Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 21d. 21:00

Lietuvis įvykdė neapykantos nusikaltimą prieš šiaurės airį: sužalojo visam gyvenimui

Šiaurės Airijos policija
„Scanpix“/AP nuotr. / Šiaurės Airijos policija

Lietuvis, smogęs šiaurės airiui į veidą ir sukėlęs jam žalą visam gyvenimui, nuteistas 10 mėnesių įkalinimo bausme. Pastaroji skirta už neapykantos nusikaltimą, nes lietuvis užpuolė vyrą dėl to, kad šis – iš Šiaurės Airijos.

Kaip skelbia armaghi.com, apygardos teismo teisėja teigė, kad 25-erių lietuvis, kuris vos paleistas į laisvę, bus deportuotas, turėtų stoti prieš Karūnos teismą.

Kaip nurodoma, Gytas Gvozdas, gyvenęs Portadaune, penktadienį Craigavono magistratų teisme prisipažino kaltas dėl sunkaus vyro kūno sužalojimo. Jis teisme dalyvavo virtualiai – iš Maghaberio kalėjimo.

Teismas išgirdo, kad 2014-ųjų rugsėjo 29-ąją, maždaug 2.05 val., policija sulaukė kelių liudininkų pranešimų apie įvykį.

Nukentėjusiam vyrui buvo praskelta galva, smarkiai ištinęs skruostas. Paaiškėjo, kad jam sulaužytas žandikaulius, jį teko operuoti.

Apygardos teismo teisėja Bernie Kelly konstatavo: „Tai – neapykantos nusikaltimas.“

„Kodėl jis – ne Karūnos teisme? Ar bent nutuokiat kiek metų, ne mėnesių, o metų, jis gautų Karūnos teisme?“ – kalbėjo teisėja.

Teisme liudininkai įvardijo kaltininkus – lietuvį ir jo bendrininką.

Teisėja piktinosi, kad taip smarkiai sužalojęs žmogų įtariamasis atsidūrė tik Magistratų teisme.

Lietuvį ginantis advokatas tvirtino, kad jo ginamasis į įvykio vietą atvažiavo pas savo draugą ir tuomet įsitraukė į konfliktą. Advokatas taip pat pasakojo, kad įvykio aplinkybės nebuvo išnagrinėtos iš karto, nes lietuvis išvyko į gimtinę slaugyti tėvo, turinčio širdies problemų.

Apygardos teisėja Kelly įsiterpė: „Jūs sakote, kad jis turėjo sąžinės grįžti namo dėl tėvo sveikatos, tačiau vos nepasiuntė myriop kito vyro?“

Teisme paaiškėjo, kad gimtinėje lietuvis devyniems mėnesiams buvo pašauktas atlikti karinę tarnybą, taip pat buvo įsidarbinęs. Jo bendrininkas nuteistas šešiems mėnesiams kalėjimo.

„Tai per trumpas bausmės laikas. Sakyčiau, tai buvo gyvuliškas išpuolis“, – kalbėjo teisėja.

Lietuvį ginantis advokatas pripažino, kad bylą apsunkino tai, kad jo ginamasis buvo pabėgęs į gimtinę.

„Tai buvo žiaurus išpuolis prieš kitą žmogų. Dėl jūsų ir jūsų bendrininko kaltės šis vyras sužalotas taip, kad visam gyvenimui liks padarinių“, – į lietuvį kreipėsi teisėja.

Kurį laiką sužalotasis turėjo laikytis specialios dietos. Teisėja konstatavo, kad tai – neapykantos nusikaltimas.

Teisėjos teigimu, byla turėtų būti nagrinėjama Karūnos teisme, o bausmė turėtų būti ilgesnė. Vos paleidus jį į laisvę, jis bus deportuotas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min