Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lisos Holm žudiko Nerijaus Bilevičiaus advokatė tikisi atsiriekti didžiausią pyrago dalį

Nerijus Bilevičius ir Lisa Holm
„Facebook“ nuotr. / Nerijus Bilevičius ir Lisa Holm
Šaltinis: 15min
7
A A

Lietuvį, kuris pripažintas kaltu dėl Lisos Holm nužudymo, ginanti advokatė Inger Ronnback pateikė galutinę sąskaitą už savo darbą byloje.

Lietuvio gynėja sulaukė kritikos už tai, kad nori „atsiriekti didžiausią pyrago dalį“, – rašo švedų portalas expressen.se

Advokatei I.Ronnback nepavyko įrodyti, kad jos ginamasis nekaltas – Skaraborgo apylinkės teismas pripažino jį kaltu dėl L.Holm nužudymo. Ar Apeliacinis teismas, kuriam buvo apskųstas Apylinkės teismo sprendimas, nuspręs kitaip, paaiškės vasario 8 d. 

Apeliacinis teismas jau sulaukė I.Ronnback prašymo, kuriame ji prašo 368 698 kronų už 109 valandas, kurias dirbo bandydama įrodyti savo kliento N.Bilevičiaus nekaltumą. 

Brangios konsultacijos 

Taip pat prašoma pinigų buvusiam detektyvui, kuris taip pat liudijo Apylinkės teisme, o vėliau su juo buvo konsultuojamasi ir bylai persikėlus į Apeliacinį teismą. Už jo paslaugas pateikiamos dvi sąskaitos, kurios siekia 50 tūkst. kronų. Taip pat DNR ekspertas, kuriam I.Ronnback skambino kaip liudininkui Apeliaciniame teisme, turėtų gauti 131 tūkst. kronų kompensaciją. 

Taip pat skelbiama, kad L.Holm šeimos advokatas Tore'as Brandtleris prašo 273 tūkst. kronų už savo darbą tiek Apeliaciniame, tiek Apylinkės teisme. 

Pagrindinė taisyklė Švedijoje nagrinėjamose bylos yra tokia, kad jei asmenys nuteisiami už kokį nors nusikaltimą, jie ir turi sumokėti dalį sumos, kurios prašo juos ginantys advokatai.

Kokia bus skirta suma, nusprendžia teismas, kai jam pristatomas prašymas su pageidavimais. Jeigu N.Bilevičius būtų vis dėlto išteisintas, teismas turėtų nuspręsti, ar jis turėtų gauti piniginę kompensaciją už patirtas išlaidas gynybai, ieškant įrodymų ir pan. Tokiu atveju sumokėti turėtų valstybė. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min