Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvė Kijeve: Ukrainoje prasidėjo karas

Susirėmimai Kijeve
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Susirėmimai Kijeve
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvė Rūta Malikėnaitė, gyvenanti ir dirbanti Kijeve, Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ tvirtino, kad Maidano protestas virto kruvinu sukilimu ir tikimybė, kad viskas baigsis taikiai ir gražiuoju – labai maža. „Labai norėtųsi, kad pabaiga būtų laiminga, kaip pasakose norėtųsi sulaukti stebuklų“, – vylėsi pašnekovė.

„Tai yra žmonių sukilimas, tai yra masių sukilimas. Ir negalima tapatinti jėgų, t.y. politinių jėgų ir masių sukilimo. Tai tikrai žmonės, kurie kovoja už savo teises laisvai pasisakyti. Tie du mėnesiai, kurie žmonių buvo praleisti Maidane, tiesiog nedavė jokių rezultatų. Kada yra nesusikalbėjimas, tada prasidėjo, vadinkime tikraisiais vardais, karas“, – konstatavo faktą R. Malikėnaitė. 

Gyvenimo sąlygos – sudėtingos 

Dirbantiems ir gyvenantiems Kijeve, pasak pašnekovės, sąlygos yra labai neįprastos. Žmonės jaučiasi dabar labai nesaugiai – kaip niekada.  

Labai daug provokatorių, kuriuos Maidano aktyvistai gaudo, suranda ir suranda pas juos tokių daiktų, kurių naudojimas gali labai nesaugiai pasibaigti

„Labai daug provokatorių, kuriuos Maidano aktyvistai gaudo, suranda ir suranda pas juos tokių daiktų, kurių naudojimas gali labai nesaugiai pasibaigti“, – tikino lietuvė. 

R. Malikėnaitės nuomone, ne pati geriausia priemonė ginti savo teises protestuojant, tačiau tokį gyventojų elgesį tikrai galima ir reikia suprasti. 

„Be abejo tokio kelio pateisinti negalima, bet tuos žmones, kurie taip elgiasi, žmogiškai galima suprasti. Ir jie yra pasirengę tikrai kovoti iki pat galo. Kodėl jie pradėjo kariauti su tais ginkluotais vyrais? Dėl to, kad jie pastojo kelią nuvykti iki Verchovnos Rados ir išreikšti savo pasipriešinimą prieš priimtus naujus, laisvę varžančius įstatymus“, – argumentavo pašnekovė. 

Vargu, ar valdžia žengs pirmąjį žingsnį 

Kijeve gyvenanti lietuvė pasakojo, kad trečiadienį nuo pat pietų buvo paskelbta, kad centriniuose miesto rajonuose tėvai atsiimtų ir evakuotų vaikus iš mokyklų. Į pavakarę jau buvo skambinama į darbus, bankus ir kitas įstaigas, kad žmonės kuo greičiau vyktų į namus, kol tai yra pakankamai saugu, kol dirba metro, kurio visos linijos „praeina“ pro miesto centrą, tad jis gali būti uždarytas. 

Pašnekovės nuomone, labai sunku būtų patikėti, kad valdžia žengtų pirmuosius žingsnius link kompromiso su visuomene. 

„Laiko tam buvo labai daug, o ženklų faktiškai – jokių į norėjimą, tą padaryti. Juolab, kad buvo išplatintas pranešimas, kad ministrų kabinetas suteikė vidaus armijai maksimalius įgaliojimus, kurie įsigali tik tada, kada būna paskelbta nepaprastoji padėtis“, – tikino lietuvė. 

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min