Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda bendradarbiaus su Jungtinės Karalystės universitetais ir Lietuvių Londono Sičio klubu

Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 4 d. Londone, advokatų kontoros „K&L Gates“ biure, įvyko Klaipėdos miesto atstovybės ir Lietuvių Londono Sičio (LCLC) profesionalų susitikimas. Jo metu aptarti Klaipėdos miesto plėtros klausimai, lietuvių veikla užsienyje, dalyviai dalinosi patirtimi ir mintimis, kaip realizuoti idėjas ne tik Klaipėdos, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

 

Lietuvių Londono Sičio profesionalų veikla tampa vis labiau pastebimesnė tarp Lietuvos miestų ir savivaldybių. Lietuvių diaspora Londone aktyviai dalyvauja ne tik socialiniuose ir labdaros renginiuose, bet taip pat aktyviai įsitraukia į politines ir ekonomines Lietuvos aktualijas.

Rugsėjo 4 d. Londone Klaipėdos miesto delegacija, atstovaujama miesto mero Vytauto Grubliausko, mero patarėjo Simono Gentvilo ir Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco, bei LR Ambasados Londone atstovai pasirašė svarbias bendradarbiavimo sutartis su Jungtinės Karalystės Teeside universitetu ir Bradford koledžu dėl fakultetų atidarymo Klaipėdoje.

Sutarties pasirašymas ženkliai prisidės prie Klaipėdos miesto vystymosi bei Lietuvos ir užsienio studentų pritraukimo studijuoti Lietuvoje. Aukštojo mokslo programos koncentruosis į paklausias ir reikalingas specialybes,  rengs reikalingus specialistus, kurie po studijų dirbs ir kurs pridėtinę vertę miestui. Pasak Klaipėdos savivaldos, mieste labiausiai jaučiamas IT ir inžinerinių sektorių specialistų trūkumas, todėl pirmenybė bus teikiama būtent šių sričių studijų programoms. Tikimasi, jog turint daugiau profesionalų mokslinėse srityse pagausės mokslinių tyrimų užsakymų ne tik Klaipėdos regione, bet ir visos Lietuvos mastu.

Jungtinės Karalystės universitetai turi labai daug ambicingų planų Lietuvoje ir mums reikės gerokai pasitempti ir įdėti daug darbo, kad juos įgyvendintumėme. V.Grubliauskas

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, susitikimas su universitetų atstovais jį gerokai nustebino. “Jungtinės Karalystės universitetai turi labai daug ambicingų planų Lietuvoje ir mums reikės gerokai pasitempti ir įdėti daug darbo, kad juos įgyvendintumėme. Tai yra nauda ne tik Klaipėdai, bet ir pačiai Jungtinei Karalystei. Tai padės šaliai labiau integruotis į Europos Sąjungą ir glaudžiai bendradarbiauti su Lietuva”,- džiugesio neslepia Klaipėdos meras. 

Tikimasi, kad jau 2016 metų rudenį fakultetų durys bus atviros Lietuvos ir užsienio studentams. Dėstytojai bus atsakingai atrenkami iš Lietuvos ir kitų Europos sąjungos šalių ir apmokomi Jungtinėje Karalystėje akademiniam darbui Lietuvoje.

Mero patarėjas Simonas Gentvilas pasakojo, jog šiam projektui buvo ruošiamasi pusantrų metų. Tikimasi, kad Jungtinės Karalystės aukštųjų mokyklų atidarymas bus naudingas ne tik Klaipėdos, bet ir kitiems Lietuvos miestams. Jaunimas turės galimybę gauti vakarietišką išsilavinimą ir Jungtinės Karalystės diplomą Klaipėdoje.

“Pirmaisiais programos metais tikimasi pritraukti šešis tūkstančius studentų. Sulauksime daug užsieniečių iš viso pasaulio, kurie studijuos ir gyvens Klaipėdoje. Tai ne tik pagyvins miesto gyvenimo ritmą, bet ir tiesiogiai skatins vietinio verslo klestėjimą, naujų darbo vietų susikūrimą ir žinoma, Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje”,- sutarties pasirašymo privalumus dėsto S. Gentvilas.

LCLC klubas  sieks prisidėti prie studentų ugdymo naujuose fakultetuose, su savo projektu “LCLC paskaitos”. Projekto metu klubo profesionalai skaito paskaitas Lietuvos universitetuose. Paskaitos paremtos užsienyje prestižiniuose universitetuose įgytu išsilavinimu bei darbo praktika, gauta didžiausiose finansų, verslo konsultacijų ir teisininkų kompanijose.

Susitikime aptarti ne tik švietimo, bet ir strateginiai miesto plėtros klausimai. LCLC nariai išreiškė susidomėjimą nacionalinės reikšmės projektais, tokiais kaip Suskystintų dujų terminalo vystymas. Klubo narės Raminta Dereškevičiūtė, vyriausioji „K&L Gates” kontoros advokatė ir Ieva Šatkutė, “Euromonitor International” pardavimų skyriaus vadovė, minėjo konkrečius planus, kaip LCLC klubas galėtų prisidėti prie šio projekto.

“Mes svarstome galimybę įtraukti savo klientus į šiuos projektus ir patys prisidėti strateginėmis konsultacijomis ir tiesioginiu darbu”, - sakė Raminta Dereškevičiūtė.

 “Norime dalintis savo žiniomis ir prisidėti konkrečiais darbais. Šio klubo susikūrimo idėja yra užsienyje įgytą patirtį ir žinias perduoti Lietuvai”, - pabaigdama priduria Ieva Šatkutė.

LCLC įkurtas 2006 m. Šiuo metu organizacija vienija virš penkiasdešimt narių ir du šimtus klubo draugų. LCLC skatina lietuvius, dirbančius Londono Sityje, profesine ir socialine veikla prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo.

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min