Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 10d. 21:45

Lietuvio sukelta tragiška avarija kelia klausimų dėl Airijos teisinės sistemos

Shane`as O’Farrellas
Teismo nuotr. / Shane`as O’Farrellas

Airijoje vėl diskutuojama apie tragišką lietuvio sukeltą avariją, kurioje žuvo 23 metų teisės studentas Shane'as O'Farrellas. Nors tai įvyko 2011-aisiais, dabar žuvusiojo šeima reikalauja, kad būtų taisomos teisingumo sistemos spragos. Aiškėja, kad tragedijos buvo galima išvengti. Apie tai rašo „The Irish Times“ žurnalistė Sarah Burns.

Nelaimė įvyko 2011-ųjų rugsėjį Airijoje esančioje Monachano grafystėje. 23 metų studentas Shane'as O'Farrellas dviračiu važiavo keliu, kai į jį rėžėsi lietuvio Žigimanto Gridziuškos vairuojamas automobilis.

Iki šios tragedijos Ž.Gridziuška buvo 42 kartus teistas už įvairius nusikaltimus, įskaitant ir kelių eismo taisyklių pažeidimus, vagystes ir disponavimą heroinu.

Likus septyniems mėnesiams iki avarijos, 2011-ųjų vasarį, Ž.Gridziuška buvo nuteistas už vagystę. Jis turėjo sėsti už grotų, bet Monachano teismo teisėjas atidėjo bausmės vykdymą metams, kad galutinai apsispręstų, ar laisvės atėmimo bausmė yra būtina.

Tačiau istorija tuo nesibaigė.

Praėjus keliems mėnesiams, 2011-ųjų gegužę, Ž.Gridziuška įvykdė dar vieną vagystę – šį kartą Airijos mieste Ardee. Nepaisant to, lietuvis nebuvo grąžintas į Monachano grafystės teismą ir nebuvo įkalintas, nors tokios buvo bausmės atidėjimo sąlygos.

„The Irish Times“ rašo, kad iš viso lietuvis 4 kartus kartus pažeidė bausmės atidėjimo sąlygas, bet vis tiek nebuvo įkalintas. Ir netgi turėjo teisę vairuoti automobilį.

2011-ųjų rugsėjį, likus valandai iki tragiškos avarijos, Monachano grafystėje policininkai sustabdė lietuvio vairuojamą automobilį. Per patikrinimą paaiškėjo, kad Ž.Gridziuška neturėjo būtinų automobilio patikros dokumentų. Tačiau policininkai vis tiek jį paleido.

Po valandos lietuvis sukėlė avariją, per kurią žuvo studentas Sh.O'Farrellas.

Tąnakt Ž.Gridziuška pasišalino iš avarijos vietos.

Likus valandai iki tragiškos avarijos, policininkai sustabdė lietuvio vairuojamą automobilį. Per patikrinimą paaiškėjo, kad jis neturėjo būtinų automobilio patikros dokumentų. Tačiau policininkai jį paleido.

Nors po nelaimės praėjo aštuoneri metai, O'Farrellų šeima siekia atnaujinti procesą.

2018-ųjų birželį aukos artimieji pateikė siūlymą atnaujinti nužudymo bylą ir nagrinėti ją gerokai plačiau, aiškinantis visos Airijos teisinės sistemos ydas. Kaip nutiko, kad lietuvis nebuvo įkalintas, kai pažeidė bausmės atidėjimo sąlygas? Kodėl tą lemtingą naktį pareigūnai jį paleido, nors lietuvis neturėjo reikalingų dokumentų?

„The Irish Times“ praneša, kad Monachano apygardos teismo teisėjas Gerardas Haughtonas atmetė tokį prašymą.

O'Farrellų šeima išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad vis tiek sieks išsamaus tyrimo ir tolimesnio proceso, kuris leistų pagerinti pačią teisinę sistemą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min