Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 11:00

Prekyba žmonėmis: lietuviai tautiečius vertė miegoti palapinėje ir spintoje, dirbti be maisto

Vergija
AFP/Scanpix nuotr. / Vergija

Lietuvių pora Liverpulio Karūnos Teisme pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis, skelbia warringtonguardian.co.uk.

Rita Jablonskaitė ir Robertas Repsas buvo kaltinami tuo, kad nelegaliai į šalį įvežė du tautiečius ir juos įtraukė į vergiją. Pora pripažino kaltinimus dėl prekybos žmonėmis, tačiau neigė, kad juos vertė vergauti.

Vis dėlto ir į pastaruosius kaltinimus bus atsižvelgiama, skelbiant nuosprendį gruodžio mėnesį.

Liverpulio Karūnos Teismas išgirdo, kad lietuviai į Jungtinę Karalystę padėjo atvykti benamiui tautiečiui, pažadėjo jam sumokėti 100 svarų. Jie taip pat suteikė apgyvendinimą, maistą, cigaretes mainais į tai, kad jis tvarkytų jų namus.

Atvykęs į šalį 2017-ųjų birželį mikroautobusu vyras buvo nuvežtas į namą Orforde, Fitzherbert gatvėje, kur jam tekdavo miegoti palėpėje. Kai minėta pora po Kalėdų įsikėlė į šį namą, tada vyras miegodavo spintoje po laiptais. Jam buvo duodama pagalvė ir pledas.

Teigiama, kad pora kontroliavo 50-mečio darbus ir finansus – ėmė paskolas ir parduotuvių korteles pasinaudodama jo asmens duomenimis, jo vardu atidarė ne vieną banko sąskaitą, iš kurių papildydavo mobiliųjų telefonų sąskaitas, mokėdavo baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, savivaldybės mokestį, pirko degalus.

Vyriškis „ribotai“ kalbėjo angliškai, taip pat nedaug težinojo apie finansus ir nuosavybę. Jis teturėjo maišelį senų monetų ir mobilųjį telefoną, kurį buvo radęs dirbdamas atliekų perdirbimo įmonėje Sent Helense.

Su įtariamaisiais vyras pragyveno maždaug metus. 2018-ųjų kovą jis nusprendė išeiti. Tada kreipėsi į Lietuvos ambasadą. R.Jablonskaitė tikino „jį sutikusi Voringtone ir pasigailėjusi, nes buvo tautietis, neturėjęs, kur prisiglausti“. Tada, anot jos, ji padėjo vyrui susirasti darbą ir atidaryti banko sąskaitas.

Ji esą pasirūpino ir kitos lietuvės kelione į Jungtinę Karalystę 2018-ųjų birželį. Jos tvirtinimu, tai ji padarė iš geranoriškumo, nes žinojo, kad moteris turi problemų gimtinėje. Praėjusių metų rugpjūtį pareigūnai apsilankė poros namuose ir juose rado 51-erių migrantę. Pastaroji esą dirbo 34-erių R.Jablonskaitės valymo įmonėje, taip pat tvarkė poros namus. Rytais migrantė teatsigerdavo kavos, surūkydavo cigaretę ir dažniausiai nieko nevalgydavo iki pat vakaro.

Kartais ji būdavo tokia alkana, kad tiesiog verkdavo. Jos svoris smarkiai nukrito – nuo 73 iki 62 kg.

R.Jablonskaitė prisipažino kalta dėl dviejų prekybos žmonėmis atvejų, tačiau prisiekusieji buvo išvesti ir nepaskelbė verdikto dėl tų žmonių laikymo vergovėje. Vis dėlto šie kaltinimai bus turimi mintyje, skelbiant nuosprendį.

Tuo metu 31-erių R.Repšas pripažino kaltę dėl vieno prekybos žmonėmis atvejo – lietuvio vyro.

Pora nuosprendį išgirs Liverpulio Karūnos Teisme gruodį.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:04
01:03
01:11

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min