Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pedofilijos skandalas Airijoje jau bliūkšta: lietuvei, kurios dukra skundėsi penkerius metus patyrusi prievartą, įtarimai nepareikšti

Mergaitė
Fotolia nuotr. / Mergaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Airiją sukrėtė pedofilijos skandalas, kuriame pagrindinė veikėja – Lietuvos pilietė. „The Irish Mirror“ pranešė, kad vyresnė nei 30 metų amžiaus lietuvė buvo sulaikyta ir apklausiama po to, kai jos dešimtmetė dukra vaikų psichologams ir pareigūnams patvirtino penkerius metus su mamos žinia buvusi prievartauta daugybės vyrų. Tiesa, po apklausų motina paleista į laisvę. Įtarimai jai nepareikšti.

Be mergaitės motinos, policija buvo sulaikiusi dar šešis asmenis, tačiau visi jie po apklausų paleisti į laisvę. Tarp apklaustųjų – mergaitės mamos bičiulė ir penki vyrai nuo 19 iki 47 metų amžiaus. Keturi iš apklaustų vyrų iš Rytų Europos, vienas – britas.

Kol kas pareigūnai nenustatė, kad mergaitę mama leido prievartauti už pinigus.

Prievartauta nuo ketverių

Mergaitė pareigūnams teigė, kad su mamos žinia skirtingų vyrų nuolat būdavo prievartaujama penkerius metus – nuo 4 iki 9 metų amžiaus. Tuo metu ji su mama gyveno Pietų Dubline. Mažametė vaikų psichologams ir policijai papasakojo visą tą laikotarpį mamos buvusi vežiojama po daugybę namų pas vis kitus vyrus, kurie ją versdavo atlikti šiurpius seksualinius veiksmus.

Pareigūnai mano, kad baisiausius išgyvenimus mergaitei teko patirti pastaruoju metu – sulaukus 6-9 metų amžiaus.

Tai absoliučiai klaiku. Jei reiktų įvertinti dešimtbalėje sistemoje, šis atvejis siektų maždaug 20, – teigė šaltinis policijoje.

„The Irish Mirror“ šaltinis policijoje teigė, kad šis atvejis vienas iš pačių žiauriausių, kokius teko fiksuoti pareigūnams. „Tai absoliučiai klaiku. Jei reiktų įvertinti dešimtbalėje sistemoje, šis atvejis siektų maždaug 20”, – kalbėjo jis.

Airijos žurnalistai išsiaiškino, kad nuo pernai metų mergaitė yra medikų priežiūroje.

Vaikų teisių gynėjai: tėvai nemoko apsiginti

Airijos vaikų teisių gynimo organizacijos vadovė Caroline O’Sullivan „The Irish Mirror“ teigė, kad paviešinti tokie atvejai kaip šis dažnai paskatina kitus prievartą patyrusius vaikus apie tai kalbėti garsiai.

„Jie mato, kad vaikų pareigūnai tiki, kad yra areštuotų, ir išdrįsta kalbėti“, – sakė ji.

Tuo pačiu ji paragino visus tėvus mokyti vaikus atpažinti ir apsiginti nuo seksualinio priekabiavimo. Moteris apgailestavo, kad kol kas ši tema Airijos tėvų ir vaikų santykiuose beveik tabu.

„Mes labai greit išmokome vaikus atsargiai pereiti gatvę, laikytis saugumo taisyklių, tačiau apie seksualinę prievartą, seksualinius užgauliojimus kalbėti vengiame“, – teigė ji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min