TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvis, Anglijoje gyvenantis iš socialinių pašalpų: niekada nesijaučiau toks ponas

Emigrantas Sergėjus
„Fresh Production House“ nuotr. / Emigrantas Sergėjus
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ per LRT, šį antradienį matysite neeilinę istoriją apie Sergėjų Germaną. Šis vyras drąsiai prisipažįsta: „Anglijos valdžia mane išlaiko ir net suteikia progą pasijausti ponu“. Lietuvoje ne kartą teistas ir sėdėjęs kalėjime, Sergėjus Anglijoje ne tik „metė“ nusikalstamą veiklą, bet ir atrado savo gyvenimo prasmę.

43-iejų metų vyras pasakoja, jog į Angliją, Lesterį prieš trejus metus su tokio paties likimo draugais atvyko daryti nusikaltimų. Jie planavo pragyventi iš naivių Anglijos pensininkų bei patiklių moterų. Laimei, kompanija iširo ir pasuko savais keliais. Sergėjus nusprendė, kad reikia imtis darbo, ir kaip visi ką tik atvykę emigrantai, ėmėsi juodžiausių darbų. Pusantrus metus vyras užėmė sandėlio krovėjo pareigas, tačiau darbu ir jo sąlygomis buvo itin nepatenkintas. Atėjus dienai, kai darbdaviai Sergėjų išmetė, šis nenusiminė ir greit atrado sėkmingą sprendimą.

 „Fresh Production House“ nuotr./Emigrantas Sergėjus
„Fresh Production House“ nuotr./Emigrantas Sergėjus

Jau metai laiko kaip lietuvis gyvena iš socialinių pašalpų. „Man atsivėrė galimybės – išmokau kalbą ir net baigiau vieną kursą koledže“ – džiaugiasi vyras. Taigi Anglijos valdžia aklavietėje atsidūrusiems žmonėms suteikia socialinių pašalpų paketą. Lietuvio sąskaita per savaitę pasipildo apie tūkstančiu litų. O ir nuomai Sergėjus neišleidžia nė cento, mat Anglijos valdžia sumoka net ir už jo būstą. „Žinoma, jie skatina ieškotis darbo, tačiau aš griežtai atsakau – antrą kartą juodo darbo nesiimsiu“ – savo poziciją dėsto Sergėjus. Vyras pasakoja, kad ne tik emigrantai naudojasi šiais privalumais, darbo centras pilnas anglų, kurie taip pat gyvena iš socialinių pašalpų.

 „Fresh Production House“ nuotr./Emigrantas Sergėjus
„Fresh Production House“ nuotr./Emigrantas Sergėjus

Lietuvis giriasi, jog gyvena išties puikiai. Jo nuomojamas būstas yra kur kas geresnis ir erdvesnis nei statistinių emigrantų. O ir namuose sau pūpso trys kompiuteriai, kuriais visais jis naudojasi: vienas filmams, kitas savoms reikmėms, o trečias – darbui. Paskutinis Sergėjaus pirkinys – „Audi A6“. „Viską galiu sau leisti, net ir egzotišką kelionę, tik vienam vykti neįdomu“ – prisipažįsta Sergėjus ir tikisi, kad po laidos atsilieps lietuvė, kuri norėtų su juo kartu gyventi „anglišką gyvenimą.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min