TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavydėtina pirmoji Anastasijos Rogozianskajos vasaros praktika Londone

Anastasija Rogozianskaja
Nuotr. iš asmeninio archyvo / Anastasija Rogozianskaja
Šaltinis: 15min
0
A A

Prabėgusi vasara ne visiems buvo kelionių ir įspūdžių metas. Paskutinių metų studentams vasara dažniausiai siejasi su darbo praktikos paieškomis, kurios dažnai jaunuoliams gali tapti tikru galvos skausmu. „LT Big Brother“ savanoriškos mentorystės programa yra sukurta padėti Lietuvoje bei užsienyje studijuojantiems jauniems žmonėms padėti įveikti sunkius pirmuosius žingsnius karjeros link. Viena iš projekto dalyvių Anastasija Rogozianskaja dalinasi dalyvavimo projekte patirtimi bei sėkme, atliekant pavydėtiną teisininkės praktiką Londone.

– Anastasija, kas jus paskatino atvykti studijuoti į Jungtinę Karalystę?

– Po mokyklos norėjau pakeisti aplinką ir įgyti tarptautinės patirties. Pasirinkau studijas Škotijos Dandi universitete dėl puikios ir išskirtinės studijų programos bei aukštos mokslo kokybės. Prieš atvažiuojant turėjau daug lūkesčių ir jie pasitvirtino visu šimtu procentų.

Studijų programa yra nauja, ji nuolat pritaikoma prie besikeičiančių Jungtinės Karalystės ir pasaulio įvykių. Pavyzdžiui, politikams prabilus apie šalies išstojimą iš Europos Sąjungos, teisės studentams tenka detaliai nagrinėti tokio sprendimo teisinius aspektus.

Taip pat, man yra labai smalsu stebėti, kaip vienoje šalyje „sugyvena“ keletas teisinių sistemų. Dar ši teisės mokslų programa yra unikali tuo, kad baigusi studijas, įgysiu tiek Škotijos, tiek Jungtinės Karalystės bakalauro laipsnį.


Studijų programa yra nauja bei nuolat adaptuojama prie besikeičiančių Jungtinės Karalystės ir pasaulio įvykių. Pavyzdžiui, politikams prabilus apie šalies išstojimą iš Europos Sąjungos, teisės studentams tenka detaliai nagrinėti tokio sprendimo teisinius aspektus.

– Kaip tapote „LT Big Brother“ dalyve?

– Dar pernai naujienų ir socialinių tinklų portaluose skaičiau nemažai projekto dalyvių istorijų, tad pradėjau aktyviai sekti naujienas ir prasidėjus naujam „LT Big Brother“ sezonui nusiunčiau savo paraišką ir tapau projekto dalyve.

Mano mentore tapo Laura Budrytė, „LA-SER Group“ kompanijos teisininkė, kuri taip pat buvo ir mano praktikos vadovė, toje pačioje kompanijoje.

Iš Lauros sulaukiau daug naudingų patarimų dėl tolimesnių studijų bei karjeros krypties planavimo. Be abejo, daug motyvacijos suteikė mano Didžiosios Sesės sėkmingas karjeros kelias ir patirtis, kurią įgavo dirbdama tiek privačioje teisininkų kontoroje, tiek kaip įmonės teisininke.

– Kaip pavyko gauti pirmąją praktiką?

– Šią vasarą atlikau trijų mėnesių teisės internatūrą „LA-SER Group“ kompanijos Londono kontoroje. Internete pamačiau skelbimą, nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Neilgai trukus sulaukiau kvietimo atvykti į pokalbį.

Žinant, kokia didelė konkurencija tarp kandidatų Londone, nesitikėjau, kad taip greitai sulauksiu kvietimo į pokalbį. Manęs laukė net du interviu etapai į apmokamos praktikos vietą. Pirmajame turėjau pokalbį su projektų vadove, o per antrąjį reikėjo atlikti praktinę užduotį, per kurią turėjau siūlyti stipriai argumentuotas dokumento pataisas – tai man buvo be galo neįprasta, bet itin įdomi patirtis. Tikriausiai didelis entuziazmas ir lėmė, tai jog buvau sėkmingai atrinkta ir gavau praktikos vietą.

– Ne paslaptis, kad Londone yra didžiulė konkurencija net ir į neapmokamas darbo praktikas, o ir ne kiekvienas studentas gali pasigirti tokia patirtimi, kaip jūsų. Ar kilo sunkumų atliekant praktikoje paskirtas užduotis?

– Esu labai laiminga gavusi praktiką, kuri, be abejo, neapsiėjo be gausybės iššūkių. Žinoma, esu dėkinga savo vadovei už pasitikėjimą. Ji mane įtraukė į sudėtingus projektus, kurie reikalavo ne vienerių metų teisinės patirties.

Padėjau Laurai įvairių kontraktų peržiūrose ir kaip patį svarbiausią turiu paminėti dalyvavimą tarptautinio masto įmonių įsigijimo ir susijungimo (angl. Mergers and Acquisitions) sandorio pirminėje stadijoje. Kiekvienas žingsnis turėjo būti labai gerai apgalvotas atsižvelgiant į komercinius faktorius kliento interesams pateisinti.

Joks kitas žmogus negalėtų suteikti tiek daug naudingų patarimų, kaip gali tos pačios srities profesionalas. „LT Big Brother“ projektas yra puiki galimybė jaunam žmogui atrasti savo karjeros kelio startą.

Kiekviena diena įmonėje buvo vis kitokia ir pamačiau daug skirtingų aspektų iš verslo ir teisinės pusės, kurių, deja, universitetuose neišmoksi ir knygose neperskaitysi. Taip pat dalyvavau naujų darbuotojų samdymo etapuose – nuo darbo pasiūlymo iki kontrakto paruošimo. Tai vėlgi buvo labai naudinga patirtis.

– Ar galite teigti jog “Big Brother” projektas tikrai gali padėti atrasti savo karjeros kryptį?

– Tikrai taip. Vien bendravimas su savo srities profesionalais, jų sėkmės istorijos, darbo patirtis užkrečia entuziazmu ir motyvuoja judėti į priekį ir siekti užsibrėžto tikslo – juk nieko nėra neįmanomo.

Mano Didžioji Sesė Laura Budrytė yra puikus to pavyzdys. Kadangi teisė yra labai plati sfera karjeros atžvilgiu, mentorės patarimai man tapo kelrodžiu renkantis savo karjeros sritį. Esu labai dėkinga Laurai už pasitikėjimą bei galimybę pamatyti teisininkės darbo kasdienybę bei ypatumus. Savo aukštai iškeltais lūkesčiais Laura mane paskatino nesustoti, tobulėti ir dar aukščiau kelti savo siekių kartelę.

„LT Big Brother“ projektas yra vienas didelis įkvėpimo šaltinis, kuriame gali sutikti ne tik teisės ar finansų sričių profesionalus, bet ir kitų sferų, tokių kaip marketingo, technologijų ar inžinerijos profesijų atstovus. Joks kitas žmogus negalėtų suteikti tiek daug naudingų patarimų, kaip gali tos pačios srities profesionalas. Todėl vienareikšmiškai galiu teigti, kad „LT Big Brother“ projektas yra puiki galimybė jaunam žmogui atrasti savo karjeros kelio startą.

Baigusi bakalaurą Anastasija tęs mokslus Jungtinėje Karalystėje ir ilgainiui pradės studijas, teisininkės kvalifikacijai (angl. LPC) įgauti. „Per tą laiką nesustosiu atlikinėti kuo daugiau praktikos ir galiausiai viliuosi tikslingai pasirinkti karjeros kelią teisės industrijoje. To paties palinkėčiau kiekvienam jaunam žmogui – nesustoti mokytis, kelti kvalifikaciją, ieškoti praktikos galimybių ir nuolatos siekti tikslo, nes sėkmė lydi tik tuos, kas įdeda daug noro, pastangų ir nuolatinio darbo“, – savo entuziazmu dalinasi Anastasija.

Daugiau informacijos apie LT Big Brother projektą rasite tinklapyje www.ltbigbrother.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mentorius

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min