TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Labdaros projektas „Lietuva-Airija 2013“ prasidėjo skambant poezijai

Labdaros projektas „Lietuva-Airija 2013“
Renatos Dapšytės nuotr. / Labdaros projektas „Lietuva-Airija 2013“
Šaltinis: 15min
0
A A

2013 metai – ypatingi metai Airijai ir Lietuvai. Airija šių metų pirmąjį pusmetį pirmininkavo ES Tarybai, o nuo liepos mėnesio šias garbingas pareigas iš jos perėmė Lietuva. Tai metai, kai tarp Airijos ir Lietuvos buvo užmegztas dar vienas ryšys, pastatytas dar vienas tiltas. Šiuos neeilinius metus Airijos lietuvių bendruomenė nusprendė paminėti atskiru labdaros projektu – pastatyti dar vieną simbolinį tiltą ir padėkoti abiems šalims – gimtinei Lietuvai ir Airijai, kuri suteikė ateities galimybes.

Airijos lietuvių bendruomenės iniciatyvą surengti labdaros projektą sveikina ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys.

„Mums didelė privilegija prisijungti prie kilnios Airijos lietuvių bendruomenės iniciatyvos – Labdaros projekto „Lietuva-Airija 2013“. Kiekvienam garbė kažką duoti šaliai, keleriems metams tapusiai mūsų laikinais namais, kur buvome šiltai priimti, kaip ir savo Tėvynei Lietuvai, kurios iš atminties ir širdies niekada neišbrauks nei laikas, nei atstumas“, – sakė ambasadorius.

Iškilmingam Labdaros projekto „Lietuva-Airija 2013“ renginių ciklo atidarymui neatsitiktinai buvo pasirinktas „Lyrikos vakaras“ – tradicinis Dublino lietuvių renginys, kur kūrybingi Airijos lietuviai dainuoja, deklamuoja savo ir kitų poetų kurtas eiles, suburia poezijos mėgėjus pabūti kartu, susipažinti ir pabendrauti. Šiuo renginiu buvo siekta susirinkusiuosius mintimis nukelti į šalį, kurioje prasidėjo mūsų pačių gyvenimo istorija, o gimusiems Airijoje eilėmis pristatyti šio krašto grožį. „Myliu Lietuvą prie jos neprisilietęs“ – Airijoje gyvenančio, muziką ir eiles kuriančio Gintauto Gudonavičiaus dainos, atliktos su Raimonda Masiulyte, žodžiai įprasmino šventiško vakaro nuotaiką.

Jaukioje, lietuviška atributika papuoštoje Dublino United Arts Club salėje spalvotą spalio 20-osios vakarą girdėjosi užburiantys fagoto ir pianino, kanklių bei gitaros garsai, liejosi savos kūrybos ir žinomų poetų eilės, skambėjo Tėvynės ilgesio ir meilės jai dainos. Vieni prisiminė savo jaunystę Lietuvoje, kiti lietuviškų tankių miškų ir spalvingų laukinių gėlių grožį, treti kovas dėl Tėvynės laisvės, ketvirti apgailestavo, kad jų vaikai Lietuvą mato tik vasaros atostogų metu.

Projekto metu – nuo spalio pabaigos iki gruodžio pradžios vyks daugybė labdaringų renginių įvairiuose Airijos miestuose: patyrę instruktoriai ves kūno rengybos stiliaus „Zumba“ pamokas, Airijos lietuvių bėgikų klubo nariai bėgs Dublino maratone, lietuviškas teatras „Alternatyva Alternatyvai“ parodys spektaklį „Orkestro repeticija“, vyks Airijos tradicinės šventės Helouvyno vakarai, kuriuose šventės kostiumais pasipuošti galės ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, skambės džiazo muzika, šurmuliuos Kalėdinė mugė, folklorinis ansamblis „Lietuviškas dobilas“ surengs Advento vakaronę. Gruodžio 4-ąją Labdaros projektą vainikuos svečiai iš Lietuvos – Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Iš karto po choro koncerto baigiamajam vakarui-priėmimui projekto dalyviai ir rėmėjai rinksis Dublino mero rezidencijoje, kur renginį ves specialiai iš Lietuvos atvyksiantis aktorius ir laidų vedėjas Džiugas Siaurusaitis bei žinoma airių aktorė Ruth McCabe. Garbės svečio teisėmis priėmime dalyvaus Dublino miesto meras Oisín Quinn.

Labdaros projekto metu surinktos lėšos bus skirtos paremti keturias labdaros organizacijas Airijoje ir Lietuvoje: Down Syndrome Association in Laois (Airija), St. Paul Special School Dublin (Airija), Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija (Lietuva), Asociacija „Kitoks vaikas“ (Lietuva). Šios organizacijos pasirinktos norint atkreipti dėmesį į protinę negalią turinčių asmenų problemas ir vis dar egzistuojantį socialinį tokių žmonių atstūmimą visuomenėje.

„Kiekvienam žmogui gyvenime svarbiausi yra du dalykai – tai vaikai ir Tėvynė. Šiuo projektu mes norime atkreipti visuomenės dėmesį į kitokius vaikus, į vaikus, kurių kartais nepastebime, o juk jie tai pat maži stebuklai su savo poreikiais, svajonėmis, teise būti mylimiems ir laimingiems“, – mintimis apie projekto idėją dalinosi projekto vadovė ir Airijos lietuvių bendruomenės Dublino skyriaus pirmininkė Rasa Raižienė.

Norintys plačiau sužinoti apie projektą bei paremti nurodytas organizacijas gali ieškoti informacijos Airijos lietuvių bendruomenės tinklalapyje www.alb.ie ar bendruomenės puslapyje Facebook’e.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min