Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londono Sičio lietuvių klubas jubiliejų šventė aukodami labdarai

Londono Sičio lietuvių klubo jubiliejaus akimirka.
Londono Sičio lietuvių klubo jubiliejaus akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš dešimtmetį įkurtas ir pirmojo veiklos jubiliejaus sulaukęs Londono Sičio lietuvių klubas (LCLC) savaitgalį suvienijo didžiulį būrį dabartinių bei buvusių narių, draugų ir garbingų svečių sukakties minėjimo šventėje. Svečiai sugužėjo iš Briuselio, Stokholmo, Paryžiaus, Vašingtono, Čikagos, Dubajaus ir Lietuvos.

Dešimties metų gimtadienis švęstas pačioje Londono Sičio širdyje – greta Šv. Pauliaus katedros esančioje, dar XVII amžiuje pastatytoje ir istorija dvelkiančioje The Stationers salėje. Nuo 2006–ųjų, kuomet buvo įkurtas LCLC klubas, nariais tapo daugiau nei šimtas Londono Sičio kompanijose dirbančių lietuvių.

Didžioji dalis jų toliau sėkmingai tęsia karjeras Jungtinės Karalystės sostinėje, tačiau yra ir tokių, kurie įsitvirtino tarptautinėse kompanijose užsienyje ir jau spėjo pasižymėti veikloje, susijusioje ne tik su finansais ar teise, bet ir su politika, švietimu, informacinėmis technologijomis bei kitomis sritimis.

E.Lucasas savo kalbą pradėjo įkvepiančiais žodžiais, jog tokie susitikimai yra būtent tai, dėl ko mes kovojom.

Šventinį vakarą juos sveikino klubo prezidentas Marius Raugalas, Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė, užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius, diplomatas, ES atstovybės Rusijoje vadovas Vygaudas Ušackas, „The Economist“ žurnalistas ir rašytojas Edwardas Lucasas, Londono Sičio Tarybos narys seras Paulas Judge'as, Kauno Prekybos, Pramonės ir Amatų Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

Įkvepiantys E.Lucaso žodžiai

Tokio ypatingo lietuvių susitikimo pačioje Londono širdyje svarbą pabrėžęs E.Lucasas savo kalbą pradėjo įkvepiančiais žodžiais, jog „tokie susitikimai yra būtent tai, dėl ko mes kovojom“.

Sveikinimo žodis atskriejo ir iš Lietuvos – jį tarė buvęs šalies premjeras Andrius Kubilius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir daug kitų klubo istorijos dalimi buvusių narių ir draugų. Jie įsiamžino vakaro metu pristatytame klubo dešimtmečio trumpametražiame filme.

Renginio metu pasirodė akordeonistas Aurimas Goris, Londono filharmonijos orkestro narė smuikininkė Rasa Žukauskaitė, bei garsus Londono pianistas Danny'is Millsas.

Su kompanijos „Strategic Staffing Soliutions“ parama surengto vakaro dalyviai skyrė dėmesio ne tik vieni kitiems, bet nepamiršo ir kilnių tikslų bei noriai aukojo Lietuvos Caritui, kuris surinktas lėšas skirs socialiai remtiniems Lietuvos vaikams bei karo pabėgėlių integracijai į Lietuvos visuomenę.

LCLC nariai organizuoja ir vykdo ne tik įvairius projektus Londone, bet ir ženkliai prisideda prie labdaringų, edukacinių, mentorystės programų, skirtų Lietuvos jaunimui. Nemažą vaidmenį atlieka ir gerinant Lietuvos įvaizdį tarptautinėje erdvėje, prisideda pritraukiant investicijų į gimtinę.

Tarp klubo garbės narių yra tokių žymių žmonių kaip prezidentas Valdas Adamkus bei diplomatas Oskaras Jusys..

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min