Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2018 gruodžio 28d. 05:46

Norvegijoje už statybų darbus vokeliuose mokėję lietuviai sulaukė bausmės

Norvegijos kronos banknotai
123rf.com nuotr. / Norvegijos kronos banknotai

Du lietuviai buvo nuteisti dviejų bei vienerių metų ir dviejų mėnesių įkalinimo bausmėmis. Stavangerio (Norvegija) apylinkės teisme jie buvo nuteisti už keletą dalykų, tarp jų – už tai, kad atsiskaitydavo „juodais pinigais“.

Kaip skelbia abcnyheter.no, du vyriškiai 30-ies ir 31-erių – ėjo vyriausiojo vadybininko ir direktoriaus pareigas keliose statybų įmonėse. Jaunesnis įtariamasis lietuvis prisiėmė kaltę už padarytus nusikaltimus, todėl sulaukė mažesnės bausmės. Kitas lietuvis tik iš dalies pripažino savo kaltę.

Abu lietuviai turėjo keletą darbuotojų, kuriems mokėjo vokeliuose.

Teisme paaiškėjo, kad abu lietuviai įmonėse, kurioms vadovavo, vokeliuose darbuotojams išmokėjo apie 5,4 mln. kronų. Skaičiuojama, kad jie nesumokėjo 1,2 mln. kronų mokesčių.

Teisme jie aiškino, kad jų tikslas buvo valdyti įmonę legaliai, tačiau tai nebuvo įmanoma, nes nelikdavo pinigų mokesčiams sumokėti, sumokėjus atlyginimus ir išlaidas.

31-erių lietuvio advokatas Thomas Klevenbergas sakė, kad jo klientas žada skųsti teismo verdiktą. Jaunesnis kaltinamasis dėl to dar nepriėmė sprendimo. Be to, penkerius metus jie negalės būti darbdaviais.

Iš 31-erių vyro bus konfiskuota daugiau kaip milijonas kronų, iš jaunesniojo – 250 tūkst.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min