Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 1d. 22:35

Lietuviui nepavyko apsimesti anglu: jam teks dirbti viešuosius darbus ir susimokėti baudą

„Pavargau nuo Lietuvos“
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / „Pavargau nuo Lietuvos“
Didžiosios Britanijos teisėsauga kone dešimt metų aiškinosi, ar Velse gyvenantis Robertas Cornfordas iš tiesų yra tas, kuo dedasi. Galiausiai šią savaitę teismas nustatė, kad svetimu vardu iš tiesų buvo pasivadinęs 48 metų lietuvis Virgilijus Katinas, rašo thisissouthwales.co.uk.

Už svetimos tapatybės naudojimą jam skirta 250 valandų viešųjų darbų bausmė, 400 svarų sterlingų bauda ir metai už grotų bausmę atidedant pusantrų metų.

Teisme paaiškėjo, kad V.Katinas į Didžiąją Britaniją pirmą kartą atvyko beveik prieš 20 metų. Tačiau netrukus Didžiosios Britanijos teisėsauga sugavo nelegalų imigrantą ir deportavo atgal į Lietuvą.

Netrukus V.Katinas vėl pasirodė svečioje šalyje. Tiesa, tąkart vyras jau naudojosi padirbtais asmens dokumentais ir prisistatė anglu Robertu Confordu. Nelegaliuose dokumentuose buvo nurodyta ir klaidinga vyro gimimo data.

Šiuo vardu jis bandė gauti ir vairavimo teises.

2008 m. vyras pageidavo gauti naujus asmens dokumentus svetima pavarde. Tąkart jis pateikė ir suklastotą gimimo liudijimą.

2012 m. sausį, naudodamasis padirbtais dokumentais, vyras siekė gauti bedarbio pašalpą, tačiau jo namuose apsilankę pareigūnai rado lietuvišką vyro pasą, kuriame buvo nurodytas jo lietuviškas vardas, pavardė ir teisinga gimimo data. Tik tuomet ir paaiškėjo, kad dešimtmetį lietuvis nelegaliai slepiasi po anglo tapatybe.

V.Katino gynėjas Huw Reesas teisme aiškino, kad ginamasis bet kokia kaina siekė tapti nuolatiniu Didžiosios Britanijos gyventoju. Pasak advokato, vyras visą gyvenimo Didžiojoje Britanijoje laikotarpį tvarkingai mokėjo mokesčius šiai šaliai.

„Iš prigimties jis nėra nesąžiningas žmogus, tiesiog savo tikslų siekė prastais būdais. Jis visą laiką dirbo, nevengė savo, kaip tėvo ir vyro, pareigų“, – pažymėjo gynėjas.

Tačiau teisėjo Peter Heywoodo tai neįtikino. Teisme jis pareiškė, kad, nepaisant to, kad V.Katinas yra darbštus vyras, jis dar yra ir nesąžiningas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min