TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Migracijos politikos gairėse – dėmesys grįžtantiems į Lietuvą

Turistai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Migracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį posėdyje ministrų kabinetas patvirtino Lietuvos migracijos politikos gaires, siekiant pradėti vykdyti modernią migracijos politiką šalinti emigracijos priežastis ir skatinti Lietuvos piliečių sugrįžimas iš užsienio valstybių.

„Mes pradedame galvoti apie emigravusiųjų susigražinimą. Kitos valstybės eina lengvesniu keliu ir atveria galimybę įsidarbinti trečiųjų šalių piliečiams, bet mūsų prioritetas yra grįžtamoji emigracija – sudaryti sąlygas išvykusiems grįžti ir vėl integruotis į Lietuvos gyvenimą. Šiose gairėse kaip tik numatytos tos integracinės priemonės“, – sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas, vadovavęs šias Gaires rengusiai darbo grupei.

Gairėse pabrėžiama būtinybė valstybės priemones nukreipti į giluminių socialinių ir ekonominių emigracijos priežasčių šalinimą, ypač jaunimo nedarbą, sudaryti sąlygas visą informaciją ir praktinę pagalbą visais su grįžimu susijusiais klausimais gauti vieno langelio principu. Į Tėvynę grįžtantiesiems gyventojams turi būti sudarytos galimybės integruotis į darbo rinką, įgyvendinti užsienio lietuvius telkiantys ir jų ryšį su Lietuva išlaikantys projektai.

Be emigracijos, dokumente siūlomi principai kitų su migracija susijusių problemų sprendimui. Siūloma sudaryti geresnes sąlygas labai konkrečių sričių, aukštos kvalifikacijos specialistams įsidarbinti Lietuvoje, nustatyti palankesnes atvykimo sąlygas, supaprastinti ir palengvinti administracines procedūras išduodant leidimus dirbti ir gyventi Lietuvoje lietuvių kilmės užsieniečiams, ES piliečiams, atvykstantiems studentams ir investuotojams. Darbuotojus iš trečiųjų šalių siūloma pasitelkti tik tada, kai nėra galimybės įdarbinti šalies gyventojų ar grįžtančių emigrantų.

Gairėse daug dėmesio skirta užsieniečių integracijai į visuomenę, migracijos kontrolės priemonėms, pabrėžiama būtinybė Lietuvai labiau įsitraukti į ES migracijos politikos formavimą. Tačiau dokumente pabrėžiama, kad Migracijos politika privalo būti atspari ir užkirsti kelią piktnaudžiauti bei sukčiauti Lietuvos migracijos sistema bei procedūromis.

Ministrų kabinetas nutarė, kad migracijos klausimai nebus palikti savieigai – ši sritis bus koordinuojama Vyriausybės lygiu. Vyriausybė suplanavo pagrindinius rezultatus, kurie bus naudojami daromai pažangai įvertinti. Bus stebimi ne tik emigracijos, bet ir imigracijos, užsieniečių integracijos, prieglobsčio srities rodikliai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min