TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvė Vokietijoje: blogai apie Lietuvą kalbantys emigrantai gyvena tik piktuose interneto komentaruose

Turizmas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Emigracija
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Užsienyje gyvenantys lietuviai anaiptol nėra savo valstybę nuolat keiksnojantys, lietuvybę pamiršę, savo šaknims abejingi žmonės, kaip kartais mėginama juos vaizduoti: tikrovė byloja apie stiprias Europos lietuvių bendruomenes ir išeivijos meilę tėvynei. Taip naujienų portalui LRT.lt sako Vokietijoje gyvenanti vilnietė Vaida Kaziukonytė.

Galimybių ir erdvės gimtinėje pritrūkusi Vaida prieš metus išvyko studijuoti į Erfurtą. Nors studijų programų pasiūla, studijų sąlygos Lietuvoje merginos netenkino, ji teigia apie Lietuvą niekada negalvojusi blogai, o emigracijoje pajutusi stipresnius patriotinius jausmus.

„Esame jauna ir dar besikurianti valstybė, daug ko mums dar reikia išmokti, tačiau niekada labai blogai nevertinau gimtojo krašto. Kuo toliau, tuo labiau vertinu ir puoselėju mūsų kalbą. Taip pat noriu daugiau pakeliauti po nematytas Lietuvos vietas, pažinti ten gyvenančius žmones, tarmes, jų mentalitetą. Bunda ir tas patriotiškumo, atsakomybės savo šaliai jausmas. Nežinau, ar taip yra dėl laiko, praleisto svetur, ar tai tiesiog su amžiumi ateina“, – paklausta apie santykį su Lietuva, kai joje nebegyvena, kalba Vaida.

Ką veikia Vokietijos lietuvių jaunimas

„Vykdama į Berlyną nė nebūčiau pagalvojusi, kad ten su lietuviais bendrausiu dažniau, nei su vokiečiais. Beveik visą laisvalaikį praleisdavau su jais. Kai kurie iš jų žingsnis po žingsnio įtraukė mane į savo veiklos sūkurį“, – pasakoja Vaida, priklausanti Vokietijos lietuvių jaunimo sąjungos (VLJS) valdybai.

Vokietijos lietuvių bendruomenė (VLB) – viena stipriausių Europos lietuvių bendruomenių. Vokietijoje veikia 23 VLB apylinkės, kurios vienija per 1200 lietuvių (oficialiais duomenimis, Vokietijoje gyvena apie 32 tūkst. asmenų, turinčių Lietuvos pilietybę).

Vaida šypteli, kad daugeliui „lietuvių bendruomenė“, „lietuvių jaunimo sąjunga“ gali asocijuotis su cepelinų valgymu, lietuviško alaus gėrimu ir lietuviškos muzikos diskotekomis, tačiau Vokietijos lietuvių jaunimui šis stereotipas esą negalioja.

„Mes linksminamės intelektualiai ir turiningai. Kasmet pavasarį yra rengiamas metinis VLJS suvažiavimas, rudenį – Baltijos šalių jaunimo kongresas „Baltoween“. Jų metu diskutuojama aktualiomis jaunimui temomis, klausomasi pranešimų bei paskaitų (pastaruoju metu stengiamės kviesti lektorius iš Lietuvos). Suvažiavimo metu vyksta įvairios kūrybinės dirbtuvės, taip pat lieka laiko atsipalaidavimui, susitikimui su draugais bei naujų pažinčių užmezgimui“, – apie aktyvų ir bendruomenišką Vokietijos lietuvių jaunimą pasakoja mergina.

Noro grįžti netrūksta

Vaida teigia, kad blogai apie Lietuvą atsiliepiantys emigrantai dažniausiai „gyvena“ tik piktuose interneto komentaruose, o visi jos pažįstami pasaulio lietuviai apie tėvynę atsiliepia gražiai: „Mes, gyvenantys svetur, kiekvienas savo aplinkoje esame tarsi mažas savo šalies ambasadorius. Nuolat tai atsimenu ir stengiuosi visad kuo gražiau reprezentuoti savo šalį bei kultūrą.“

Paklausta, ar ji bei jos pažįstami Vokietijos lietuviai sieja savo ateitį su Lietuva, Vaida atsako, jog šio klausimo nei ji, nei dauguma kitų nemėgsta. Mylėti ir vertinti savo šalį galima iš visų pasaulio kampų, tačiau kartais realizuoti save pavyksta tik svetur.

„Gyvenime man svarbiausia savirealizacija ir tai, kad mano veikla būtų prasminga, teiktų naudą aplinkiniams. Kur? Idealiu atveju – namuose. Tačiau šiais informacijos ir mobilumo laikais kiekvienas, susidėliojęs savo prioritetus ir vertybes, turime begalę pasirinkimo galimybių, kur ir kaip gyventi. Nors, be abejo, mylime ir vertiname savo šalį. Tai tik įrodo visos besikuriančios ir klestinčios diasporos“, – mintimis dalinasi lietuvė.

Vaida sako norinti sugrįžti į Lietuvą, pritaikyti čia tai, ko išmoks studijuodama Vokietijoje. Tai padaryti norėtų ne vienas į užsienį studijuoti ar dirbti išvykęs lietuvis. Tačiau LRT.lt pašnekovė sako nesanti tikra, ar pavyks: „Šiuo metu savo ateities tikslus sieju su Lietuva, tačiau negali būti tikras, ką veiksi rytoj, juolab – kur būsi po dvejų metų. Kelionės, migracija – natūralūs kasdieniai reiškiniai, o lietuviai – jau seniai ne vien tik Lietuvos teritorijoje gyvenanti tauta.“

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min