprendęs dviem savaitėms išvykti į Lietuvą, vien išėjęs iš namų praras daugiau nei 1000 svaro sterlingų. Jei jis turi šeimą bei pagal laisvai samdomo darbuotojo sutartį dirbančią žmoną, pinigų netenkama dar daugiau.

Toks vyras, nusprendęs dviem savaitėms išvykti į Lietuvą, vien išėjęs iš namų praras daugiau nei 1000 svaro sterlingų.

Iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą grįžti galima keletu būdu – lėktuvais, autobusais bei mikroautobusais ar nuosavu automobiliu. Pigiausia važiuoti pastaruoju būdu. Kadangi degalai Jungtinėje Karalystėje gana pigūs, nuvykti iki Lietuvos, priklausomai nuo automobilio, kainuoja apie 200–300 svaro sterlingų. Taip pat reikėtų priskaičiuoti keliasdešimt svaro sterlingų persikėlimui keltu per Lamanšo sąsiaurį.

Važiuojant visai šeimai išlaidų gerokai mažiau nei skrendant lėktuvu. Socialiniuose tinkluose į Lietuvą savo transportu vykstantys lietuviai kviečia prisijungti pakeleivius. Jei vairuotojas važiuoja vienas ir surenka pilną automobilį pakeleivių, jam pačiam kelionė gali ir nekainuoti, jei keleiviai sumoka po keliasdešimt svaro sterlingų.

Artėjant Kalėdoms tokių pasiūlymų skaičius gerokai išauga, mat lėktuvų bilietų kainos šokteli iki debesų, o mikroautobusais keleivius gabenančios įmonės dažnai nebeturi vietų.

Skrydžių kainos keliskart kyla

Pigių skrydžių bendrovės švenčių laikotarpiu kainas padidina keletą kartų. Bilietai būna brangūs ir užsisakant juos iš anksto, tačiau artėjant šventėms kainos kyla ne dienomis, o valandomis.

Emigrantų pamėgta bendrovė „Ryanair“ lapkričio viduryje bilietus iš Londono į Vilnių ar Kauną gruodžio 7-ai dienai pardavinėjo po 52 svaro sterlingus. Lapkričio pabaigoje tie patys bilietai kainuoja 125 svaro sterlingus. Norint iš Londono į Kauną parskristi gruodžio 17-ąją, likus savaitei iki Kūčių, o atgal grįžti sausio 2-ąją, po Naujųjų metų, kišenę teks paploninti apie 330 svaro sterlingų.

Skrendant į Lietuvą dieną prieš Kūčias, o grįžtant atgal sausio 2-ąją, bilietas vienam kainuos 427 svaro sterlingus.

Skrendant į Lietuvą dieną prieš Kūčias, o grįžtant atgal tą pačią sausio 2-ąją, bilietas vienam kainuos jau 427 svaro sterlingus. Pigiausiai iš Londono į Lietuvą lėktuvu galima grįžti tarpušvenčiu, gruodžio 27–31 dienomis.

Taip pat nemažai kainuoja ir kelionė į ir iš oro uosto. Vienam žmogui pusvalandį trunkanti kelionė iki oro uosto su lietuviu taksi vairuotoju atsieina apie 30 svaro sterlingų. Naudojantis britų įmonių paslaugomis kaina žymiai didesnė.

Brangios smulkiosios išlaidos

Dar viena finansinė našta užgriūna tuos emigrantus, kurie Lietuvoje naudojasi užsienio tiekėjo mobiliuoju ryšiu. Tarptautiniai skambučiai, trumposios žinutės ar interneto naudojimas mobiliajame telefone neįskaičiuojami į mėnesinį vartotojo planą, tad net ir fiksuotą mokestį mokantis emigrantas, po atostogų turėsi atseikėti daugiau.

Jungtinės Karalystės mobiliojo ryšio tiekėjų paslaugų kainos naudojantis jomis Lietuvoje – panašios. Trumpoji žinutė siuntėjui kainuoja 1,2–2 svaro sterlingo centus. Skambučio minutė – 3,6–4 centus, o megabaitas interneto – 3–5 centai.

Dar vienas kai kurių emigrantų rūpestis šventėms važiuojant į Lietuvą – palikti tušti namai. Kol vieniems tai nė motais, kiti rūpinasi, kad per šventes itin aktyvūs nusikaltėliai neapeis ir jų turto. O jeigu namie paliekami automobiliai ar gyvūnai, trūks plyš reikia rasti žmogų, prižiūrėsiantį tuščią būstą. Kai kuriais atvejais padeda draugai ir artimieji, galintys kuriam laikui persikraustyti į svetimus namus dykai.

Kita vertus, ne visi turi draugų, galinčių viską mesti ir su savo manta persikelti kitur, tad tenka mokėti žmogui, saugančiam namus. Tokios paslaugos kaina – susitarimo reikalas. Dažnai prižiūrėtojui paliekama ir maisto, kurio nupirkimas savaitei ar dviems – papildomos išlaidos atostogaujantiems emigrantams.

Nors artėjant šventėms Anglijos lietuviai aktyviai ieško būdų, kaip grįžti namo ir net ryžtasi keliauti svetimais automobiliais su nepažįstamais vairuotojais, kad tik būtų pigiau, daugelis taupydami atsisako atostogų tėvynėje. Apie tai byloja kasmet gruodį dvigubai išaugantis siuntų pervežimo tarnybų užsakymų skaičius. Į Lietuvą nevažiuojantys tautiečiai dovanas išsiunčia, nes grįžti patiems ne visada pakanka pinigų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min