Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvis Didžiojoje Britanijoje įkalintas už labdaros pasisavinimą

Lietuvis iš Didžiosios Britanijos į Rytų Europą gabeno ir neteisėtai įgytus dėvėtus drabužius.
Reuters/Scanpix nuotr. / Lietuvis iš Didžiosios Britanijos į Rytų Europą gabeno ir neteisėtai įgytus dėvėtus drabužius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Labdarai skirtus drabužius vogęs ir juos pardavinėjęs verslininkas iš Lietuvos nuteistas 21 mėnesio laisvės atėmimo bausme, skelbia yorkshireeveningpost.co.uk. Lietuvis Eligijus Baljanas į Rytų Europą veždavo dėvėtus drabužius, tarp jų buvo ir vogtų, kitoms labdaros bendrovėms skirtų rūbų.

Pernai policija jo namuose ir laikymui skirtose nuomojamose patalpose aptiko labdaros maišuose sudėtus drabužius. Prokuratūros atstovė Alisdair Campbell teigė, kad vos E.Baljanas persikėlė į naują būstą, liudininkai matė skirtingomis valandomis į jo namus atvežamus labdaros maišus. 

Dėvėtų rūbų prekyba užsiimantis 29-erių E.Baljanas teisinosi išnešiojantis savo maišelius ir lankstinukus, kuriuose prašoma paaukoti rūbų. Juos surinkdavo vairuotojai.

Rugpjūtį policija pramoniniame rajone, kur laikyti rūbai, atliko antrą kratą, kur E.Baljanas laikė 10 konteinerių, vienas jų iki pusės buvo pripildytas 595 labdaros maišais, šie priklausė įvairioms labdaros organizacijoms. 

Pramoniniame rajone taip pat dirbantys liudininkai teigė, kad vairuotojams atvežus maišus, E.Baljanas vertindavo drabužių kokybę ir maišus sverdavo. 

Prokurorė teigia, kad neįmanoma įrodyti, jog jis pavogė visus 595 maišus, tačiau aišku, kad ne mažiau kaip 50. E.Baljanas pripažino, kad 50 maišų buvo skirti ne jam. 

E.Baljanas prisipažino rūšiavęs vogtus rūbus. Teisėjas Christopheris Batty teigė, kad vyras nuo 2008 metų vykdė nesąžiningą veiklą ir pats tai žinojo. 

„Labdaros bendrovės tuo metu išgyveno sunkmetį, kuris susijęs ir su ekonominio nuosmukio pradžia. Tokių drabužių aukojimas kaip pajamų šaltinis yra labai svarbus kiekvienai labdaringai organizacijai“, – sakė teisėjas. 

Anot jo, vietoj to, kad būtų paisęs įspėjimo ir vertęsis tik teisėta dėvėtų rūbų prekyba, vyras „sušluodavo viską, įskaitant kitoms labdaros organizacijoms skirtus rūbus“. Kadangi E.Baljanas svėrė daiktus, tad puikiai žinojo, kiek iš to uždirbs. 

„Jūs galite kaltinti tik save, kad vystėte nesąžiningą verslą“, – pabrėžė teisėjas, E.Baljanui skyręs 21 mėnesio laisvės atėmimo bausmę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min