Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 22d. 06:07

Mirtinai benamį Birmingame sumušę ir lyg šiukšlių maišą gatvėje palikę lietuviai laukia bausmės

Olegas Borisovskis, Saulius Lemezonas ir Vytautus Medeckis
Didžiosios Britanijos teisėsaugos institucijų išplatinta nuotr. / Olegas Borisovskis, Saulius Lemezonas ir Vytautus Medeckis

Praėjusių metų lapkritį benamį latvį Sandrį Abimeicevsą mirtinai sumušę du Lietuvos piliečiai ir rusas laukia teismo paskirtos bausmės – penktadienį jie stos prieš teismą, tačiau jau dabar britų žiniasklaida rašo, kad dėl incidento jie bus pripažinti kaltais. Kokios bausmės gali sulaukti žiaurų nužudymą įvykdę kaltinamieji – kol kas neskelbiama, rašo birminghammail.co.uk.

60-ies Rusijos pilietis Olegas Borisovskis ir du lietuviai – 44-erių Saulius Lemezonas ir 30-ies Vytautas Medeckis – neigia žudę 55-erių latvį Sandrį Abimeicevsą.

Nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų lapkričio 6 d.

Suduota 50 kartų

O.Borisovskis gyveno bute, kur įvykdytas nusikaltimas. Kiti du įtariamieji ir auka buvo benamiai. Panašu, kad, nors neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos, pastarieji nakvodavo šiame bute.

Prieš nusikaltimo dieną vaizdo kameros užfiksavo vyrus, perkančius alkoholį. Tiksliai neaišku, kas minėtame bute vyko lapkričio 5 d. vakarą ir kitos dienos rytą, tačiau aišku, kad įtariamieji buvo „visi kartu“.

Teigiama, kad kaimynas girdėjo stiprų triukšmą. Jis teigė matęs, kaip vyrai tempė aukos kūną laiptais ir jį numetė gatvėje. Jis esą iškvietė ir policijos pareigūnus.

Viešoje vietoje įtaisytos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kad nusikaltimą įvykdę vyrai, atsikratę auka, ėjo į parduotuvę, kur įsigijo alkoholinių gėrimų.

Į įvykio vietą atvykę medikai latviui padėti nebegalėjo – jam konstatuota mirtis.

Atlikus pomirtinį tyrimą paaiškėjo, kad latviui suduota 50 kartų – sukrėstos smegenys, sulaužyti šonkauliai, lūžusi nosis. Įtariama, kad vyras mušamas buvo ne vieną valandą.

Rusijos pilietis ir du lietuviai neigia žudę 55-erių latvį.

Sulaikyti įtariamieji kaltę vertė vienas kitam, tačiau įrodymai, tokie kaip kraujo dėmės ant aukos drabužių, įrodė, kad dėl benamio mirties kalti jie visi.

Įdėjo į miegmaišį ir išmetė

Prokurorė Rachel Brand sakė, kad tiksliai nėra žinoma, kas bute, kuriame buvo įvykdytas nusikaltimas, vyko nuo lapkričio 5-osios vakaro iki lapkričio 6-osios ryto, tačiau įtariama, kad benamis buvo mušamas ilgą laiką.

„Kai buvo aišku, kad jis miręs arba miršta, jie įdėjo jo kūną į miegmaišį ir išnešė į gatvę, nutempė grindiniu ir paliko kaip šiukšlių maišą“, – sako ji.

Pasak pareigūnės, nebuvo jokios priežasties nužudyti vyrą, tačiau visi kaltinamieji buvo girti ir tai, matyt, yra situacijos paaiškinimas.

Atlikus pomirtinį tyrimą paaiškėjo, kad latviui suduota 50 kartų.

Prisiekusieji nepasigailėjo

Žmogžudysčių skyriaus detektyvė Michelle Allen sako, kad tai buvo kraupus nusikaltimas.

„Tai buvo žiaurus išpuolis prieš vyrą, kurį užpuolė trys asmenys, o jis neturėjo jokios galimybės apsiginti“, – birminghammail.co.uk cituojama detektyvė.

Ji pridūrė, kad džiaugiasi teismo prisiekusiųjų sprendimu du lietuvius ir rusą pripažinti kaltais dėl latvio nužudymo.

„Aš galvoju apie Sandrio šeimą. Tikiuosi, kad šis sprendimas suteiks jiems galimybę pajusti teisingumo jausmą ir leis susitaikyti tragiška ir beprasme jo mirtimi“, – kalbėjo M.Allen.

Teismo nagrinėjimas bus tęsiamas penktadienį. Kokia bausmė gresia kaltinamiesiems – kol kas britų žiniasklaidoje neskelbiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min