Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 25d. 12:23

Kopenhagoje – raginimas „Atgal į Lietuvą“

Kopenhaga
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kopenhaga

„Atgal į Lietuvą!“ – štai taip, drąsiai ir ryžtingai, skamba jaunųjų Danijos lietuvių ir socialiai atsakingų Lietuvos verslo įmonių bendras raginimas, skirtas talentingam išeivijos jaunimui.

Šių 2013 metų balandžio 27 dieną Kopenhagoje įvyksiančioje konferencijoje laukiama naujagimio. Kūdikiui jau išrinktas vardas, o jo reikšmė niekam nekelia abejonių – „Backto.lt” – tai jaunas, veržlus, ambicingas, kupinas optimizmo ir pačiomis geriausiomis emocijomis pakrautas projektas, kurio tikslas atskleisti mūsų šalies darbo rinkos privalumus ir perspektyvas, pasidžiaugti jos pasiekimais, kviesti bei motyvuoti savo ir savo šalies gerovę kurti gimtojoje Lietuvoje.

Kvies į pirmąją „Backto.lt“ konferenciją

Danijos sostinėje įvyksiančioje pirmojoje projekto Backto.lt konferencijoje lankysis gausi socialiai atsakingų didžiųjų Lietuvos įmonių atstovų grupė, kurios atvykimo tikslas – užkrėsti jaunąją lietuvių diasporą tikėjimo savimi ir savo šalimi, veržlumo bei verslumo dvasia.

Susitikimo su Lietuvos verslo atstovais metu, užsienyje gyvenantys ir studijuojantys tautiečiai bus kviečiami susipažinti su Lietuvoje esančiomis verslo bei karjeros galimybėmis, drąsiai pasiryžti ir pasinaudojus Skandinavijoje sukaupta patirtimi bei kontaktais savo verslo idėjas įgyvendinti Tėvynėje. Konferencijoje bus skaitomi pranešimai apie skirtingų sektorių ekonominės bei socialinės plėtros perspektyvas Lietuvoje. Įmonių atstovai supažindins su darbo bei praktikos galimybėmis savose kompanijose. Sėkmės istorijomis ir neįkainojamais patarimais pasidalins tiek senai grįžusieji, tiek dar tik pirmuosius verslo žingsnius Lietuvoje žengiantys naujokai. Konferencijos programoje numatytos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu skirtingų sričių verslininkai bei kiti renginio dalyviai galės betarpiškai diskutuoti aktualiausiais, kiekvienam labiausiai rūpimais klausimais.

Skleidžiama socialiai atsakingos įmonės idėja

Vakarų šalyse paplitusi ir plačiai taikoma socialiai atsakingos įmonės idėja vis dar pakankamai nauja ir tebeieškanti savo kelio į daugumos, net ir pačių didžiųjų Lietuvos įmonių protus bei širdis.

Projekto „Backto.lt“ iniciatoriai siekia atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje vis dar populiarus klaidingas mąstymas, jog sintetinėmis reklamos priemonėmis sukurtas kompanijos įvaizdis garantuoja pageidaujamą viešąją nuomonę ir jau pats savaime yra tiesioginės naudos garantas, tačiau dažnai pamirštama, kad kuriamas įvaizdis turi atitikti ar bent būti artimas tikrajam įmonės vaizdui, priešingu atveju bus demaskuotas kaip veidmainystė ar net sąlygos atvirkščią, pirma norėtajam, efektą. Todėl kompanijų veikla turi ne tik reklamose, tačiau ir realybėje būti atsakinga ekonominiu, juridiniu, etiniu bei filantropiniu aspektu.

Konferencijos organizatoriai pastebi, kad sąžininga, garbinga bei altruistiška veikla visuomet bus pastebėta ir rinkos dalyvių įvertinta geriau nei geriausia reklama. Tuo tarpu, įmonė neturinti savo akcininkų, darbuotojų, konkurentų, partnerių ir klientų pasitikėjimo ir tikėjimo jos sąžiningumu, negalės tikėtis grįžtamojo lojalumo bei atsakomybių savo atžvilgiu.

„Backto.lt“ bendram tikslui suburti šalies verslininkai ir išeivijos jaunimas pirmojoje Kopenhagos konferencijose ir būsimuose projekto renginiuose askaluos ir įvairiomis priemonėmis skleis bei populiarins socialiai atsakingos įmonės idėją, sieks jos pritapimo lietuviškojo verslo savivokoje ir veikloje.

Dalyvių sąraše – didžiosios šalies įmonės ir verslo naujokai

Kopenhagoje įvyksiančioje konferencijoje susitiks įvairių svorio kategorijų bei skirtingų komercinių sektorių verslo įmonių atstovai. Renginio organizatoriai džiaugiasi galėsią priimti kompanijų atstovus:
Apie darbo rinkos dalyvių perspektyvas bankų sektoriuje, viename geidžiamiausių sektorių darbo rinkoje, konferencijoje kalbės Danske Bank Lietuvos filialo generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. Jo vadovaujamas bankas šiuo metu kaip tik ieško įvairios kvalifikacijos specialistų kuriamam grupės paslaugų centrui Vilniuje, kur ypatingai praverstų daniškai kalbantys darbuotojai. Danske Bank personalo politika yra vienas geriausių pavyzdžių, kodėl kandidatai labiausiai vertina tarptautines kompanijas: bankas išlaiko darbuotojų lojalumą, užtikrindamas didesnes, nei įprasta, socialines apsaugas, sudarydamas nuolatinio žinių ir įgūdžių tobulinimo galimybę bei karjeros progresą.

Vienos didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje EIKA, pristatyti atvyks grupės plėtros direktorius Domas Dargis. 20 metų jubiliejų šiemet atšventusi kompanija teikia visą nekilnojamojo turto plėtros paslaugų paketą ir kelia sau pačius aukščiausius kokybės reikalavimus.

Vienas iš pagrindinių šio renginio mecenatų ir iniciatorių, daugiau nei  500 darbo vietų sukūręs ir virš 80 milijonų litų investicijų pritraukęs – Tauragės Industrinis Parkas (TIP). Pastaraisiais metais didžiuliais plėtros tempais augęs ir gausybės pagyrimo žodžių iš aukščiausių šalies pareigūnų sulaukęs industrinis parkas yra aktyvus visuomeninės veiklos dalyvis, rimtai žvelgiantis į savo komercinės veiklos socialines atsakomybes. TIP yra sėkmingas šeimos verslo pavyzdys. Malonus sutapimas, kad TIP steigėjo UAB „Švytis“ verslas prasidėjo nuo bendradarbiavimo su Danijos įmonėmis. TIP pristatyti atvyks vienas iš steigėjų Linas Stankus.

Į Kopenhagą atvyksianti ARVI įmonių grupė sudaryta iš daugiau nei 20 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių įmonių, kurios gamina trąšas, pašarus, cukrų, kalakutienos produktus, tvarko šalutinius gyvūninius produktus, teikia transporto bei kitas paslaugas. ARVI save tapatina su tvirtu lietuvišku ąžuolu – tvirtu ir patikimu verslo partneriu, socialiai atsakingu darbdaviu. Įmonių grupėje sukurta virš 1000 darbo vietų. Į Kopenhagoje įvyksiančią konferenciją atvyks generalinio direktoriaus pavaduotojas procesams ir gamybai Audrius Blažauskas.

Įmonių grupė – Arginta group vienijanti 6 įmones orientuojasi tik į kokybiškų produktų gamybą ir aukščiausio lygio paslaugų teikimą metalo apdirbimo, vandentvarkos bei atsinaujinančios energetikos srityse. Fundamentine savo sėkmingos veiklos priežastimi kompanija įvardina nuolatinės plėtros pastangas. Įmonių grupei konferencijoje atstovaus plėtros direktorius Tomas Jaskelevičius.

Konferencijoje dalyvaus ir Mantautas Paškevičius, Strategic Staffing Solutions (S3), vienos iš lyderiaujančių personalo sprendimų įmonių, vadovas. Mantautas 7 metus konsultuoja tarptautines organizacijas, steigiančias paslaugų centrus Lietuvoje, bei vadovauja personalo paieškos ir atrankos projektams. Per paskutinius penkerius metus S3 Lietuvoje įdarbino daugiau nei 2000 informacinių technologijų ir finansų specialistų.

Buvęs Danijos studentas Eimantas Liudvinovičius pristatys savo Kopenhagoje įkurtą kompaniją „Bikway“ - tai inovatyvi technologija tiesti dviračių takus iš surenkamų elementų, kurie pagaminti iš perdirbto plastiko. Kompanijos veikla orientuota į futuristinių dviračių takų integravimą miestų susisiekimo sistemose, kitų urbanistinių idėjų generavimą ir realizaciją.

Profesinio tobulinimo ir gerosios praktikos pritaikymo programą Lietuvoje „Kurk Lietuvai“ pristatys šios programos koordinatorė Akvilė Švolkienė. Konferencijos dalyvė baigė studijas Danijoje bei 4 metus dirbo vienoje didžiausių šios šalies kompanijų „A.P.Moller Maersk“.

Po studijų Italijoje į Lietuvą grįžęs Linas Degutis pasidalins mintimis, kas jį paskatino grįžti, kokias čia mato perspektyvas ir galimybes.

Po studijų Vokietijoje nusprendęs grįžti į Lietuvą ir čia sukūręs savo verslą Gediminas Tamulynas supažindins su vizualios komunikacijos agentūros subtilybėmis.

Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos ambasados Danijoje ambasadorius Vytautas Pinkus ir Pasaulio Lietuvių jaunimo sąjungos valdybos pirmininkas Kęstutis Pikūnas bei Lietuvos padalinio vadovė Ieva Davydenko.

Vienas iš pagrindinių projekto „Backto.lt“ ir konfencijos sumanytojų bei iniciatorių – tai vos praėjusį mėnesį savo gyvavimo vienerių metų sukaktį atšventusi Danijos Karalystės lietuvių jaunimo bendrija.

Temos: 2 Danija Kopenhaga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min